Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie, traci moc i gaśnie - nastawnik pompy


Kuklex

Rekomendowane odpowiedzi

raz sie uda raz nie zalezy jaki stan nastawnika .jak bys ogarnial czyszczenie i ustawienie i dobra kalibracje po zlozeniu to smigalo to tyle ze silnik bys na szrot oddal a nastawnik by dalej działał. ale takie cos latami trzeba sie uczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz przestancie z ta tajemna i magiczna wiedza dla wybranych, ktora trzeba zdobywac latami. Troche zdolnosci manulanych, do tego olej w glowie plus VAG i samemu mozna ogarnac.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS już jest. Ali się postarał i doszło z chin w 4 dni robocze :) Zapłon ustawiony idealnie

image.jpg

Dawka waha się w granicach 5.8-6.0. Samochód zapala na dotyk ale patrząc na wskaźnik paliwa widzę że więcej pali. Jakieś podpowiedzi? Jeśli zwiększę dawkę do 4.5 to coś sie zmieni oprócz spalania (chyba jeszcze w górę)? I czy po ruszeniu nastawnika dawka aktualizuje się w kompie czy raczej powstają rozbierzności?

Co do "tajemnic i magicznej wiedzy" to czasami tak jest że ludzie straszą a jest prosto, ale doświadczenie robi swoje. Pamiętasz jak pierwszy raz zmieniałeś rozrząd, robiłeś uszczelkę pod głowicą albo wymieniałeś pierścienie? Założe się że nie robiłeś wszystkiego odruchowo i na pewno nie przykładałeś takiej uwagi do szczegółów jak po jakimś czasie więc zgodzę się że doświadczenie jest ważne. Mimo wszystko dla chcącego nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawkę masz strasznie małą, poniżej oryginału. Ori jest chyba 4,4 ustaw sobie tak z 3,5 wtedy samochód będzie w miarę dynamiczny. Dawka ma niewielki wpływ na spalanie, ale może Ci więcej palić dlatego że musisz go bardziej dociskać żeby uzyskać daną prędkość. Zwiększenie dawki spowoduje że będzie się lepiej wkręcać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tu tak wtrące ;) planuje zakup laptopa.. i oprogramowanie no i kabel.. właśnie do celów diagnostyki usówania błędów itp.. dla własnej przyjmnosci chce sie tego nauczyc ;d.. jaki program i jaki kabel trzeba ? VAG.c0m czy vcds nie bardzo sie orjentuje ;) pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka TDI VAG vag-com interfejs KKL Ebook (4192504040) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. co o tym sądzicie ściema czy faktycznie wiedza praktyczna ;d

---------- Post dopisany at 14:51 ---------- Poprzedni post napisany at 14:50 ----------

i dzięki za odp ;) Niemy_Gada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tu tak wtrące ;) planuje zakup laptopa.. i oprogramowanie no i kabel.. właśnie do celów diagnostyki usówania błędów itp.. dla własnej przyjmnosci chce sie tego nauczyc ;d.. jaki program i jaki kabel trzeba ? VAG.c0m czy vcds nie bardzo sie orjentuje ;) pozdro :wink:

Ja kupiłem tego VCDS. Co prawda z chin ale przychodzi z VCDSem i VAGiem, obsługuje samochody po 2004 więc za te pieniądze warto. Wpisz tą sama nazwe na ebayu a zobaczysz ile sobie ten zestaw normalnie cenią. Hula bez problemu na windows 8

Dawkę udało mi się podkręcić na 5.4 i więcej nie pójdzie z kabla, później podkręce nastawnikiem i dam znać jakie są zmiany. Przypadkiem przestawiłem dawkę na 8 więc zakres jest tylko nie w tę stronę co trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dawke i inne głupoty zrobie kablem za 5zl najtanszym jaki jest na com. vcds do tego nie jest potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ustawiłem dawkę na 3.6. Niestety musiałem całkowicie robić to nastawnikiem bo VCDS nie pozwolił mi zapisać nowej dawki. Zmieniałem wartości ale opcja "save" była niedostępna, po ponownym odpaleniu silnika wracała do fabrycznych nastaw. Login 12233 a i tak mi nie pozwolił. Problem z programem?

Powiem wam że faktycznie ustawianie dawki nastawnikiem jest bardzo precyzyjną robotą. Dwa stuknięcia zmieniły mi dawkę z 6.6 na 1.4. Silnik zapalił bez problemu, ale nie miałem odwagi tak jechać. Dopiero za trzecim podejściem udało mi się uzyskać 3.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz to lepszy kabel za 5zl i tym ustawisz bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...