Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telepanie autem.


ekskul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zaobserwowałem, że przy gaszeniu auta trochę zatelepie autem na boki. Gdyby tylko przy gaszeniu telepało myślał bym, że to klapa gasząca ale gdy dodam gazu na luzie i wskazówka obrotów opadnie na 1 też zatelepie. Co o tym sądzicie? Poduszki a może klapa gasząca? Potem zamknę klapę ręcznie i zobaczę czy zatelepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dwumas sprawny? tz nie klupie przy gaszeniu silnika, miałem podobnie auto zatelepało w momencie gaszenia i kiedy dodawałem gazu na biegu jałowym, u mnie okazało się że winna była poduszka silnika i dodatkowo klapa gasząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie slychać przy wciskaniu sprzegła dzwi nie lataja wiec powinien byc sprawny. Sprzeglo nie ślizga. Może to być spowodowane zaslepieniem egra?

Wciskajac sklape gaszącą auto nie gaśnie tylko jak by zwalnialy obroty

Tak to wygląda:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tą klapkę od wewnątrz, ona odpowiada za "miękkie" gaszenie silnika.

Dodatkowo skontroluj stan wałka jeśli jeszcze tego nie robiłeś:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzad wymieniony 1 tys km temu

Jak od wewnatrz

Cos wydalo Ci sie dziwne w dzwieku?

Po wcisnieciu klapy gaszacej auto powinno zgasnac tak?

Ostatnio pp wymianie czujnika temperatury plyniu chlodniczego auto kopci na szaro i smierdzi spalinami. Plyn chlodniczy nie ubywa

Z tego co wyczytalem to podaje za duza dawke paliwa i dla tego tak jest. Co o tym sadzicie?

Tu link:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykreć EGR i wyczyść klapę gaszącą. Nie zamyka się do końca - Powinna zgasić samochód, a u Ciebie nie gasi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto o tym pisze, ale 1.9 na PD ma bolączkę wypadających broków i wycierających się wałków.

Na pierwszym filmie słychać delikatne "buczenie", które nasiliło się jak zbliżyłeś kamerę bliżej frontu auta(wlotu powietrza).

Także radzę sprawdzić stan wałka i popychaczy póki nie jest za późno.

O oto wspomniane broki:

285670906_wa.jpg

I chyba główny sprawca padających hydropopychaczy.

Cały temat:

http://a4-klub.pl/1-9-194/b6-avf-dziwne-odbijanie-filtrze-powietrza-226479/index3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro nagram jakis film bo dzis praca i moze jeszcze cos uslyszycie.

Aktualnie jestem w niemczech i nie moge tego sprawdzic ale w maju bede widc mysle ze nic sie nie stanie

A to dymienie i smrod czym moze byc spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju na 1400km wzielo minimalnie

Żeby sprawdzić ten walek i reszte musze rozebrac caly przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro popatrze czy nie leje z nich.

Ostatnio widzialem lekkie zaolejenie na jakims wezyku od strony egra tylko na dole.

Jutro zrobie zdjecie gdzie dokładnie.

Auto ogolnie chodzi dobrze tylko to telepanie na jalowym i przy gaszeniu. No i te dymienie i smrod spalin ale to podobno zbyt duza dawka paliwa podawana.

Czy moge jakos dostac sie do rozrzadu bez sciagania calego przodu?

Wydaje mi sie ze piszcze troche ten pasek od alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby się dostać do rozrządu zdejmij osłonę silnika(3 śruby od góry.) A następnie zdejmij plastikowa osłonę rozrządu(2 klipsy - jeden z prawej, drugi lewej stronie). Będziesz mógł obejrzeć pasek.

Na filmiku od 20s słychać dziwny dzwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie wyzej widac gdzie jest troche oleju.

Bedac w pl zauwazylem kilka kropel pod samochodem.

W serwisie powiedzieli mi ze na wezu od turbo bylo kilka kropel i to niby przez zbyt ostra jazde.

Tu rozrzad:

Silnik odpalony na zimnym.

Wydaje mi się, że dźwiek jest bardziej z prawej strony w okolicy alternatora.

Co o tym sądzicie?

Czy walek wg was wyglada ok?

Uslyszalem jeszcze cos w wydechu ,gdy go naciskam jest cicho gdy puszczam slychac delikatny dzwiek

Wciakajac teraz klape gaszaca auto gasnie.

Po chwili wciskam znow i juz nie zgasnie

Zglupialem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałka nie pokazałeś wiec nikt Ci nie odpowie aby go ocenić trzeba ściągnąć pokrywę zaworów, z prawej masz wisco więc wiadomo coś tam może huczeć, buczeć bo "miesza" powietrzem przecież, a na filmie nie słychać za bardzo wszystkiego wiec... (na pewno słychać szum przepływają0cego powietrza). Co do wydechu to dźwięk czego ?? bo nie napisałeś a nikt wróżką nie jest przecież raczej, co do klapy jeśli wciskasz ją ręcznie to za każdym razem auto powinno zgasnąć, ponieważ ona odcina dopływ powietrza do silnika tak bynajmniej mi się wydaje, napisz jeszcze może czy masz zaślepiony egr bo to może być kluczowe w odpowiedzi na klapę gaszącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak egr jest zaslepiony.

To co musze jeszcze sciagnac zeby bylo go widac?

Z wydechu slychac taki lekki klekot jak go trzymam to jest cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci pokrywę zaworów (jeśli chcesz zobaczyć wałek rozrządu - swoją drogą ktoś pisał, że dudnienie spowodowane jest wypadającymi brokami według mnie dotyczy to bardziej 1.9 ale w B7 a nie AWX chociaż wszystko się może zdarzyć), co do wydechu może gdzieś obciera, albo drży i gdzieś dotyka, a z klapą tak jak pisałem powinien zgasnąć bynajmniej mój tak robi :wink: a u Ciebie może nie do końca zamknąłeś klapę albo nie wystarczająco długo przytrzymałeś zamkniętą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych filmikach, które wstawiłeś nie słychać nic niepokojącego. Silnik ładnie pracuje. Jedyne co zauważyłem, to chyba masz mały wyciek z pod EGR?, czy nie poci się on na łączeniu z kolektorem?

Na Twoim miejscu zainteresowałbym się klapą gaszącą, za każdym razem powinna gasić. Wykręć EGR i sprawdź jak pracuje klapa, może nazbierał się nagar i nie zamyka do końca.

Masz dostęp do kabla? Jak tak to zrób logi, Najlepiej jakby udało Ci się uchwycić moment telepania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem w niemczech, do kabla dostepu nie mam.

Za 2 tygodnie pojade na serwis i sie okaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...