Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

do czego to służy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam zastanawia mnie to coś na zdjęciu i jakie zadanie to pełni

DSC_0254.jpg

Opublikowano

kolego jest to ezektor który jest częścią układu podciśnienia, bierze udział w odpowietrzaniu skrzyni korbowej silnika.

Opublikowano
  • Autor

ok dzięki za odpowiedź to teraz wiem dlaczego słychać tam jakieś syczenie w wężyku a jak go zacisnę to nie słychać

Opublikowano

Sprawdź czy nie syczy na połączeniu przy grodzi silnika.

Opublikowano
  • Autor

nie tam nie syczy tylko jak ucho przyłożę do tego gumowego wężyka to słychać a jak go zacisnę palcami to nie słychać bo tak jak by zatrzymuję przepływ

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam,

Podepne sie pod temat otóz to co jest na zdjeciu ponizej ?? dzis zobaczylem ze mam przetarty ten kabel i nie wiem jakie moga byc tego skutki

2014_06_03_269.jpg

Opublikowano

Sonda Lambda.

Opublikowano

A czym to sie objawia jak jest jeden CZARNY kabelek przetarty ??

Opublikowano

na razie przetarta chyba tylko parciana osłonka,owinąć czy odpornym na wysoką temp. bo może potopić kable od sondy i będą kłopoty

---------- Post dopisany at 17:50 ---------- Poprzedni post napisany at 17:49 ----------

zła praca silnika,wysokie spalanie

---------- Post dopisany at 17:51 ---------- Poprzedni post napisany at 17:50 ----------

dobrze wszystko polutować i czymś owinąć

Opublikowano

Przyjrzałem sie temu dokładnie, i niestety jeden kabel CZARNY jest przetarty i przerwany, do tego auto mi faluje z obrotami i pewnie to jest to przyczyną, a jesli np bym sczepił te kable razem i zakleil izolacja bylo by dobrze ?? czy nie mozna tak robic ?

Opublikowano

dobrze to zlutować i zaizolować i będzie hulać

---------- Post dopisany at 18:00 ---------- Poprzedni post napisany at 18:00 ----------

i pokasować błędy,bo na pewno są

Opublikowano

Więc złączyłem ten czarny kabelek ze sobą nie lutowałem niestety, i zaizolowałem. Po uruchomieniu silnika obroty spadają poniżej 95 tys obrotów tak nawet do 75 tys, a po chwili wskakuje na normalnie obroty około 100 tys i nie wiem o co chodzi :kwasny: . Robi się tak też jak np zmieniam bieg i poczekam aż obroty spadną i też się zdarzy ze spadną poniżej 100 tys i wraca do normy. Miałem też moment że strasznie mi kopcił, ale leciała woda z rury wydechowej bo ładnie lało u mnie dziś a auto stało tyłem pod kątem, jak przejechałem się trochę to wróciłem i było już w normie.

A więc pytanie czy ta sonda lambda mogła się uszkodzić i dlatego mam taki problem z tymi obrotami??

---------- Post dopisany at 20:06 ---------- Poprzedni post napisany at 19:27 ----------

Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz dziś jak się bawiłem z tą sonda nad nią zobaczyłem duży kabel a w środku idą kolorowe kabelki. I z tego co widziałem jeden jest przerwany dokładnie to zielony na zdjęciu poniżej będzie widać.

Od czego to jest ??

2014_06_03_271.jpg

Opublikowano

Kabli od sondy nigdy nie wolno lutować!!!:facepalm: tylko połączyć ze sobą i zabezpieczyc rurką termokurczliwą.

Opublikowano

I właśnie tak zrobiłem połączyłem ze sobą i skleiłem izolacją

Opublikowano
Kabli od sondy nigdy nie wolno lutować!!!:facepalm: tylko połączyć ze sobą i zabezpieczyc rurką termokurczliwą.

Możesz wyjaśnić dla czego nie wolno lutować?

---------- Post dopisany at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany at 20:14 ----------

Co do tych kolejnych kabli: tam chyba idą kable od EVAPu, czyli zaworu par paliwa i przepływki. Wystarczy sprawdzić gdzie ta wiązka idzie dalej. Przyczyn falowania może być wiele - tu nie ma co gdybać. Trzeb podpiąć VAGa, sprawdzić błędny, zrobić logi a dopiero dalej szukać jeśli tam nic nie znajdziemy. Oczywiście jak mam przerwany kabel to nie zaszkodzi go najpierw naprawić.

Opublikowano

Okej :) a powiedz mi koleżko ile sobie liczą za takie podłączenia VAGA i zrobienie logów ??

Opublikowano

Dobra, co do lutowania to już wiem - lut może puścić jak jest blisko kolektora itp. A myślałem że chodzi o jakieś zmiany rezystencji przewodów czy coś takiego :decayed:

---------- Post dopisany at 20:22 ---------- Poprzedni post napisany at 20:19 ----------

50-80 zł - a czy się znają to już inna sprawa. Bo podłączyć i powiedzieć że jest błąd to każdy głupi potrafi. Ale czy błąd faktycznie dotyczy uszkodzenia urządzenia, czy jest to błąd wynikający z niesprawności innych elementów itp to już gorzej. Generalnie najlepiej samemu kupić kabel - koszt około 40 zł.

Opublikowano

Ok okej kminie, wtedy normalnie podłącze pod swojego laptopa przez jakiś program i sobie sam to ogarnę ?

Opublikowano
Ok okej kminie, wtedy normalnie podłącze pod swojego laptopa przez jakiś program i sobie sam to ogarnę ?

Tak. Podstawowej wiedzy o VAGowaniu na forum i w necie jest sporo.

Opublikowano

Labiel to nie o to chodzi że lut może sie rozłączyć,tylko właśnie chodzi o opornośc,jeśli polutujesz kabel sygnałowy zwiększy sie jego opornośc , razem z nią nieprawidłowe wskazania sondy. Sonda działa na zasadzie małej prądnicy która pod wpływem ciepla generuje napięcie:facepalm: A po za tym kabel sygnałowy jest ekranowany i w dodatku stalowy a wszystkie inne w aucie są miedziane i praktycznie nie da rady jednego polutowac z drugim.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.