Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak zimnego nadmuchu klimatronik


pinio4

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki problem w moim samochodzie nie da sie ustawic zimnego powietrza leci tylko gorace do tego dzialaja nadmuchy przy szybie a nie te frontowe klimatronik mruga a kod ktory sie wyswietla to 15,5 bylem u elektryka i powiedzial ze silniczek jest w porzadku ale przyczyny nie znalazl . jakis czas temu skonczyl sie czynnik chlodzacy i wtedy zaczelo sie mruganie a gorace leci caly czas

prosze o pomoc bo sie gotuje

audi a4 b5 95 1,6

pozdrawiam Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinio4, wpierw trzeba się przywitać w dziale Newbie, a póżniej pisać posty. taki jest tu regulamin.

[ Dodano: 07-01-2007, 22:22 ]

W rezultacie to sam odpowiedziałeś sobie na pytanie, jezeli skonczyl sie czynnik chlodzący, to wpierw sprawdzić trzeba szczelność układu klimatyzacji, a następnie napełnić płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce go wyciagnac zeby zabrac do elektryka bo podejrzewam uszkodzony klimatronik wiem ze mruga z powodu braku czynnika ale to narazie nie jest istotne najwazniejsze zeby lecialo zimne powietrze

przecież masz błąd 15.5 ! Zapewne nie wziął się z walniętego panela.

A elektryk nie umie go wyciągnać?

Musisz najpierw wyjąć radio, potem wykręcić cztery śruby z plastikowej obudowy, zdjac ja następnie.

Bedziesz miał wtedy dostęp do kolejnych śrub w panelu klimy, wykreć je i wyciagnij go (pamiętaj o kablu - nie urwij go :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten elektryk to byl jakis glab meczyl sie chyba z 2h posprawdzal silniczek i klapy wszystko do okolo i stwierdzil ze panel jest walniety nawet vag mu nie wykazal bo troche mial klopoty z jego obsluga powiedzial zeby podjechac do niego po swietach zeby zostawic auto na dluzej ale moja noga tam juz wiecej nie postawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinio4, w Łodzi to chyba sporo fachurów będzie co się znają na rzeczy.

Od biedy masz i ASO, tam maja przynajmniej sprzęt, dokumentację i całe zaplecze.

Nawet jak nie zdecydujesz się na naprawe u nich, to mozesz zdiagnozowac.

Placiles pewno elektrykowi i co, nie zrobil Ci nic, ani nawet dalej nie wiadomo co jest grane.

Według mnie, najpierw trzeba zlikwidować błąd 15.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fachowcow jest bardzo duzo na kazdym rogu jakis pseudo specjalista ale ja nie wiem ktory faktycznie sie zna dlatego pytam tutaj on tez pokasowal mi bledy od oleju i od silnika ale nie ten 15,5 zrobil tak ze w pewnym momencie nadmuchy dzialaly ale to bylo spowodowane z zewnatrz wiec mniemam ze to sterownik dlatego wole go wykrecic i zawiesc do kogos innego zeby to sprawdzil i ewentualnie naprawil nawet znalazlem goscia na allegro co to naprawia juz nie wiem co mam robic teraz jeszcze wytrzymuje ale jak zrobi sie cieplo to bedzie klapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fachowcow jest bardzo duzo na kazdym rogu jakis pseudo specjalista ale ja nie wiem ktory faktycznie sie zna dlatego pytam tutaj on tez pokasowal mi bledy od oleju i od silnika ale nie ten 15,5 zrobil tak ze w pewnym momencie nadmuchy dzialaly ale to bylo spowodowane z zewnatrz wiec mniemam ze to sterownik dlatego wole go wykrecic i zawiesc do kogos innego zeby to sprawdzil i ewentualnie naprawil nawet znalazlem goscia na allegro co to naprawia juz nie wiem co mam robic teraz jeszcze wytrzymuje ale jak zrobi sie cieplo to bedzie klapa

Wystarczy sprawić aby silniczek działał jak na leży i od nowa zakodować klimę. Będzie działała. Nadmuch będzie i bez gazu w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by nie było tylko i wyłącznie gazu w układzie, to ogrzewanie musi działać bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec mniemam ze to sterownik dlatego wole go wykrecic i zawiesc do kogos innego zeby to sprawdzil i ewentualnie naprawil

Ale jesteś uparty :D Swoją drogą masz już w tym temacie wszelkie info, żeby naprawić tę usterkę.szogun0, jeszcze dopisał bardzo istotną rzecz " ponowne zakodowanie sterownika". ;)

pinio4, a ten sterownik siedzi od nowości ? czy może kupowałeś już jakiś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek dziala, sterownik jest od nowosci czyli jakies 4 miesiace jak jezdze tym cackiem a gas skonczyl sie z 2 miesiace temu gorace lecialo od poczatku

a jak zakodowac sterownik czy tylko da sie to zrobic przez vag ?? bo nie wiem gdzie mam sie z tym udac

czyli uwazacie ze to nie jest padniety sterownik ??

wiem ze jestem uparty ale troche juz sie z tym mecze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zakodowac sterownik czy tylko da sie to zrobic przez vag ?? bo nie wiem gdzie mam sie z tym udac

należy wpisać z tego co pamiętam odpowiedni software coding, jeśli ktoś może potwierdzić...

Nie pamiętam niestety wartości dla A4B5

wiem ze jestem uparty ale troche juz sie z tym mecze :)

idź wtedy do kogoś, kto siedzi w tematach vag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam natoniast odwrotną sytuację, nie mam gorącego powietrza

Tematem tego wątku jest "brak zimnego nadmuchu klimatronik"

Proszę nie mieszac...

Zakodowanie zależy od wersji auta bodajże. To znaczy, na pewno zależy czy mamy Seata czy Audi, ale również od tego czy mamy na przykład elektryczny dach.

Choć nie jestem na 100% pewien. Nigdy tego nie robiłem, tylko czytałem :diabel:

Ale mogę odpowiedzieć jak zakodować sterownik:

- podłączamy się VAG-Comem do auta

- wybieramy 08 - Auto HVAC

- wybieramy Coding - 07

no i dalej już trzeba wiedzieć co wpisać :027:

Poproszę jeszcze o potwierdzenie moich pisaniny innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie, a znajdziecie.

Już zamieściłem na forum, jak przeprowadzać kodowanie climatronic.

Dla 4-cylindrowego benzyniaka jest to w 95% przypadków 00040.

Potem jeszcze Basic Settings się robi i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...