Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zna się ktoś na prawie pracy ??


insane_Infinity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś wie jak to ugryźć ?

Firma dała mi wypowiedzenie 11 grudnia 2013 z zachowaniem 3 miesięcznego wypowiedzenia .Przyczyną rozwiązania umowy była likwidacja stanowiska pracy , na którym byłem zatrudniony ,co związane było z reorganizacją zakładu pracy w zakresie obsługi Klientów .Jednocześnie pracodawca poleca mi wykorzystanie urlopu wypoczynkowego w ilości 28 dni , jak również w okresie 12 grudnia do 31 grudnia pracodawca zwalnia mnie z obowiązku świadczenia pracy .

Czy jeśli dostałem tylko te wypowiedzenie i je podpisałem , oraz nie wykorzystałem urlopu to należy mi się ekwiwalent ??Nic innego od pracodawcy nie dostałem , tylko to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie wypowiedzenia pracodawca może Cię wysłać na zaległy i bieżący urlop a Ty jesteś zobowiązany wykorzystać ten urlop. Wszystko jest zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko jasne ale pracodawca nie nakazał mi urlopu , nie wyznaczył dat itp . Nie dostałem skierowania , nic .Więc byłem w PIP i to samo powiedzieli że jak pracodawca nie nakazał (a jedynie polecił ) to już są na przegranej pozycji .I muszą mi wypłacić za 28 dni Ekwiwalent .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jesli zostal ci urlop, to musza ci wyplacic kase za to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a jak jest jeszcze z urlopem nie wykorzystanym przez 3 lata pracy ?? w sumie naliczyłem 57 dni ...muszą też mi za to zapłacić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a jak jest jeszcze z urlopem nie wykorzystanym przez 3 lata pracy ?? w sumie naliczyłem 57 dni ...muszą też mi za to zapłacić ??

Nie lubisz odpoczywać ?pracodawca ma obowiązek zamknąć temat starych urlopów chyba do marca czyli albo Ciebie wysłać na urlop albo zapłacić,jesteś w stanie udowodnić że tyle urlopu masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musza mu wypłacic za zaległy urlop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za zaległy urlop zawsze placi pracodawca,

jaki uzrąd ? co Ci sie sfilmiło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku niewykorzystania urlopu to ja muszę udowodnić, że go nie wykorzystałem, czy pracodawca musi udowodnić, że go wykorzystałem? Pytam hipotetycznie, bo mam trochę zaległego urlopu z tamtego roku i z tego co czytam, temat do końca marca powinien być rozwiązany, a nie dostałem ani ekwiwalentu ani urlopu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda firma musi prowadzic ewidencje urlopów oraz zwolnien lekarskich (teczka pracownika)

tego nie podrobią bo musza miec Twoje zwolnienie L4 lub Twoje podanie o urlop a tego nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku niewykorzystania urlopu to ja muszę udowodnić, że go nie wykorzystałem, czy pracodawca musi udowodnić, że go wykorzystałem? Pytam hipotetycznie, bo mam trochę zaległego urlopu z tamtego roku i z tego co czytam, temat do końca marca powinien być rozwiązany, a nie dostałem ani ekwiwalentu ani urlopu...

zmieniło to się od zeszłego roku i teraz masz czas na wykorzystanie zaległego urlopu do września

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jaki czas jest taka "teczka" weryfikowana, o ile w ogóle?

przez kogo ?

---------- Post dopisany at 21:19 ---------- Poprzedni post napisany at 21:18 ----------

W przypadku niewykorzystania urlopu to ja muszę udowodnić, że go nie wykorzystałem, czy pracodawca musi udowodnić, że go wykorzystałem? Pytam hipotetycznie, bo mam trochę zaległego urlopu z tamtego roku i z tego co czytam, temat do końca marca powinien być rozwiązany, a nie dostałem ani ekwiwalentu ani urlopu...

zmieniło to się od zeszłego roku i teraz masz czas na wykorzystanie zaległego urlopu do września

dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko podczas kontroli, zwykle jest to mandat ok 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś wypowiedzenie 11.12.2013, w okresie od 12 grudnia do 31 grudnia pracodawca zwalnia cię z obowiązku świadczenia pracy. A co robiłeś od 01.01.14 do 10.03.2014, pracowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekwiwalent Ci się nie należy. Dlatego, że podczas wypowiedzenia wykorzystałeś te 28 dni urlopu. A za te 3m-ce wypowiedzenia powinieneś dostać normalnie pensje w tym rozliczenie za urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...