Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2008-2012


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

Pobawiłem się w kodowaniach i w moim odczuciu nie widzę różnicy pomiędzy comfort a dynamic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, pomóżcie bo coś nachrzaniłem z tym kodowaniem. Mam MMI2G High. W zielonym menu zrobiłem wszystko OK. W MMI mam (aktywne) opcje zmiany ADS. Zmiana reakcji na gaz jest wyraźna, ale układ kierowniczy działa tak samo  każdym trybie (silne wspomaganie). Każdy z kanałów w adaptacji ustawiony jest na 4. Winny musi być bajt nr 8. Raz jeszcze przejrzałem  instrukcje z netu (które nota bene są często sprzeczne) i wyszło mi, że jeżeli dodaję tylko silnik i zmianę siły wspomagania (dla 1N3), to bajt powinien mieć postać 00010110. Przy czym w przypadku bitów 0 i 4 pojawiają się dziwne informacje. Wg nich bit zerowy to "opcja" Tego nie kumam- dla mnie albo ma być ustawiony na 1, albo nie. Co znaczy "opcja"? Mogę sobie tu cokolwiek ustawić i będzie OK? Kolejna zagadka to bit nr 4, który ma być związany z jakimś typem układu kierowniczego, o ile ten jest zainstalowany. O który układ chodzi? Servotronic? Aktywny?  Założyłem tu jedynkę, ale może ma być zero?

Edytowane przez Vas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Pomocy! Bo juz mnie hu.... trafia!

Od paru tygodni po pracy mecze sie z drive select! Moja to b8 z 2009 kombi 2.0tdi 170koni quattro w manualu.

Kupilem przycisk ADS do przed lifta jak nalezy...podpialem wiazke, zrobilem kodowanie, zasilanie na bezpieczniku jest, bezpiecznik tez jest! W MMI sterowanie dziala, ale przycisk nie! Jakieś pomysly? Rady? Toz to nie mozliwe ze tylko u mnie nie dziala?? 

IMG_20180614_195803-2304x1728.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, A4205hp napisał:

Panowie! Pomocy! Bo juz mnie hu.... trafia!

Od paru tygodni po pracy mecze sie z drive select! Moja to b8 z 2009 kombi 2.0tdi 170koni quattro w manualu.

Kupilem przycisk ADS do przed lifta jak nalezy...podpialem wiazke, zrobilem kodowanie, zasilanie na bezpieczniku jest, bezpiecznik tez jest! W MMI sterowanie dziala, ale przycisk nie! Jakieś pomysly? Rady? Toz to nie mozliwe ze tylko u mnie nie dziala?? 

IMG_20180614_195803-2304x1728.jpg

Jak wszystko jest zrobione dobrze, to może po prostu przycisk jest walnięty. Podmień od kogoś na chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Hohe napisał:

Jak wszystko jest zrobione dobrze, to może po prostu przycisk jest walnięty. Podmień od kogoś na chwilę. 

Przycisk nowy, zamowione 2 dni temu w Audi, prosto z pudelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to pozotaje szukać w kabelkach i kodowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Hohe napisał:

Aha, no to pozotaje szukać w kabelkach i kodowaniu. 

Juz wszystko sprawdzilem...wiazka ok...kodowanie wzięło...napięcie na bezpieczniku jest...bezpiecznik tez jest...w zielonym menu charisma wlaczona...z menu MMI drive select dziala..ale przelacznik nie chce i nie podświetla sie...

Juz nie wiem gdzie szukac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, A4205hp napisał:

Juz wszystko sprawdzilem...wiazka ok...kodowanie wzięło...napięcie na bezpieczniku jest...bezpiecznik tez jest...w zielonym menu charisma wlaczona...z menu MMI drive select dziala..ale przelacznik nie chce i nie podświetla sie...

Juz nie wiem gdzie szukac??

Napięcie na bezpieczniku masz, a do przycisku dochodzi? Jeśli dochodzi i nie pomyliłeś pinów, to przycisk jest do d*py. Działać całość nie musi, ale świecić powinno. Cudów nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2018 o 21:44, Hohe napisał:

Aha, no to pozotaje szukać w kabelkach i kodowaniu. 

Po dluzszej przerwie wracam do tematu...spróbowałem ponownie zakodowac ADS w aucie...kodowanie poszlo i, z mmi dziala a przycisk nie! Jak tylko podlaczam przycisk, daje mi blad na klimie (centralka j519 blad 00457 i 00256 czujnik temperatury gazu klimatyzacji g395)...jak odepne przycisk i skasuje to bledu juz nie ma...jakies pomysly, panowie? 

Edytowane przez A4205hp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Hohe  ci napisał  ?


Ewidentnia okablowanie cos nie halo robisz i dlatego wywala te błedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wrclaguna napisał:

kolega Hohe  ci napisał  ?


Ewidentnia okablowanie cos nie halo robisz i dlatego wywala te błedy

Tez tak myslalem...sprawdzalem juz 3 razy czy wszystko dobrze podpialem...sprawdzilem tez czy kable czasem nie sa gdzies zalamane i dalej to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrclaguna napisał:

NAPISZ gdzie podpinasz PIN 2 kostki ADS do wtyki 16 MCE 09

2 pin z wtyczki przelacznika jest podpiety pod 4 pin w kostce 16pinowej (t16b) w 09...zlutowalem go z tym co juz byl wpiety..jakies 5/10 cm ok koncowki orginalnego kabla

IMG_20180824_190019.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wrclaguna napisał:

to masz OK

Pasuje sprawdzic teraz TEN MODUŁ ADS bo moze on siać błedy

Modul Ads? Czyli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam maly problem przy kodowaniu komfortu - ustawiam bity zgodnie z instrukcja, kodowanie jest akceptowane, ale jak wchodze ponownie w coding to wszystkie ustawienia odnosnie ADS znikaja - jakies sugenstie co jest przyczyna?

 

czy green menu musi byc dezaktywowane w trakcie kodowania vcds?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2018 o 11:12, rogas1990 napisał:

Witam,

Mam maly problem przy kodowaniu komfortu - ustawiam bity zgodnie z instrukcja, kodowanie jest akceptowane, ale jak wchodze ponownie w coding to wszystkie ustawienia odnosnie ADS znikaja - jakies sugenstie co jest przyczyna?

 

 


jaki kabel ?
daj scan z kodowania przed i po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wrclaguna napisał:


jaki kabel ?
daj scan z kodowania przed i po

Hej,

kabel zwykly chinczyk z aliexpress (ross-tech rev.B HEX+CAN)- ale jak poszeldem wieczorem to juz przyjal kodownaie i dziala:) pytanie tylko o byte 11 (wersja polift ) - niestety nie mam podpowiedzi, czy wartość 10000011  ustawi go tak by steering response dzialalo poprawnie?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...