Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] 1.8t Revo 197hp, Reanimacja Niebieskiego pacjenta


Wielki Dao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

:wink:

Kupiłem auto, które mogło by się wydawać było w bardzo dobrym stanie, auto skrywało wiele niespodzianek o których nie wiedziałem :decayed:

Byłem za granicą i napaliłem się na A4 B6 1.8t, kupno zleciłem mojemu tacie, był przeciwko ale się uparłem.

Auto kupione, ja za granicą zadowolony że za miesiąc zobaczę auto i zaczęły się schody podczas wymiany paru elementów, wyszło na jaw że auto jest po przekładce i pochodzi z anglii (tak wiem, mogłem sprawdzić VIN itp)

Nic... Na start poszła do profesjonalnej regeneracji turbosprężarka, wymiana filtrów, olejów, rozrządu, wymiana kabli elektrycznych (tliły się), tarcze, klocki i zaciski, nie zliczę ile pln wydałem na doprowadzenie auta do idealnego stanu technicznego. Chciałem mieć zabawkę, muszę liczyć się z kosztami, powoli zmieniam różne rzeczy w aucie.

Wyposażenie: podstawowe, żadnych rewelacji

Do zrobienia:

- Zderzaki p/t s-line

- Listwy boczne drzwi s-line

- Srebrne obwódki szyb

- wymiana tunelu środkowego na nowszy

- Wymiana radia 1-din na nawigację 2-din

- wymiana podsufitki na czarną

- Podświetlenie rejestracji LED (Zakupione, problem z odkreceniem starych śrub)

- Wymiana kierownicy na kierownicę z B7 s-line

- Gałka zmiany biegów na s-line

- Przedni grill S4

- Alufelgi 18" (zrobione)

- Gwint (zrobione)

- wymiana wycieraczek na aero

- FMIC

- K04(lub coś mocniejszego)

- Układ wydechowy

- Revo stage 2

- Wymiana przedniej szyby

- Poprawki lakiernicze i malowanie całego auta w ten sam kolor

- Wymiana foteli na skóra+alkantara/boki drzwi

- Przełącznik świateł

- Wymiana tylnego korbotroniku szyb na elektryczne

- Nakładki na pedały

- Przyciemnienie szyb

- Lotka na tylną klapę

- Wymiana ramki pod rejestrację (Autohuis mi się nie podoba :facepalm::kox:)

- Zegary S4 (kupione)

Tak auto wyglądało po zakupie:

image.jpg

image.jpg

Czyli zwykłe a4 z dużym potencjałem :kox:

Zacząłem od oklejania dekorów folią 4d karbon.

image.jpg

image.jpg

Obecne mankamenty auta:

-Powycierany tunel

-Wytarte przyciski, radia, klimy itp

-odpryski lakieru

- drobne wgniecenia

-rysy

-podświetlenie rejestracji (zardzewiałe i zjechane śrubki)

- ruszająca się przednia lewa lampa

Kot wdrapywał się po klapie...

image.jpg

Zniszczone i zardzewiałe śrubki podświetlenia rejestracji, nie wiem jak to odkręcić/usunąć.

image.jpg

Efekt odwrotnego zamontowania odświeżacza, drobny wyciek i gotowe...

image.jpg

Nowy nabytek pare tygodni temu, 18" 8,5J ET35 do tego opony 225/40/18:

image.jpg

Po założeniu (Allroad xD):

image.jpg

Zamontowane zawieszenie gwintowane, opuszczony ile się da:

967486_10151984127147377_298345327_n.jpg

10276293_10151984127152377_840178977_n.jpg

Zawitałem w jedno miejsce w Anglii po mapę Revo stage 1.

20140412_110357.jpg

Jestem zadowolony z wyniku

Auto z zewnątrz wygląda w miarę przyzwoicie:

image.jpg

va2u7aga.jpg

I weź tu pożycz auto bratu...

image.jpg

image.jpg

Zrobione (30.05/14)

-Wymieniony rozrząd (stary napinacz hydrauliczny do wyrzucenia)

-Napinacz i łańcuch wałków

-Filtr oleju, olej mobil 1 5w30

Temat będę aktualizował na bieżąco, wybaczcie za bałagan ale postaram się to ładnie ułozyć/opisać w miarę możliwości :decayed:

Długa droga przede mną aby doprowadzić auto do perfekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie 183 tyś km, trzeba wziąć pod uwagę że auto jest po przekładce więc środek pochodzi z innego auta.

---------- Post dopisany 22-04-2014 at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany 21-04-2014 at 16:05 ----------

Chciał bym dowiedzieć się jakie są wasze opinie na temat samochodów po przekładce, zastanawiałem się nad sprzedażą tego auta na które wydałem prawie drugie tyle jednak wiem że pewni ludzie mają wątpliwości do aut po przekładce, jaka jest wasza opinia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor fajny koniecznie lotke na klape z tyłu

brata powinienes za jaja powiesic na lince holowniczej

i ogolnie ogarnij środek :decayed:

zewnatrz wyglada :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20140425_171039.jpg

Kupiłem takie oto ledy do podświetlenia rejestracji lecz mam problem z usunięciem starych śrub od podświetlenia.

20140316_184310.jpg

Śruby zardzewiałe a przy próbie odkręcania wyrobiły się środki. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ustrojstwo odkręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuj wierć, odkręcaj szczypcami, niestety stare lampki będą już zniszczone po tym zabiegu, fajnie byłoby rozebrać tapicerkę i wyjąć tą listwę żeby mieć dostęp, ale często i ona sama stawia opór. Przy aluminiowej listwie niestety te śrubki się zapiekają i niestety potrzeba wiele czasu oraz cierpliwości do nich. Robiłem to dwa lata temu, ale pamiętam do dziś że ponad dwie godziny się męczyłem żeby to wykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaki dystans wrzucić na przód, na tyle wszystko jest ok, ledwo mogę włożyć połowę palca w szczelinę nad kołem a koła z tyłu są pod lekkim kątem (czemu? :P), z przodu jeszcze trochę miejsca jest.

20140429_153847.jpg

20140429_153859.jpg

20140429_153930.jpg

Mam zamiar malować cały samochód w polsce, orientuje się ktoś jakie są ceny malowania auta w ten sam kolor z zewnątrz, z usunięciem lekkich wgnieceń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki .. nie czepiają się Ciebie za jazdę na polskich blachach?

Siedziałem jeszcze parę miesięcy temu w UK w Manchesterze i zaczynali się czepiać polskich aut..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od miasta, mieszkam w takim miasteczku że nie ma z tym problemów, bardzo dużo polskich, litewskich, słowackich samochodów jeździ bez problemu, rozmawiałem z kilkoma policjantami na ten temat, powiedzieli że według nich nie ma sensu zatrzymywać polaków bo Polacy jeżdżą bezpieczniej niż anglicy. W dużych miastach to jest problem, tam jest wok, specjalne samochody mają którymi jeżdżą po mieście i patrzą czy nie ma zagranicznych rejestracji, tyle razy policja jechała za mną/przede mną i nie było żadnych zatrzymań, problemów itp, jak jeździsz przepisowo to jest w porządku. Dopiero 3 miesiące jestem tu samochodem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty auta, ja przy wymianie oświetlenia na led musiałem rozebrać całą klapę żeby wyjąć listwę z oświetleniem tablicy i wtedy było łatwiej wymienić na led ;) A felgami sie nie przejmuj, rzecz użytkowa jak opony, predzej czy pozniej przypier**** sie z Twojej winy czy nie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje, brat czasami jeździ do pracy albo ja po niego przyjeżdżam :decayed:

W weekend pobawię się z tą klapą, zobaczymy co z tego wyjdzie. Wiem jedno, będę musiał zaopatrzyć się w śrubki do ledów, mogli by dawać w zestawie :kox:

Chciałem ostatnio kupić zewnętrzny pakiet s-line, niestety to co się pojawi ( a rzadko się coś pojawia) na ebayu uk jest albo bardzo drogie albo natychmiast znika :P muszę zaczekać z tym do kolejnej wizyty w polsce, ale za to wpadnie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze mi się b6 w tym kolorku podoba :decayed:

O przekładkę bym się nie martwił bo to ponoć klocki lego tak jak dołożenie quattro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20140502_180204.jpg

Dodałem kilka naklejek :P Takie małe coś a cieszy, zamówiłem jeszcze 5 innych :decayed:

Niestety muszę znowu ustawić zbierzność, po założeniu nowego gwintu i rozjeżdżeniu go samochód bardziej osiadł, ale... możliwe że przez to rozstroiła się zbieżność ? :D bo jedno koło odchodzi lekko na zewnętrzną stronę auta, poza tym koła mają lekki negatyw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie 183 tyś km, trzeba wziąć pod uwagę że auto jest po przekładce więc środek pochodzi z innego auta.

---------- Post dopisany 22-04-2014 at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany 21-04-2014 at 16:05 ----------

Chciał bym dowiedzieć się jakie są wasze opinie na temat samochodów po przekładce, zastanawiałem się nad sprzedażą tego auta na które wydałem prawie drugie tyle jednak wiem że pewni ludzie mają wątpliwości do aut po przekładce, jaka jest wasza opinia w tej kwestii?

jezdze tez avj po przekladce z tym, ze bez niespodzianek bo przekladke robilem sobie 'sam'. Jezdze juz ponad 2 lata i totalnie zadnych problemow zwizanych z przekladka;:wink: tez mialem watpliwosci ale zaryzkowalem i sie oplacilo, nastepna tez byc moze bedzie 'przeszczepem':whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś tutaj zajrzy i będzie wiedział co to może być :decayed:

http://a4-klub.pl/1-8t-218/klekotanie-silnika-filmiki-327248/#post4238432

Dziś się stało :(

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:13 ----------

Aktualnie 183 tyś km, trzeba wziąć pod uwagę że auto jest po przekładce więc środek pochodzi z innego auta.

---------- Post dopisany 22-04-2014 at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany 21-04-2014 at 16:05 ----------

Chciał bym dowiedzieć się jakie są wasze opinie na temat samochodów po przekładce, zastanawiałem się nad sprzedażą tego auta na które wydałem prawie drugie tyle jednak wiem że pewni ludzie mają wątpliwości do aut po przekładce, jaka jest wasza opinia w tej kwestii?

jezdze tez avj po przekladce z tym, ze bez niespodzianek bo przekladke robilem sobie 'sam'. Jezdze juz ponad 2 lata i totalnie zadnych problemow zwizanych z przekladka;:wink: tez mialem watpliwosci ale zaryzkowalem i sie oplacilo, nastepna tez byc moze bedzie 'przeszczepem':whistling:

Jako iż mieszkam w anglii, BEXa s-line można kupić za 2.5 tyś funtów :P też będę brał drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś tutaj zajrzy i będzie wiedział co to może być :decayed:

http://a4-klub.pl/1-8t-218/klekotanie-silnika-filmiki-327248/#post4238432

Dziś się stało :(

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:13 ----------

Aktualnie 183 tyś km, trzeba wziąć pod uwagę że auto jest po przekładce więc środek pochodzi z innego auta.

---------- Post dopisany 22-04-2014 at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany 21-04-2014 at 16:05 ----------

Chciał bym dowiedzieć się jakie są wasze opinie na temat samochodów po przekładce, zastanawiałem się nad sprzedażą tego auta na które wydałem prawie drugie tyle jednak wiem że pewni ludzie mają wątpliwości do aut po przekładce, jaka jest wasza opinia w tej kwestii?

jezdze tez avj po przekladce z tym, ze bez niespodzianek bo przekladke robilem sobie 'sam'. Jezdze juz ponad 2 lata i totalnie zadnych problemow zwizanych z przekladka;:wink: tez mialem watpliwosci ale zaryzkowalem i sie oplacilo, nastepna tez byc moze bedzie 'przeszczepem':whistling:

Jako iż mieszkam w anglii, BEXa s-line można kupić za 2.5 tyś funtów :P też będę brał drugi

Obecnie tez przebywam w UK:wink: a co do przekladki to o kolejnym tez myśle z tym, że raczej a6 c6:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5ezadysa.jpg

Nowy nabytek, zobaczymy co z tego wyniknie. Samochód 2002, zegary s4 2003, jeżeli nie podejdzie to będzie zamiana tarcz i wskazówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...