Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klima znów działa jak powinna


Barni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zainteresował mnie temat jaki został tutaj poruszony. Sam się zastanawiam czy u mnie klima działa tak jak powinna. Mam głośne syczenie podczas pracy i po wyłączeniu silnika oraz niską (chłodną) temperaturę nawiewu przy ustawieniu LO.

Kiedy będę na przeglądzie to zlecę wymianę wspomnianego rozszerzalnego zaworu. Odpaliłem on-line katalogInter Cars i znalazłem kilku dostawców. Czy producent ma znaczenie ? Czy kierować się ceną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam objaw rurka wysokiego ciśnienia przed samą nagrzewnicą oszroniona, natomiast rurka gruba niskiego ciśnienia nie zimna i chłodzi słabo i dużo czasu potrzeba żeby zaczęła chłodzić.

Po wymianie filterka - dyszy rozprężnej klima chłodzi bardzo dobrze, rurka wysokiego ciśnienia nie pokrywa się szronem, a rurka niskiego ciśnienia jest zimna, klima chłodzi bardzo dobrze.

Po wyłączeniu klimy słychać syczenie w okolicy miejsca, w którym jest filterek - normalny objaw- gaz rozpręża się po wyłączeniu spreżarki.

W IC kupiłem Hella - Behr za około 7 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podepnę się pod temat, mam a4 afn i problem z klimą, tzn, załancza się, wentylatory działają, brak błędów na kompie, a sprężarka nie daje ciśnienia, wydmuch z nawiewów jest większy, ale nie chłodzi. Dodam, ze rok jeździłem bez czynnika, ale klimy nie uruchamiałem, teraz jest nabita, ale nie chłodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...