Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak sprawdzić stan wtrysków ?


posti_a6

Rekomendowane odpowiedzi

Podkładki wymienia się wszystkie.

LM wlej do baku jak zapali ci się rezerwa i zrób sobie traskę tak z 30-50km tak żeby paliwa nie brakło.

Ta maź wychodzi z nad kolektorów jak się długo jeździ z wypalonymi podkładkami pod wtryskami.

Wyczyść sobie kolanko to przy klapie gaszącej to problem z EGR-em ci się skończy, pewnie masz błąd z niewłaściwym przepływem spalin, trzeba to wyczyścić, szybka i łatwa robota i wtedy zobaczysz czy jest poprawa na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem watku dotyczacej nierownej pracy silnika :

 

trafilem tutaj i widze ze temat nierownej pracy silnika tez tutaj sie pojawia.

W dniu 23.01.2021 o 15:13, sprite19 napisał:

Czytałem właśnie o tym płynie, można wlać po prostu do baku czy lepiej w filtr paliwa?

Wtryski dam do sprawdzenia lepiej szybciej niż później się coś dodatkowo narobiło. Rozumiem że jak wymieniać podkładki to wymienić komplet? 

Ok kolektory sprawdzę tak jak mówisz a zapytam tylko co oznacza jeśli tam znajdzie się ta czarna maz o której mówisz?

 

Edit: jeszcze zapomniałem dopisać ze mam błąd od egru i co jakiś czas wywala mi Checka i tak w kółko gasnie po jakimś czasie znowu wraca błąd. W sumie nic z tym nie robiłem znajomy w a6 to samo ma, czyścił egr i nic nie pomogło a z autem nic się nie dzieje przez ten błąd chyba że ten egr może powodować te drgania na jalowym? Zauważyłem że na zimnym silnik pracuje równo, jak osiągnie 75/80 to już się wtedy zaczyna..

Prosze daj znac jak wyglada sprawa po wymianie podkladed pod wtryskami.

Ja wkrotce oddam auto do diagnostyki i tez sie podziele informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...