Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak sprawdzić stan wtrysków ?


posti_a6

Rekomendowane odpowiedzi

no ale precież miałeś miec zrobione na cycus malina z nowymi wtryskami wlącznie to po co w głowe zachodzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo chodzi mi o to że ja u siebie takich zacinań w pracy rozrusznika nie miałem jak wtryski polały. W sumie to u mnie praktycznie żadnych objawów nie było i VCDS też pokazywał poprawne wartości, więc sam już nie wiem po czym w tych naszych silnikach poznać że coś sie dzieje z wtryskami. A teraz jak mam nowy silnik i nowe wtryski i wiem ile kosztuje ogarniecie tego motoru to wolę w przyszłosci znać kazde możliwe objawy

/pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba obserwować wszystko to o czym było mówione ;)

-Dymienie, przycinanie, dłuższe odpalanie, przybywanie oleju, dłuższe odpalanie (może świadczyć o złych dawkach na starcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to A4 B7 silnik ASB, rok 2006, przebieg 206kkm. Nie dymi, nie przycina przy odpalaniu, chodzi rowno. Niepokojace objawy to czasami, raz moze dwa razy w miesiacu wyczuwalny we wnetrzu zapach spalin (dosc uciazliwy) i przybywanie oleju. Wtryski wg vcds ok. Wczoraj sprawdzone na stole i... sa idealne. Macie jakies pomysly? Auto jezdzone glownie po miescie, vcds podaje 68g w dpf i ostatnie wypalanie 40 dni temu. Oliwe zmieniam co 15kkm.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można powiedzieć o wtryskiwaczach o numerach 059 130 277 S ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda info...

Poza tym jak na ASB wynik, nic specjalnego jak na modyfikowane turbo. U Zielucha z A4klub.pl wyszło 330ps na seryjnym turbo + wydech + cooler + nowe wtryski z CCWA.

znalezione na racingforum.pl

Edytowane przez marcin4x4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem wtryski po sprawdzeniu na maszynie.

Wszystkie ori z początku produkcji, tożsame z datą produkcji auta - z żadnym nie ma problemów.

Zalewanie Liqui Moly Spulung oraz środka z Aso do czyszczenia wtrysków przyniosło efekty.

Vcds pokazywał że 2 z nich kwalifikują się do wymiany (wg tego jakie wartości graniczne przyjęto dla I i II pozycji). Przed założeniem na maszynę siedziały w myjce ultradźwiękowej no i po finalnym sprawdzeniu nie ma się do czego przyczepić. Przelot 270 tys.

Edytowane przez Tommy Gun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na przebieg to trzymają się mega długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, nowe przepisy Ci je skutecznie zamulą.

tzn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski muszą dostawać w d*pę żeby były zdrowe, z resztą nie tylko one a obecnie zaczyna się era totalnego zamulania, chyba że prawko Ci zbędne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dostają :banan:

Tym bardziej, że mają czyściutki ON :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysta ropa ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie nie polska tylko niemiecka! :wink:

Tankuje tylko w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski muszą dostawać w d*pę żeby były zdrowe, z resztą nie tylko one a obecnie zaczyna się era totalnego zamulania, chyba że prawko Ci zbędne :P

Przyznam Ci rację że coś w tym jest, im bardziej kręcę silnik tym mniej mam problemów, a jeszcze nie dawno dolewałem specyfiku do czyszczenia wtrysków bo jeden głośniej klepał, teraz cisza :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie nie polska tylko niemiecka! :wink:

Tankuje tylko w Niemczech.

tam ponoć jeszcze gorzej :P

Przyznam Ci rację że coś w tym jest, im bardziej kręcę silnik tym mniej mam problemów, a jeszcze nie dawno dolewałem specyfiku do czyszczenia wtrysków bo jeden głośniej klepał, teraz cisza :decayed:

ba :D u mnie śmierdzi spalinami jak tak miastowo zamulam.,teraz grzecznie i powolutku, w sumie ja się zaczynam zastanawiać nad kupnem czegoś nowszego i małego ~1,4 więcej w kraju qrwy i złodzieja nie potrzebne.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...