Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskazania poziomu paliwa


puzon0

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki i dziewczęta szybkie pytanie: FIS pokazywał mi, że zostało mi paliwa na 30km, jakoż że miałem przy sobie tylko 10PLN to za tyle nalałem paliwa i po odpaleniu silnika nic sie nie zmieniło, FIS nadal pokazywał 30km a wskazówka poziomu paliwa nie drgnęła. Po przejechaniu 10km zasięg spadł do 20km do przejechania. Dlaczego nie zmienił się zasięg po nalaniu paliwa, wg mnie powinien wzrosnąć o jakieś 30km do około 60km a tu nic. Jutro zaleję do pełna i sprawdzę czy coś sie zmieni ale nurtuje mnie to. Ktoś miał podobną sytuację? No bo przecież chyba nie stało się tak, że dystrybutor nie podał paliwa a cyferki na nim się zmieniały:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałeś za 10 zł niecałe 2L ON i dziwisz się że wskaźnik nie drgnął? Wskazań FIS nigdy nie bierz na 100%, bo najzwyklej w świecie przekłamuje.

Teoretycznie powinieneś na tych 2L przejechać 25-30 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałeś za 10 zł niecałe 2L ON i dziwisz się że wskaźnik nie drgnął? Wskazań FIS nigdy nie bierz na 100%, bo najzwyklej w świecie przekłamuje.

Teoretycznie powinieneś na tych 2L przejechać 25-30 km.

No własnie się dziwię, bo skoro FIS zmienia wskazania zasięgu co 10 km (czyli przy mojej jeździe co jakieś 0,5-0,6l ON) to powinien spokojnie wykryć dodatkowe przynajmniej 30km zasięgu. Poza tym wydaje mi się, że wskazówka poziomu paliwa powinna to tym bardziej wskazać, przynajmniej takie mam postrzeganie jak to działa. A tu nie zmieniło się nic absolutnie. Wcześniej najmniej zalalem za 30PLN i wskazania od razu po uruchomieniu silnika się zmieniły. Ale dziś zaleję do pełna i zobaczę jak się pozmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje dolanie 2 L paliwa do baku 66 L to trochę za mało żeby zobaczyć jakąkolwiek różnice.

Już Ci pisałem że nie patrz na wskazania FIS, bo co do kilometra Ci nie przeliczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że FIS nie jest ostateczną wyrocznią ale poza tym przypadkiem, działał ładnie;) Zresztą nieważne dziś napiszę więcej po zatankowaniu, dzięki za opinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz zalej za więcej niż 10zł ;).

Weź do szklanki wody dolej parę kropli wody, zauwazysz różnicę ? Chyba nie, to się nie dziw, ze nie było różnicy jak do pustego baku zalaleś tak naprawdę nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz zalej za więcej niż 10zł ;).

Weź do szklanki wody dolej parę kropli wody, zauwazysz różnicę ? Chyba nie, to się nie dziw, ze nie było różnicy jak do pustego baku zalaleś tak naprawdę nic.

Moim zdaniem to nie jest wcale takie nic - to około 2,5% całego baku - uważam, że komputer takie różnice powinien wykazać tym bardziej że zmienia wskazania zasięgu co 10km czyli co około 0,8% zawartości baku przy moim sposobie jazdy. No ale oczywiście możesz mieć rację - wyjaśni się po zalaniu większej ilości paliwa.

A jeździł ktoś z Was do takiej małej ilości paliwa w baku, faktycznie jak zejdzie wskazanie zasięgu do 0km to juz koniec paliwa będzie czy jest tam jakiś margines bezpieczeństwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej tankować gdy dojdzie się do rezerwy i to za więcej niż 10 zł a nie szukać na siłę problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej oczywiście, to był jednorazowy przypadek, po prostu tak wyszło, że w trakcie trasy musiałem jeszcze skręcić i zrobić parę km i zostało tylko tyle paliwa a miałem tylko tyle kasy.

2014.04.16 18:21 :

Właśnie zalałem do pełna i wszystko się zaktualizowało - tak więc mieliście racje, te niecałe 2l ON było za małą wartością aby FIS to wyłapał. Aczkolwiek dziwne to jest dla mnie, no ale z faktami się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...