Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A8 D2 4.2 299KM] Kolizja i kilka pytań.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nieco opiszę moją sytuację która zdarzyła się 2 kwietnia.

Jadąc przez skrzyżowanie kierowca wymusił pierwszeństwo i zderzyliśmy się. Przyjechała policja i wykazała, że wymuszenie wszystko spoko tylko sprawca nie przyjął mandatu tłumacząc się prędkością.

http://112tychy.pl/index.php?site=news_comments&newsID=622

Dnia 7 odebrałem notatkę policyjną na niej wniosek o ukaranie sprawcy - wymuszenie pierwszeństwa.

Zadzwoniłem do ubezpieczyciela sprawcy w sprawie szkody, przysłali rzeczoznawce porobił fotki popytał o wyposażenie itd.

Dziś przyszła mi wycena samochodu:

Dane kontaktowe AutoOnline celem przeprowadzenie ewentualnej transakcji zbycia pojazdu:

infolinia: 22 53 53 141, email: [email protected]

Wynik aukcji: 2500,00 zł brutto 

Wartość pozostałości jest powiększona o współczynnik w wysokości 10%, wynikający z marży pośrednika skupującego uszkodzony pojazd

Wartość pojazdu wynosi 11 800,00 zł

Wartość pozostałości wynosi 2 750,00 zł (2 500,00 + 10%)

Wartość szkody wynosi 9 050,00 zł.

Informuję, iż po ewentualnym przedłożeniu dowodu sprzedaży pojazdu na podstawie oferty, nastąpi dopłata różnicy, wynikająca z oferty zakupu a przyjętą kwotą pozostałości.

Likwidacja szkody zostanie zakończana po ustaleniu odpowiedzialności wskazanego sprawcy szkody – po uzyskaniu prawomocnego wyroku sądu w sprawie.

Zdjęcia przed wypadkiem:

http://postimg.org/gallery/8tbnffw4

Zdjęcia wypadku i po wypadku:

http://postimg.org/gallery/bujndfc4

-------

Wstępnie do naprawy:

- Błotnik lewy przód

- Zderzak przód kompletny

- Maska + Grill

- Szyba przednia

- Lampy przód przedlift

- Osłona silnika

Dwie podłużnice + odboje + belka przód

Kompletny pas przedni

Układ wspomagania

- Pompa wspomagania

- Zbiorniczek

- Łapa

Poduszki powietrzne

- pasażera

- kierowcy

Pasy bezpieczestwa

Skrzynia biegów - nie wiadomo - ciezko wybrać bieg manetką

Zwrotnica strona kierowcy bądź wahacze

Wahacze wszystkie

Drązki + końcówki drążków

--------

Teraz moje pytania:

- Czy to korzystne dla mnie czy lepiej pisać odwołania itd chodzi o wycenę ?

- Druga sprawa samochodu czy naprawiać czy lepiej zakupić inną ?

- Trzecia sprawa tej wyceny to czy ja mogę żądać szczegółowej wyceny z racji tego, że miałem dużo rarytasków takich jak zderzak polift grill s8 itd itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się odwołać od wyceny ze względu, że pierwsza wycena jest po to, żeby spławić klienta. Jedz do jakiegoś warsztatu który ci zrobi wycenę. Zobaczysz jaka jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do Rzeczoznawcy niezależnego zapłacisz jakieś 200-400 zł i niech on ci zrobi wycenę... ale przed tym zrób tak aby każda cześć i wyposażenie się pojawiło na kosztorysie, które rzeczywiście masz w aucie bo niezależny nic z tym nie poradzi jak nie zakwalifikuje ci TU... bo inaczej i tak będziesz stratny.... tylko mniej...

Napisz/Zadzwoń coś poradzimy ci w tej sytuacji... dobrze że chociaż blisko mieszkasz to i na Mojego rzeczoznawce się załapiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego zajmujesz się tym zawodowo więc jak tylko będzie po rozprawie sądowej to się odezwę do Ciebie i pogadamy :) Także widzę, że niedaleko mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do Rzeczoznawcy niezależnego zapłacisz jakieś 200-400 zł i niech on ci zrobi wycenę... ale przed tym zrób tak aby każda cześć i wyposażenie się pojawiło na kosztorysie, które rzeczywiście masz w aucie bo niezależny nic z tym nie poradzi jak nie zakwalifikuje ci TU... bo inaczej i tak będziesz stratny.... tylko mniej...

Napisz/Zadzwoń coś poradzimy ci w tej sytuacji... dobrze że chociaż blisko mieszkasz to i na Mojego rzeczoznawce się załapiesz :)

Witam

Włączę się do dyskusji, jestem specjalistą do spraw ubezpieczeń, pośrednikiem w sprzedaży produktów i nie tylko. Na początek odpuść rzeczoznawcę. Po 1 odwołaniu się w 80% przypadków firma proponuje wyższą kwotę, rzeczoznawca owszem jest przydatny jeśli firma jest "uparta" a takie z reguły są firmy typu direct - ale to nie jest reguła ;) Co do Twoich dodatków z serii S, jak najbardziej możesz domagać się uwzględnienia ich przy wycenia - samochód ma wrócić do stanu z przed wypadku, więc wszelkie dodatkowe koszty jakie w niego włożyłeś powinny zostać zwrócone. Jeśli mogę pomóc to wal pw ;)

Pozdrawiam

Izaak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szkoda całkowita i tak naprawdę to czy Ci dadzą w kalkulacji kosztów naprawy grill od eSy i poliftowy zderzak czy nie to ma to marginalne znaczenie. Nie wpływa zbytnio na wycenę tej szkody. Większe znaczenie ma wyposażenie dodatkowe więc sprawdź na arkuszu wyceny czy wszystko z wyposażenia jest ujęte. To może troszkę zwiększyć wartość rynkową i tym samym kwotę do wypłaty. Chyba, że TU jednocześnie podniesie wtedy wartość wraku ale to by musieli jeszcze raz wystawić na AutoOnline do licytacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że mamy tylu dobrze doinformowanych Ludzi na forum :)

Zawsze coś dobrego dorzucą.

Pozdrawiam Hubiego i Izaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę coś wiedział to napisze tutaj. Dowiedziałem się z nieoficjalnych źródeł, że sprawca pojechał na policję i się przyznał. Co w takim wypadku ? Będzie sprawa sądowa czy coś ? Gdzie cokolwiek pytać albo coś ?

Zadzwonie do każdego z Was w kolejności jak w temacie ;) Pogadamy wyciągniecie coś więcej to się podzielimy. Zależy mi na kupnie znów a8 d2 tak więc trzeba walczyć o więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niema takiej opcji że szkoda całkowita a wrak zostaje u właściciela? Jesli tak to na jakich warunkach? Bo wtedy na częściach by się jeszcze odkuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tz tak autko zostaje u mnie :) jakbym oddał całe to ~11 800 dostaje ale z "wraku" wyciągnę znacznie więcej.. Bardziej chodzi o podniesienie ceny samochodu co poskutkuje wzrostem szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet gdyby nie przyjął mandatu to ubezpieczyciel ma obowiązek przeprowadzić swoje dochodzenie i jeśli ze wszystkich okoliczności wynika ewidentna wina sprawcy to wypłacają kasę bez czekania na sąd. Jak przyjął później mandat to bez problemu zakończą likwidacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się dowiedziałem, że sprawca przyjął mandat i sprawa zakończy się do miesiąca czasu :) !

---------- Post dopisany 30-04-2014 at 14:58 ---------- Poprzedni post napisany 28-04-2014 at 11:58 ----------

Otrzymalem wycene szczegolowa

wycena.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kosztorysu się nie można przyczepić... jeśli to co jest w kosztorysie tzn. wyposażenie + dodatki się zgadzają ze stanem faktycznym to wszystko jest tak jak powinno być. Jeśli jest inaczej to musisz tak czy siak skorzystać z niezależnego rzeczoznawcy... albo próbować zrobić to z rzeczoznawcą z TU.

Jak coś to dzwoń :)

Miłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz ku*wa.. co to za ceny :/ ? i gdzie ja znajde a8 za ~9tys :/ - bo takie odszkodowanie dostanę :/ Nie z mojej winy i jeszcze stratny..

Pytanka..

1. Człowiek się przyznał na komendzie. Czy mogę jakoś to przyspieszyć teraz ?

2. Czy do odszkodowania mogę doliczyć straty ? tj. L4 na 3 tygodnie itd wiecie o co chodzi ? Czy tylko drogą sądową tj sprawa cywilna na sprawcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 .Jeśli masz samochód zastępcze to ubezpieczyciel wypłaci Ci kasę najszybciej jak się da bo płaci za każdy dzień, więc nie musisz go poganiać

2. Nic wcześniej nie pisałeś że coś Ci jest. Zbierasz wszystkie dokumenty dotyczące leczenia i po jego zakończeniu zgłaszasz to jako szkoda osobowa z tego samego OC sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 .Jeśli masz samochód zastępcze to ubezpieczyciel wypłaci Ci kasę najszybciej jak się da bo płaci za każdy dzień, więc nie musisz go poganiać

2. Nic wcześniej nie pisałeś że coś Ci jest. Zbierasz wszystkie dokumenty dotyczące leczenia i po jego zakończeniu zgłaszasz to jako szkoda osobowa z tego samego OC sprawcy.

Podpisuję się pod tym :) Swoją drogą jeśli miałeś np lekki wstrząs mózgu itp to z tego można wyciągnąć grubą $$$ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tz tak - koleś podpisał oświadczenie o wypadku i do konca tygodnia ma mi być wypłacone odszkodowanie. Babka całkiem spoko wszystko wytłumaczyła jest ok.

Teraz co ja mam napisać jakieś pismo do uniqa ? jezeli chodzi o te L4 itd ? Zrobić jakieś skany wszystkich papierków leczenia (wypisy ze szpitala, leczenie w przychodni, kopie l4) ?

Macie może jakiś wzór jak to napisać ?

---------- Post dopisany 03-07-2014 at 18:39 ---------- Poprzedni post napisany 06-05-2014 at 22:45 ----------

Serdecznie polecam usługi kolegi LustForPower uzyskałem dodatkowe pieniązki - nie spodziewałem się, że coś otrzymam, ale mówie aa spróbuje i się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tz tak - koleś podpisał oświadczenie o wypadku i do konca tygodnia ma mi być wypłacone odszkodowanie. Babka całkiem spoko wszystko wytłumaczyła jest ok.

Teraz co ja mam napisać jakieś pismo do uniqa ? jezeli chodzi o te L4 itd ? Zrobić jakieś skany wszystkich papierków leczenia (wypisy ze szpitala, leczenie w przychodni, kopie l4) ?

Macie może jakiś wzór jak to napisać ?

---------- Post dopisany 03-07-2014 at 18:39 ---------- Poprzedni post napisany 06-05-2014 at 22:45 ----------

Serdecznie polecam usługi kolegi LustForPower uzyskałem dodatkowe pieniązki - nie spodziewałem się, że coś otrzymam, ale mówie aa spróbuje i się udało :)

Cieszę się bardzo że mogłem Ci Pomoc :)

szkoda trochę że się nie leczyłeś dalej bo zapewne suma była by o wiele wyższa, ale najważniejsze że jesteś zadowolony i w końcu uwierzyłeś w moje możliwości :)

Pozdrawiam i dzięki

Michał

Edit- powiedz jak tam bryka?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No padła mi skrzynia i w sobote jedzie na remont :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No padła mi skrzynia i w sobote jedzie na remont :)

Nie przekładałeś ze swojego starego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...