Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klima znów działa jak powinna


Barni

Rekomendowane odpowiedzi

poprawiło się, a filterek kosztował mnie 8,40 zł :>

a wyglądało to tak

8620d722dd08b226m.jpg

pewnie u kazdego tak to wygląda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji zakręcania ułamał mi się gwint w plastikowej nakrętce zaworu od klimy i pytanie jak go z tamtąd wydostać, nie chce wiercić żeby nie popsuć gwintu i nie uszkodzić zaworka, ma ktoś jakiś pomysł ??

811462f413b0f8cem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji napisz gdzie tak tanio mozna kupic ten filtr :wink4:

poszedłem do kumpla który ma stację obsługi i pytam czy ma coś takiego a on mi z pod lady wyciąga, ja pytam ile a on 8,40 zł :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą tego filterka mieliscie oba przewody ciepłe od klimatyzacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku oba przewody były ciepłe do miejsca zamontowania tego filterka , tuż za nim w stronę kabiny na rurce pojawiał się lekki szron. Jednak skuteczność chłodzenia była marna. Tak był zasyfiony że czynnik nie mógł się przebić. Zresztą widać na fotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzieki za szybka odpowiedz i ja dzisiaj sprawdze za tym filterkiem czy jest zimne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do informacji Lukaszar: istnieje cos takiego jak "dobijanie" uzupelnianie klimy. Kupuje się puszkę czynnika zawierającego olej w zależności od zapotrzebowania większą lub mniejszą. W zestawie jest wężyk wraz z manometrem i szybkozłączką. Manometr nie zawiera wartości liczbowych a jedynie zakresy o odpowiednich kolorach: niebieski-zbyt mało, zielony-ok, żółty-za dużo, czerwony-niebezpieczeństwo. Robiłem to osobiście- operacja dziecinnie prosta.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do informacji Lukaszar: istnieje cos takiego jak "dobijanie" uzupelnianie klimy. Kupuje się puszkę czynnika zawierającego olej w zależności od zapotrzebowania większą lub mniejszą. W zestawie jest wężyk wraz z manometrem i szybkozłączką. Manometr nie zawiera wartości liczbowych a jedynie zakresy o odpowiednich kolorach: niebieski-zbyt mało, zielony-ok, żółty-za dużo, czerwony-niebezpieczeństwo. Robiłem to osobiście- operacja dziecinnie prosta.

pozdrawiam

zobaczymy za ile napiszesz ze ci kompresor klimy siadł :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/categorydisplay_storeId_10001_catalogId_10151_categoryId_165632_langId_-1 znajdziecie wszelkie informacje. Co do żywotności kompresora raczej jestem spokojny, gdyż jest to praktyka ogólnie stosowana nawet przez wykfalifikowane zakłady w Anglii. Po co podłączać maszynę skoro wiemy że wystarczy "uzupełnić-dopełnić" czynnik? Zaznaczam że napełnianie pustego układu takimi zestawami jest nie opłacalne(potrzebne min 2 duże puszki) co kosztuje ok 80-u funtów, a napełnienie maszyną ok 60-u funtów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś? Bo ja tak, jak też wielu innych z pozytywnym skutkiem. Wiem, niektórzy muszą na dolanie oleju lub płynu do spryskiwaczy do serwisu jeździć, bo trudno jest im zrozumieć że można to zrobić samemu. Porównanie do pompki do kół troszkę nie na miejscu, ponieważ uzupełniasz uklad czynnikiem a nie środkiem zastępczym. W Polsce po prostu jest to nieznane a co nieznane to beee, to taki sposób myślenia. Też taki mam ale powoli się to zmienia. Zapewne fachowcy od klimy też się wypowiedzą : że złe, że niedobre etc. Rozumiem ich bo w końcu to im będą pieniążki uciekały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ten "kombajn" do serwisu klimy tak dla picu chodzi przez kilkanaście minut? Trzeba sobie przekalkulowć czy taka oszczędność się opłaca. Moim zdaniem za 50 zeta nie ma co ryzykować i później zastanawiać się czy jest ok. Tymbardziej że czynnika nie uzupełnia się często. Oleje, filtry itp sam wymieniam, ale są rzeczy, które trzeba oddać do zrobienia fachowcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekamy aż kolega deryl będzie pisał o problemach z kompresorem klimy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...