Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN Cabrio] Zawieszenie - obniżenie - same sprężyny czy amortyzatory?


bizon156

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem trochę zielony w temacie, szukałem na Google i niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na parę nurtujących mnie pytań.

Zakupiłem felgi 19" do mojego samochodu i gwintowane zawieszenie ale niestety mój ubezpieczyciel w Wielkiej Brytanii nie pozwala na żadne modyfikacje zawieszenia oprócz tych opartych na oryginalnych podzespołach i albo auto będzie stało jak koza :D albo uda mi się coś wymyślić. Mam prawie nowe seryjne amortyzatory i nie chciałbym znów ich wymieniać stad tez mój pomysł na wymianę samych sprężyn oraz moje pytanie. Czy do Audi Cabrio 3.0 V6 wersja Sport z 2003 roku da się zamontować sprężyny zawieszenia od wersji S-line lub S4 sedan, czy trzeba szukać tez od wersji cabrio? Czy wystarczy zamienić same sprężyny czy trzeba wymienić tez amortyzatory na wersje s-line/S4?

Następne pytanie dotyczy wersji samochodu - w dowodzie mam wbite Sport, nie s-line (samochód RHD na rynek brytyjski)- czy ktoś orientuje się co to za wersja? Być może ten samochód jest już seryjnie obniżony, czy będą jakieś oznaczenia na sprężynach, amortyzatorach?

Z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

Edit:

Zakupione zostało zawieszenie z S4 sedan - wagowo powinno podejść, gdyż sedan S4 a cabrio 3.0 V6 waza podobnie... mam nadzieje ze będzie pasować i ładnie siadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ze odgrzeje kotleta ale tez szukam jakiegoś pomysłu na obniżenie zawieszenia do cabrio , komuś sie to udało . Bo niewiele jest informacji na forum chodzi odnosnie cabio .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...