Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Kolebanie" pluskanie/stukanie w okolicach Baku


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panow, nie bylem pewny gdzie zamiescic ten watek... wybralem nadwozie zamiast zawieszenie chodz nie jestem pewien czy nie powinno to pojsc tam. OK Przejdzmy do rzeczy. W Mojej B6 Avant pojawiaja sie dziwne gluche stukoty gdy bak jest zapelniony od polowy w zwyz. Od razu mowie, ze ten typ ma tak: Pjedynczy stuk gdy poziom paliwa w baku byl troche ponad polowe. (Standardowo Slychac podczas zwawszego ruszenia, przyhamowania 1 gluchy stuk.) Teraz znacznie sie to nasililo wystarczy ze po zalaniu do pelna spale ok 5-10 litrow i zaczyna sie stukanie. Wiec nie mowcie, ze ten typ tak ma bo znam to auto od 6 lat :) A teraz najlepsze: Gdy gwaltownie zatrzymam auto (W baku ok 55-60l czyli prawie pelny) i momentalnie zgasze sillnik, to wtedy slychac "kolebane" uderzenia ok 3-4 gluche stuki/pluski gdzie kazdy nastepny jest cichszy od poprzedniego. Trwa to ok 3-4 sekundy az sie uspokoji. Wyglada to tak jakby cos plywalo w baku - jakis drewniany palik i tlukl sie o sciany razem z kolysajaca sie ropa... Brzmi to paradoksalnie ale tak to wyglada. Stawiam na 3 rzeczy: 1. Oberwala sie sciana grodziowa w baku i sie tlucze razem z kolysjajaca ropa (LOL) - w sumie powinno tez pukac gdy bak jest pelniutki. 2. Wiem ze mam lekkie luzy na tylnych wahaczach tylnych i gdy bak jest prawie pelny to jego ciezar i sily odsrodkowe powoduja stuki tych wahaczy (LOL2 - Malo prawdopodobne bo gdy bak jest pelniutki to sie nie tlucze) 3. Poluzowal sie jakos bak i tlucze sie o cos (LOL3) Co tez zaobserwowalem to gdy kolysze autem przod tyl, gora dol to tez sluchac ten taki plusk-stukot w okolicach baku, tylnego zawiacha. Przypominam - dzieje sie to tylko gdy paliwa w baku jest jest 30%-95% Gdy jest pelniutki albo gdy jest gruubo ponizej polowy wtedy cisza. Jakies sugestie? Co sie wysypalo? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem - mam auto 6 lat i od jakiegos miesiaca zauwazylem ze strasznie sie to zjawisko zwiekszylo. Zeby az poczworny plusko-stukot byl po zatrzymaniu?Nie mialem tak nigdy wczesniej. Cos sie tam je...ie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam i nie dzieje się to od początku. Ale podobnie jak inni jeszcze nie doszedlem co jest grane . temat juz był na forum ale bez konkluzji. Bo stwierdzenie tttm oznaczałoby ni mniej ni więcej jak to, ze b6 to jedno z najbardziej przecenianych aut na rynku. Oczywiście razem z innymi problemami tttm.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha dobrze napisane ;) mi kiedyś mechanik powiedział żebym nie zawracał sobie takimi pierdołami głowy !! jak coś się zepsuje to wtedy mam do niego przyjechać a nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki chlopaki ale ja nie lubie gdy cos sie tlucze... JEszcze ten 1 stuk ktory mialem przez lata byl do znosny ale teraz to zaczyna mnie ostro wkur... Ewidentnie cos tam sie zuzylo. Sprobuje pogrzebac cos na zagranicznych forach moze ktos cos ogarnal. Marekg mimo tego wciaz uwazam, ze B6 jest autem wartym swej ceny. ;) Ciagle mi sie podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a4 b6 w ośce bak nie ma przegrody-ot cała tajemnica,przy niskim poziomie i na pełnym baku problemu nie ma,problem pojawia się w okolicy 1/2 baku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...