Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dystanse


slo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z doborem dystansów.

Dostałem od kumpla używki, ale mają kołnierz przez który nie przylegają do felgi. Poniżej foty.

Jakie dystanse mam kupić żeby było ok ? Rozumiem że musi być ten kołnierz w środki ale inny, bez tego zaokrąglenia tak ?

Czy potrzebuje pierścieni centrujących ?

Możecie pokazać coś z allegro co będzie pasować? Chodzi mi o 10-15mm na tył (8J, ET35, 225/40/18 gleba ok 4-5cm) Nie powinno nic trzeć raczej ponieważ koła są dość mocno schowane teraz.

Czy na przód też dać z 8-10mm ? Czy już będzie problem ze skrętem ?

Pozdrawiam

UfA2Uh1.jpg

jDFmiYE.jpg

---------- Post dopisany at 15:29 ---------- Poprzedni post napisany at 03:07 ----------

up, pomoże ktoś ?

---------- Post dopisany 04-06-2013 at 16:46 ---------- Poprzedni post napisany 03-06-2013 at 15:29 ----------

upp, pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kołnierz jest zapewne dlatego że dystans ma centrowanie i otwór centrujący taki sam na wejściu jak i na wyjściu. Możesz spróbować do stoczyć ale pytanie czy wtedy nie usuniesz centrowania. Fakt że na zdjęciu widać że ten kołnierz jest wyjątkowo spory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dlatego chciałbym żeby mi ktoś polecił coś dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz Ci dawno pisałem co nie halo :facepalm:

wyslij mi to g.....o to Ci je doprowadze do ładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dev, jak to ztocze to centrowanie odpadnie. Od środka tam jest taki wrąbek i jak to zjade to nic już nie bedzie z tego centrowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie trzeba nowy dystans, inaczej nie nie pojedziesz

chyba ze wytoczysz faze wewnatrz felgi, wówczas wszystko ładnie sie zgra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz https://www.dropbox.com/s/xmhedx0cl8703un/2013-05-05%2016.45.39.jpg

---------- Post dopisany at 00:28 ---------- Poprzedni post napisany at 00:27 ----------

polecisz cos z allegro czy coś ? Jutro przykręcę ten, opuszcze na dół i zobacze ile bedzie wystawać. Tylko muszę zmierzyć ile jest tej szczeliny i dodać do wartości dystansu i zobaczymy co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko porządnie go oczysc najlepiej szczotą druciana na szlifierce katowej

piaste w taki sam sposób, potem przymierz dstans do piasty bez felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ok, nie będę z tym jeżdzić tylko chcę zobaczyć jak będzie wyglądać

---------- Post dopisany 11-06-2013 at 22:11 ---------- Poprzedni post napisany 07-06-2013 at 00:32 ----------

da ktoś link do allegro lub stronki ze sprawdzonymi dystansami pasujące do moich felg?

---------- Post dopisany at 22:16 ---------- Poprzedni post napisany at 22:11 ----------

DYSTANSE 5X112 15mm AUDI VW SKODA SEAT DYSTANS (3302250452) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. takie będą ok ?

---------- Post dopisany at 22:20 ---------- Poprzedni post napisany at 22:16 ----------

DYSTANSE 15mm 5X112 AUDI VW SKODA SEAT DYSTANS (3302428357) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. albo takie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie. Czy da sie zrobic z dystansu 15 mm z centrowaniem na 10mm z centrowaniem . Ponieważ mam aktualnie dystanse 10 mm bez centrowania i mam straszne bicie na kierownicy za odpowiedzi bardzo dziekuje:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie. Czy da sie zrobic z dystansu 15 mm z centrowaniem na 10mm z centrowaniem . Ponieważ mam aktualnie dystanse 10 mm bez centrowania i mam straszne bicie na kierownicy za odpowiedzi bardzo dziekuje:wink:

da się ale wszystko zależy od otworu centrującego i od kołnieża.

jeśli dystans jest do Audi i pod felgi z Audi to niestety tego nie zrobisz ale jeśli jest pod felgi z większym otworem centrującym to dasz rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli otwór centrujący w feldze wynosi bodajrze 57mm (czyli np. orginalne felgi) to się nie da :) gdyby był większy, lub mniejszy to by dało rade. Żle masz koła przykręcone ;) podnieś przód auta, odkręć koła i przykręć jeszcze raz z głową ;) śruby sie przykręca po przekątnej, najlepiej po 3 obroty kazda srube i koło musi się ładnie scentrować. We wtorek zrobiłem sobie 10mm na przód i pod oryginalna felgę z et 42 W środę je założyłem, miałem lekkie drgania na kierownicy przy ok 90 km ale po jednym dniu ustały, musiało się ułożyć wszystko ładnie ;) potem sprawdź tylko dokrecenie każdej śruby i tyle :) musi być dobrze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli otwór centrujący w feldze wynosi bodajrze 57mm (czyli np. orginalne felgi) to się nie da :) gdyby był większy, lub mniejszy to by dało rade.

no gdyby był większy to tym bardziej się nie da:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalna długość śrub + grubośc dystansu, żadna filozofia.....

czyli 30 mm + 15 mm = 45 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...