Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Zacinająca" się centralka


BartriczkoSM

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam problem w mojej B5, mianowicie żeby otworzyć auto muszę włożyć kluczyk do zamka w drzwiach kierowcy i przekręcić go, wtedy wyskoczy rygiel tylko w tych drzwiach i dopiero gdy je otworzę to otwierają się następnie + bagażnik i klapka od baku. Z pilota wgl się nie otwiera, choć czasami ma "przebłyski" i się otworzy.

Dodam jeszcze że lampa podsufitki nie zawsze działa po otwarciu drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do bagaznika po prawej stronie pod tapicerka bagaznika jest pompka od centralnego. Obadaj czy cos sie nie rozlaczylo ewentualnie popraw przewody. Jednak cos czuje ze pada Ci pomka od centralnego zamka, dosc czesta usterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś patrzyłem do pompki, i podczas klikania na pilocie słychać że coś przełącza się w pompce lecz drzwi nie otwiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w dziale warsztat, cos tam bylo na temat naprawy zepsutej pompki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirnik w pompce już zdycha.

Najłatwiej jest poszukać 2 i podmienić bo pompkę musisz chyba kodować do kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że w pompce słychać pstryknięcie a wirnik się nie uruchamia więc wątpię żeby był to sam wirnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirnik sie rozpierdziela i blokuje sam siebie dlatego jest pstryk a nie ma buuu:decayed:

Rozbierz pompkę wtedy będziesz miał pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem i nic niepokojącego tam nie widzę, układ na płytce jest ok, jak sprawdzić wirnik ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do warsztatu, i to co tam piszą trochę jest niezgodne z moim problemem, pompka pompuje dobrze, odpinałem przewód tak jak tam napisali i pompuje dobrze i szybko i sama się wyłącza po osiągnięciu zadanego ciśnienia. Ogólnie pompka działa zawsze tylko dopiero po otworzeniu drzwi kierowcy, więc może problem jest ze sterowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal do elektro,może ktoś podmienił pompkę i nie dograł tego do kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem po zmianie płyty ze scieszkami. Wszystkie funkcje działają ale pilot nie działa i nie idzie go zaprogramować. Jak mozna sprawdzić antene na tej płytce? dzięki czemu centralka widzi piloty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piloty mam dokładane, więc odpada. Problem jest taki że auto otwiera się dopiero po otwarciu drzwi kierowcy, a z tego co się orientuję to tam jest moduł centralnego zamka ? Można go jakoś zdiagnozować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zacinająca" się centralka

Siemka, mam problem w mojej B5, mianowicie żeby otworzyć auto muszę włożyć kluczyk do zamka w drzwiach kierowcy i przekręcić go, wtedy wyskoczy rygiel tylko w tych drzwiach i dopiero gdy je otworzę to otwierają się następnie + bagażnik i klapka od baku. Z pilota wgl się nie otwiera, choć czasami ma "przebłyski" i się otworzy.

Dodam jeszcze że lampa podsufitki nie zawsze działa po otwarciu drzwi...

Ja stawiam na podłączenie wtyczki lub złącze przewodów przy wtyczce.

Też pompka czasem nie zaskakuje choć kierunkowskazy mrugają.

Początkowo podejrzewałem pompkę ale jak wyciągnąłem pompkę z wnęki i dotknąłem wtyczki, to z małym opóżnieniem zaskoczyła. Tak robiłem kilka razy (bo nie wkładałem jej do wnęki), jeśli nie działała i pomagało. Teraz muszę chyba odpiąć tą wtyczkę aby sprawę załatwić tylko nie chcę czegoś popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem po zmianie płyty ze scieszkami. Wszystkie funkcje działają ale pilot nie działa i nie idzie go zaprogramować. Jak mozna sprawdzić antene na tej płytce? dzięki czemu centralka widzi piloty?

antena nie znajduje się na płytce. Wpięta jest w kostce "C" (piny 1 i 7) -->http://www.digakom.de/template/downloads/Pinbelegung_8L0862257.pdf

http://www.digakom.de/template/downloads/Antenneninstallation.pdf

A wymieniałeś płytkę z pompki z tym samym oznaczeniem co stara?

Poza tym bez anteny tez złapie sygnał z pilota ale już tylko z odległości około 0,5m od pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...