Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wałki rozrządu


krystian_9595

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na wolnych obrotach jak stoje na postoju to drgania przechodzą na wnętrze samochodu, mocno trzesie , przy tym mam jeszcze błąd poduszki tej z czujnikiem , więc nie wiem czy od wałków czy moze od poduszki , ale wałki są wytarte nie ma tragedii , ale jednak są.

zaglądałeś pod dekle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia z wymianą szmacianek na szmacianke zawsze oprócz tej uszczelki, z której później i tak ciekło nauczyłem się objeżdżać dodatkowo czerwonym silikonem. Nie było opcji, żeby tamtędy się cokolwiek

wydostało, a wyciek z tych okolic na pewno jest Ci znany i późniejszy w konsekwencjach wygląd spodu auta :wink: cały spód zarzygany, skrzynia tak samo, na samo zdejmowanie osłon odechciewało mi się czegokolwiek tam tykać :grin:

Fotki w sumie możesz zapodać jak masz jakieś na PW, możemy coś opracować jakiś opis z fotkami etc i podwieszę u góry tematu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wolnych obrotach jak stoje na postoju to drgania przechodzą na wnętrze samochodu, mocno trzesie , przy tym mam jeszcze błąd poduszki tej z czujnikiem , więc nie wiem czy od wałków czy moze od poduszki , ale wałki są wytarte nie ma tragedii , ale jednak są.

sam sobie odpowiedziałeś skąd te drgania :wink:

---------- Post dopisany at 17:02 ---------- Poprzedni post napisany at 16:55 ----------

Oj:shock3: ide zrobić foto,udowodnie że jest wręcz pachnąco:grin::polew:sory za OT

wierzę Ci :wink: jest jeszcze jedno miejsce, z którego lubi się wydobywać olej, przerabiałem wymianę: uszczelka podstawy dekla pompy oleju - staaary, cały przód wyjechał, cała góra silnika wyjechała, sanki wypięte, żeby się do tego tałatajstwa dostać - cena w serwisie Volkswagena? Uwaga: 36zł :nabijasie: przy okazji simmering na wale - też coś koło tej ceny, jest na wierzchu - nie ma co zwlekać i odkładać, zrobić przy okazji. Spod dekla pompy lubi się coś wydobyć przy wyższych przebiegach - u mnie było to już 650 tysięcy, więc wcale się nie dziwiłem, robiłem to przy okazji VP i hydro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez OT:wink:,tak jak pisałem przy takiej wymianie wymienia się wszystko:rozrząd(wsio roll,ori termostat,pompa wody),wałki,hydro,zaworki olejowe w podstawie filtr/odmy),czyści dolot.Jest to mały generalny remont i jak ktoś się na to decyduje musi się liczyć z wydatkami.

Jakby to poniektóry napisał dożywotka z autem lub mania obalania mitów:grin:(pamiętając że jednostka ma swoje wady):wink:

---------- Post dopisany at 19:28 ---------- Poprzedni post napisany at 19:26 ----------

Ps.nie mogę się doczekać opinii arturoo i przemek4net:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poka swoje to ocenimy:wink:bo te już trochę leżą:kwasny:widać na zdjęciu wyjechany górny:kwasny:poproś o konkretne zdjęcia poszczególnych wałków,bo to foto nie daje za dużo do oceny:kwasny:.To moja opinia może ktos co się zna napiszę co zrobić:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywane wałki, jak je zobaczysz że nie mają znaków wytarcia można kłasć ale tylko z kompletem nowej hydro INA, za około 1100 PLN,

nowy zestaw z gwarancją na 3 lata kolbenschmidt + INA około 2300, pytanie czy warto używki kłaść ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywane wałki, jak je zobaczysz że nie mają znaków wytarcia można kłasć ale tylko z kompletem nowej hydro INA, za około 1100 PLN,

nowy zestaw z gwarancją na 3 lata kolbenschmidt + INA około 2300, pytanie czy warto używki kłaść ???

Podrożały ostatnio:kwasny: na dzień dzisiejszy 2550PLN,chyba się sprzedają za dobrze:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, czyściłeś silnik? Jak tak to w jaki sposob? cisnieniowo bez wody? Sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post 9 świąteczny prezent dla auta:grin:odtłuszczacz,ciśnienie na mokro:wink:

http://a4-klub.pl/2-5-193/wymiana-rozrzadu-cos-wiecej-2-5tdi-krzysiekgoz-309444/

Robiłem to przed naprawą(wałki i rozrząd a wyszło co wyszło) auta żeby się nie usmarować za bardzo:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...