Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włamanie do auta (jak naprawić te uszkodzenia?)


LooK@$$

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu jakiś skur... włamał mi się do auta. Mam wyłamany wkład/bębenek (nie wiem jak to poprawnie określić) zamka w drzwiach, oraz stacyjkę. Wyłamany został również przycisk świateł awaryjnych - czy ktoś się orientuje w jakim celu włamywacz wyłamał przycisk? Poniżej fotki:

btn.jpg

stacyjka.jpg

zamek.jpg

Jeśli teraz kupię sobie nowe części, to jak to się będzie miało do moich kluczyków? Będę mógł normalnie otwierać/odpalać auto? Czy trzeba zamek i stacyjkę jakoś zakodować pod moje kluczyki? Kompletnie się na tym nie znam, proszę o rady.

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukradli to nie znaczy że nie wezmą jej za jakiś czas. Zainwestuj w dodatkowe zabezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj miałem podobne zdażenie tyle że skur...yn zatrzymał się na wkładce dzwi i nie dostał się do środka. Tyle że u mnie połamał osłonę zamka. U Ciebie widać że miałeś do czynienia z troszkę lepszym "fachowcem". Widać że do wyciągnięcia wkładki używał jakiegoś specjalnego dziwnego narzędzia po którym został ślad na osłonie wkładki. u mnie po porostu wyłamał wkładkę jakimś śruborętem( fotki mam jak trzeba to wrzucę). U mnie do środka się nie doststali- pewnie sie uczyli dopiero. A co do włącznika świateł awaryjnych to pewnie mają patent na zasilenie auta bez przekręcania kluczyka.

Załóż czym prędzej jakieś dodatkowe zabezpieczenie bo jak te kur.y mają oko na twoje auto to tak łatwo nie odpuszczą!

Pozdro!

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też jakiś herman wrypał się tylko użył śrubokręta bo mam lekka wgniotę obok zamka.

Robił to na 2 razy tj raz przed świętami nie udało mu sie wejść bo może ktoś go przegonił,olałem sprawe bo nie wszedł wiec pomyślałem że już nie da rady.

Powtórkę zrobił po jakimś czasie i udało mu się wejsć ale nie kombinował ze stacyjką tylko szukał drobnych i gadżetów.

Niestety ktoś go obczaił(w sumie się nie dziwie auto stoi pod oknami zawsze piknie oświetlone)zadzwonił na policje a ci go zgarnęli:whistling::whistling:

Niestety zrobił mi rozpierdol w aucie a zabrał może rzeczy na 50zł:facepalm:

Następnego dnia podjechałem do elektro i odłączyłem zamek w drzwiach i nie wejdą już przez te drzwi.

Z tego co widziałem to od momentu odłączenia zamka też już próbowali ale teraz muszę wchodzić przez bagażnik lub szybę i radzę wam a żebyscie odłączyli ten zamek założyli jakieś dodatkowe zabezpieczenie.

Masakra człowiek pracuje tyle na to a taki szmaciarz zabierze to w 1 noc:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post z 24.04 więc kolega pewnie ogarnął auto.Są na to dwie metody ,wymiana wkladek w całym aucie na nowe + nowe klucze i kodowanie immo pod nie.druga to dorobienie wkładki drzwi i stacyjki pod istniejący klucz ( koszt około 500 zł płaciłem z montażem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przypadek u kumpla gdzie musiałem prostować drzwi bo gościu bez pier....lenia łomem całą klamke mu chciał wytargać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jakis szczur pogrzebal w zamku srubstakiem czy czyms, ale sie nie dostal i wybil szybe.... chcial ukrasc radio bo panel mam poorany ale z jakiegos powodu mu sie nie udalo... radio ori audi wiec wartosc 50-100zł a za szybe z wymiana dalem 200 :facepalm: sqrwisyny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, auto już ogarnąłem jakiś czas temu. Została założona nowa stacyjka i zamek w drzwiach (klucze pozostały stare). Koszt całej operacji równe 800 PLN (części + montaż). Szybko i sprawnie wykonał to dla mnie warsztat BAN-BER (Naprawa zamkw samochodowych i stacyjek, dorabianie kluczykw sam, motocyklowych Ban-Ber Warszawa) w Warszawie. Auto było do odbioru na drugi dzień. Dla porównania w ASO chcieli za to aż 1800 PLN !!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...