Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awx sporo pali


kozik132

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu moja a4 1.9 Awx sporo pali 7-8-9 l/100 dawniej tzn przed wymiana filtra paliwa i czyszczeniem egr palila 5-6l przejeździlem tak cała zimę z takim sporym spalaniem teraz wymieniłem ponownie filtr paliwa i powietrza lecz żadnej poprawy spalanie jak było wielkie tak jest w dalszym ciągu, czym to może być spowodowane? Coś nie tak z egr? Po wyczyszczeniu jak sprawdzałem ręcznie zapadke to chodziła luźno tzn tak jak powinna. Z góry dziękuję za rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest kąt synchronizacji w gr 4 termostat sprawny jakie korekcje w gr 23 na pompkach najlepiej komplet logów i wrzuć do działu diagnostyka vag.Jeszcze zalałeś po korek i po przejechaniu 100 km sprawdziłęś ile spalił tankując ponownie po korek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi zrobione http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/prosze-analize-logow-324789/ a jeśli chodzi o tankowanie pod korek to tak tankowałem pod korek lecz nie sprawdzałem później ile wchodzi po przejechaniu np. 100km lecz ewidentnie robię znacznie mniej km na pełnym baku niż wcześniej. Kiedyś potrafiłem zrobić około 1200km a teraz nawet do 1000 nie zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi zrobione http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/prosze-analize-logow-324789/ a jeśli chodzi o tankowanie pod korek to tak tankowałem pod korek lecz nie sprawdzałem później ile wchodzi po przejechaniu np. 100km lecz ewidentnie robię znacznie mniej km na pełnym baku niż wcześniej. Kiedyś potrafiłem zrobić około 1200km a teraz nawet do 1000 nie zrobię

1200 na pelnym baku nigdy nie zrobilem nawet jak ostatnio bylem Swieciu to na pelnym baku zrobilem 1050 km

Spalanie pokazywalo mi 5.5 na trasie przy jezdzie ok 120-140 na kolach 18 i szerokosci 225 i od Lodzi jest juz autostrada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up ile% trasy jechałeś z prędkościa 120-140km/h. 5.5l/100km? Sugerujesz sie spalaniem pokazywanym na FISie tak? No chyba że tak jak w opisie z górki cały czas. Mi na pełnym baku udało się zrobić 1150km!(Wg. FIS zrobiłbym 1250km).

Także naprawdę chciałbym pojeździć z kimś kto lata po 120-140km/h i auto pali mu 5.5l. Nawet zatrudniłbym go jako szofera!!!

Autorze zalej pod korek do pierwszego odbicia, zrób z 300km(100 to trochę mało miarodajny dystans) i dolej do pełna.

Swoje spalanie sprawdzałem kilkukrotnie na dystansie 700-800km(rozpędzanie się zawsze żwawe, 36% "bocznych" dróg do 80km/h, 64% autostrad do 100km/h, czasami sprint z pod świateł do 150km/h) i wychodziło zawsze w okolicach 6 L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up ile% trasy jechałeś z prędkościa 120-140km/h. 5.5l/100km? Sugerujesz sie spalaniem pokazywanym na FISie tak? No chyba że tak jak w opisie z górki cały czas. Mi na pełnym baku udało się zrobić 1150km!(Wg. FIS zrobiłbym 1250km).

Także naprawdę chciałbym pojeździć z kimś kto lata po 120-140km/h i auto pali mu 5.5l. Nawet zatrudniłbym go jako szofera!!!

Autorze zalej pod korek do pierwszego odbicia, zrób z 300km(100 to trochę mało miarodajny dystans) i dolej do pełna.

Swoje spalanie sprawdzałem kilkukrotnie na dystansie 700-800km(rozpędzanie się zawsze żwawe, 36% "bocznych" dróg do 80km/h, 64% autostrad do 100km/h, czasami sprint z pod świateł do 150km/h) i wychodziło zawsze w okolicach 6 L/100km

Każdy ma inny styl jazdy :) Awx w mieście potrafi do 10 spalić to prawda ale na trasie jechałem do Holandii prędkość non stop 120-130km/h opony 205 i wyszło mi spalanie jakoś troszkę ponad 4.6 być może dlatego że mam pompki po regeneracji. Te silniki w trasie są oszczędniejsze jak zwykłe 1.9. Zrobiłem na jednym zbiorniku paliwa 1450km z rezerwą i tankowanie na CPN pod Holandią. Pytania ?:wink: Niestety silnik silnikowi nie równy.. A tak do tematu jak pali 7l w mieście czy na trasie ? Jak w mieście to masz bardzo dobrze tak jak pisałem one na mieście wcinają jak głupie do 10. Jeżeli dobrze zapłacisz mi za szofera to nie ma sprawy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up ile% trasy jechałeś z prędkościa 120-140km/h. 5.5l/100km? Sugerujesz sie spalaniem pokazywanym na FISie tak? No chyba że tak jak w opisie z górki cały czas. Mi na pełnym baku udało się zrobić 1150km!(Wg. FIS zrobiłbym 1250km).

Także naprawdę chciałbym pojeździć z kimś kto lata po 120-140km/h i auto pali mu 5.5l. Nawet zatrudniłbym go jako szofera!!!

Autorze zalej pod korek do pierwszego odbicia, zrób z 300km(100 to trochę mało miarodajny dystans) i dolej do pełna.

Swoje spalanie sprawdzałem kilkukrotnie na dystansie 700-800km(rozpędzanie się zawsze żwawe, 36% "bocznych" dróg do 80km/h, 64% autostrad do 100km/h, czasami sprint z pod świateł do 150km/h) i wychodziło zawsze w okolicach 6 L/100km

Każdy ma inny styl jazdy :) Awx w mieście potrafi do 10 spalić to prawda ale na trasie jechałem do Holandii prędkość non stop 120-130km/h opony 205 i wyszło mi spalanie jakoś troszkę ponad 4.6 być może dlatego że mam pompki po regeneracji. Te silniki w trasie są oszczędniejsze jak zwykłe 1.9. Zrobiłem na jednym zbiorniku paliwa 1450km z rezerwą i tankowanie na CPN pod Holandią. Pytania ?:wink: Niestety silnik silnikowi nie równy.. A tak do tematu jak pali 7l w mieście czy na trasie ? Jak w mieście to masz bardzo dobrze tak jak pisałem one na mieście wcinają jak głupie do 10. Jeżeli dobrze zapłacisz mi za szofera to nie ma sprawy :decayed:

tu się zgodzę z Tobą że na trasie tyle się zejdzie z tymi silnikami...

a i jeszcze mechanik do którego zaglądam czasami powiedział że dwumas i turbo ze zmienną geometrią nie lubią niskich obrotów( to znaczy 4 i 1300 obrotów po mieście) bo się szybciej zużywają

ile w tym prawdy ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie opuszczam swoim miasta to mi średnio przez 3 lata 9.6 wychodzi.

A w Octavia II 1.9 105kM ojcu 7.4 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na zimówkach 195/65/15 palił 6.5-8 (100% miasto), a po wymianie na letnie 205/55/16 7.5-10 (100% miasto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę po reanimacji mojej motorowni jak bd wychodzić spalanie. Mi na trasie PL NL wychodzi ponad 8,5 L ale cały czas 160/170km/h - na zwezkach zawsze zwalniam(opony 235/45/17, skrzynia HCK, ok 3000 obr.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie opuszczam swoim miasta to mi średnio przez 3 lata 9.6 wychodzi.

A w Octavia II 1.9 105kM ojcu 7.4 ;-)

:decayed:

Panowie, możecie wylać morze atramentu na te dyskusje, regulator spalania znajduje się w prawym bucie kierownika :naughty:, a żeby miarodajnie porównać spalanie kilku aut , to by trzeba najpierw wypracować procedurę testową, żeby warunki wpływające na zużycie paliwa były jak najbardziej podobne :whistling:

Moje BPW w Quattro średnie spalanie z kilknastu tysięcy pokazuje 9,6l/100 km.

I to praktycznie całość w trasie , bo dookoła komina od dwóch latek to kręcę się Golfem IV.

I wcale nie uważam że jest to dużo, bo jak bym wsiadł do jakiejś porównywalnej benzyny, to przy takiej jeździe 18l/100 chyba by się nie obroniło :whistling:

Jako ciekawostkę podam spalanie z traski 80 km autostradą A2 z prędkościa licznikową ustawioną tempomatem na dwie paczki + do tego 30 km krajówką o 1/3 wolniej i spalanko 10,6 l/100km ( z fisa, który według dystrybutora zaniża ok. 0,2l/100 )

A głupota w zimę na śniegu - 16 l/100km i to wynik przynajmniej dwukrotnie zaniżony, bo przynajmniej o tyle szybciej kręciły się koła niż ubywało podłoża pod nimi :grin:

Jżdżę na kapciach 205/60R16 tak że licznik praktycznie prawdę pokazuje, (obwód opon o ponad 3% większy od standardowych 205/55R16) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janusz41, musiałbym wyzerować FIS na banie, średnia prędkość i spalanie liczę od startu z domu do dojazdu na miejsce i wychodzi coś ok 130km/h, niestety nie mam autostrady z pod domu w Polsce.

piotrsob1, u mnie wskazania FIS i dystrybutora wahają się od 0,1L do 1L, zależy od dystansu i stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@c4

To tak jak umnie, jadąc do polski (prawie 1100km) jak się da to tempomat miedzy 140-160. Srednia na fisie przeważnie 125-130. 95% to autostrada, średnie spalanie po tankowaniu to 6-6,5, tyle że ja mam tylko 115km (bke).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na 60l przejedzie ok 850km 100% miasto, krótkie trasy (do 10km przeważnie) opony 225/45/17 letnie, w zimę przejechałem ok 750/800km na 60l paliwa opony 205/65/16 noga ciężka, więc spalanie b.dobre

na trasie silnik oszczędny, średnio przy stałej prędkości ok 120km/h spali 6l max 6.5l, a na A1 210km/h spalił 13l na 100km :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

na A1 210km/h spalił 13l na 100km :naughty:

Coś dużo ci spalił :facepalm: , u mnie przy 190 lub 200 wyszło 7,9 l/100km, na trasie od Jarosławia do Bukowiny Tatrzańskiej byłem wręcz zdziwiony :banan: Dodatku 3 osoby i pełny bagaż naładowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...