Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania podczas hamowania


pastaldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co może być przyczyną drgań podczas hamowania? Drgania przy delikatnym hamowaniu prawie nie występują, przy mocniejszym wciśnięciu hamulca juz sa dość wyraźne.

Wiem zaraz będzie lawina odpowiedzi że krzywe tarcze. Tarcze jednak wymienione na nowe chyba coś koło 4miesięty temu jesli dobrze pamiętam. Tarcze nowe Zimmerman i klocki Ferrodo tez nowe. Na początku było ok po pewnym czasie zaczęło się to drganie.

Czy sa inne możliwe przyczyny poza krzywymi tarczami? Prawie wykluczam tarcze bo od czasu wymiany nie zaliczyłem żadnego poważniejszego hamowania.

W ciągu naszej długiej dwutygodniowej zimy miałem pecha i wpadłem samochodem znak drogowy i zmarznięte pole. Efektem był wygiety wahacz banan. Byłem na diagnostyce to niby wszystko ok i brak luzów w zawieszeniu.

Co mogło oberwać co mogło by dawać takie objawy? Niestety nie przypominam sobie teraz czy te drgania były wyczuwalne przed ta przygodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nigdy nie byly tarcze czy klocki przyczyna lezy bardziej w wachaczach badz poduszkach radze z tym gdzies pojechac bo sam nie ogarniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nigdy nie byly tarcze czy klocki przyczyna lezy bardziej w wachaczach badz poduszkach radze z tym gdzies pojechac bo sam nie ogarniesz

O jakich poduszkach piszesz? Pod silnikiem lub skrzynią? Co one by miały do trzęsienia w czasie hamowania? A wahacze rozumiem mówisz o luzach czy o czym? Wahacze nie raz sam wymieniałem wiec bym ogarnął tak samo poduszki tylko czy trop jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi poduszkami pod silnikiem i skrzynia rozkmin troche moze to to kiedys mialem tak ale w innym samochodzie objawy wtedy ustapiy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa piasta a co za tym idzie tarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa piasta a co za tym idzie tarcza

Nie strasz aż tak :wink: Praktycznie nowe tarcze :kwasny:

Wymiana piasty wiąże się z wymianą zwrotnicy? Zaznacze że mam aluminiowe zwrotnice i tarcze 312. I czemu ewentualne uszkodzenie miałoby się wiązać z uszkodzona tarczą?

Przy lekkim hamowaniu jest ok a dopiero przy mocniejszym są drgania.

A jest możliwość że np półoś jest krzywa? Czy w czasie jazdy by telepało? Pytam bo jak się skrzywił banan to opadł się o półoś.

A możliwe żeby to się niosły te drgania z tyłu? Mechanik jeździł nim i taką teorie wysnuł po tym że własnie przy mocnym depnięciu dopiero drży.

a moze koła?

Oby to było to. Szukam właśnie letnich kół i się okaże po wymianie czy taka opcja istnieje. Co najlepsze zdziwiło mnie że wahacz się wygiął w litere U a felga się nie zgrzywiła przy uderzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

U mnie również występuje mrowienie na kierownicy podczas hamowania a nawet w czasie jazdy powyżej 100km/h.

Tarcze hamulcowe i zawieszenie jest nowe,wszystko ustawione a mimo to drgania są.Niebawem bedę zmieniał koła na letnie i zobaczę czy dalej będzie to samo:kwasny:

Jak można sprawdzić i zweryfikować czy ewentualnie piasta jest krzywa,jak wcześniej Dev wspominał... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i drgania zniknęły po wymianie kół na letnie. :decayed:

Co do uwagi DEV odnośnie krzywej piasty to przy wymianie kół przyjrzałem się i ta śruba w środku jest jakby minimalnie przesunieta względem środka ale jak wyżej napisałem drgania znikły.

Niestety albo moje letnie dunlopy 235/45 sa dość głośne albo na tyle ciche że słychac łożysko którego nie było słychac na zimówkach :wink:

W A6 C5 żeby wymienić łożysko z przodu trzeba wykręcać piastę? A może tylko cała piaste sie wymienia?

Dev co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie tracz,ważne jest zeby oczyścić piastę na lustro,tzn.ma być gładkie jak pupa niemowlaka. :decayed:

Podobne wrazenie jest gdy pojawi się tam korozja i ma się wrażenie że była krzywa tarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie tracz,ważne jest zeby oczyścić piastę na lustro,tzn.ma być gładkie jak pupa niemowlaka. :decayed:

Podobne wrazenie jest gdy pojawi się tam korozja i ma się wrażenie że była krzywa tarcza.

I to był chyba klucz do sukcesu. teraz przy wymianie kół własnie z przodu rozebrałem hamulce, pościągałem tarcze i wszystkie powierzchnie wyczyściłem szczotką druciana na wiertarce. Możliwe że niedokładnie wyczyściłem przy wymianie tarcz w zime i stąd było to telepanie.

Teraz musze sie wsłuchac dokładnie bo chyba odzywa sie łozysko ale to sie jeszcze okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio walczę z podobnym problemem w passacie.

Pojechałem na wymianę hamulców na nowe,po około 2 miesiącach zaczęło rzucać.

Obecnie wyczyściłem piasty na błysk,jest dużo lepiej ale przy delkatnym dotknięciu hamulca jeszcze czuć wibracje.

Także u mnie walka dalej trwa.

---------- Post dopisany at 09:01 ---------- Poprzedni post napisany at 09:00 ----------

Podnieś samochód,poproś o pomoc kogoś i sprawdźcie każde koło.

Masz wibracje ? Huczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio walczę z podobnym problemem w passacie.

Pojechałem na wymianę hamulców na nowe,po około 2 miesiącach zaczęło rzucać.

Obecnie wyczyściłem piasty na błysk,jest dużo lepiej ale przy delkatnym dotknięciu hamulca jeszcze czuć wibracje.

Także u mnie walka dalej trwa.

---------- Post dopisany at 09:01 ---------- Poprzedni post napisany at 09:00 ----------

Podnieś samochód,poproś o pomoc kogoś i sprawdźcie każde koło.

Masz wibracje ? Huczy ?

No mi trzęsło dość mocno przy hamowaniu. teraz jest już spokój. Mam wrażenie że troche huczy jakby własnie w lewym przednim kole którym zimą przyłozyłem tak że wahacz sie wygiął wiec pewnie mu to nie pomogło. Może i jakies delikatne drgania są ale na tych drogach naszych to nie mam pewności czy to z drogi czy jakiejs usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...