Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klima znów działa jak powinna


Barni

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli są na nim zanieczyszczeni tzn że masz syf w układzie, czyli sprezarka do wymiany i układ do plukania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są na nim zanieczyszczeni tzn że masz syf w układzie, czyli sprezarka do wymiany i układ do plukania

Nie należy tak generalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem może zbyt zgeneralizowałem, bardziej trzeba patrzeć na to co to są za zanieczyszczenia na tym filtrze, jeżeli są to opiłki metalu to sprężarka na bank,

jednak z tego co rozmawiałem z znawcami tematu ten filterek przy sprawnym układzie nie powinien się praktycznie zbytnio ubrudzić nawet po wielu latach, w zeszłym roku przechodziłem problemy z klimą, przy mnie na serwis przyjechał gościu również a4, spuścili mu gaz, i zgodnie z moimi podpowiedziami sprawdziliśmy ten filterek, był lekko poszarzały, ale zero jakichkolwiek opiłków czy innych syfów, a gościu jeździł tym autem jakieś lata i mówił że nigdy nie zaglądał do tego filtra, u mnie po wymianie filtra po 2 tygodniach jak go wykręciłem znowu był cały czarny,

daj foto filtra jak wykręcisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez przechodzilem ostatnio problemy z moja klimatyzacja :) wlasnie w serwisie odrazu postawili na ten filterek ja go nigdy przez dwa lata nie sprawdzalem i mysle ze Pani od ktorej kupilem auto tym bardziej bo ona nawet dobrze nie wiedziala jak sie klime wlacza hehehe a jezdzila nim 2 lat. No i jak w serwisie wyjeli ten filterek to byli w szoku bo byl czysty prawie ze jak nowy lekko go tylko dmuchneli kompresorem i stwierdzili ze to nie wina filterka.....u mnie byl nieco inny problem ale juz mialem post na forum o tym...a dolaczylem sie w sprawie wlasnie zabrudzenia tego filterka bo to co kolega na zdjeciu pokazal to mial tam niezly syf a taka prawda ze taki syf w ukladzie nigdy nie bierze sie z powietrza tylko jest konkretna tego przyczyna pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to gdzie kupie taki filterek? Moze ktos jest w stanie zalatwic, u mnie jakos ciezko w Krakowie w stacjach od klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis od klimy powinien mieć takie dysze. U mnie nie było problemu mieli na miejscu.Jak nie to serwis.

Ok bede pytal. A ile placiles za to? W serwisie troche cena przeraza jak za kawalek plastiku z filtrem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również napiszę coś o tym filterku. Byłem miesiąc temu na dobiciu klimy i miałem czyszczony ten filterek. Było jeszcze wtedy dość zimno więc wydawało mi się że wszystko jest ok. Jak nastały upały zauwazyłem że klima nie wyrabia a na LO wieje z temp. około 10-11 stopni. Pojechałem wczoraj jeszcze raz i sprawdzają wszystko - gaz jest ciśnienie około 12 bar więc sprężarka ok. Padła decyzja o sprawdzeniu filterka i okazało się że był już lekko zabrudzony po 1 miesiącu czymś w rodzaju spamru, grafitu ale opiłków nie było. Tym razem założyli nowy filterk ( 12 zł) i teraz temp. wylotu na LO jest 6 stopni przy 23 stopniach na polu. Zobaczymy co będzie jak będą upały i czy znowu się nie zapcha ? Skąd tam ten syf w układzie co zapycha ten filterek już po miesiącu ? No chyba że tamto czyszczenie nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w inter-carsie 13zł :)

dzieki, czas odwiedzic IC :D

Ma to u nich jakas specjalna nazwe ew numer czesci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dajcie namiar gdzie to kupic? Bo w Krakowie nikt tego nie ma :confused4: IC odklada sluchawke, "klimatyzatorzy" robią oczy...masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Rybniku Inter Cars 13zł Miasto: Rybnik Adres: Gajowa 4. Telefon: (032) 422 99 94, 422 99 95, 423 76 88 ... 032/4237688 fax. 032/432-72-27 e-mail: [email protected] ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś byłem na tej operacji ze swoją audicą. Podłączenie pod kombajn + wymiana tej dyszy, która jak się okazało była jeszcze w bardzo dobrym stanie.

Martwi mnie jednak to, że w układzie było tylko 100 gram czynnika. Poza tym wentylator od klimy - chłodzący skraplacz - nie zawsze się załącza po włączeniu klimatyzacji, a chyba powinien, prawda?

Albo mam nieszczelny układ - kontrast pokaże, albo na wskutek przegrzania skraplacza i wzrostu ciśnienia w układzie wywaliło mi czynnik przez zawór upustowy.

Co o tym sądzicie Panowie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...