Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z]-zmiana biegow

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam koledzy troche to zabrzmi glupio ale chce sie upewnic jak zmieniacie biegi w TDI ja piatke wbijam powyzej 80-85-90 a czwurke ponizej 80 czy to dobrze chce byc pewny

Opublikowano

Moim zdaniem to za szybko zmieniasz biegi :P powinienes troche wiecej cisnąć :) przynajmniej ja tak robie...np.na 4 mam 120-130 :)

Opublikowano

a jak wyprzedasz autobu czy ciezarowke to nie redukujesz do 4 ?? pewnie przekraczasz ponad 120 km/h na 4 ??

Opublikowano

na 4 to i 160 polece ale na np na zimnym silniku to spokojnie do 2200 rpm i zmiana, czyli piatka dopiero gdzies ok 90km/h

Opublikowano

silnik zimny: do 2500 RPM

silnik ciepły: do 3000-3500 RPM

jazda "ekonomiczna" - 5tka przy około 100 km/h

jazda "ostra" - każdy bieg do 4000 RPM - tryb binarny (gaz do dechy lub wcale)

Opublikowano
silnik zimny: do 2500 RPM

silnik ciepły: do 3000-3500 RPM

jazda "ekonomiczna" - 5tka przy około 100 km/h

jazda "ostra" - każdy bieg do 4000 RPM - tryb binarny (gaz do dechy lub wcale)

Ze wszystkim mogę się zgodzić oprócz ostatniego punktu. :diabel2:

Jazda ostra to:

1- 5000 rpm

2- 4600 rpm

3- 4600 rpm

4- 4500 rm

5- ... :diabelek:

Opublikowano

do 5000 tez mi dociągnie, ale po co? Powyżej 4000 no mooże 4200 to już nie ciągnie tak jak na niższych obrotach i moim zdanie warto wrzucić kolejny bieg.... no chyba że to 5tka

Opublikowano

Morgoth: fabryczny faktycznie tak nie ciągnie, ale po chipku zauważysz różnicę ;)

Opublikowano

aaaaa to inna rozmowa.....

Opublikowano
aaaaa to inna rozmowa.....

ojj jest jest :D to swiete słowa

Opublikowano
silnik zimny: do 2500 RPM

silnik ciepły: do 3000-3500 RPM

jazda "ekonomiczna" - 5tka przy około 100 km/h

jazda "ostra" - każdy bieg do 4000 RPM - tryb binarny (gaz do dechy lub wcale)

Ze wszystkim mogę się zgodzić oprócz ostatniego punktu. :diabel2:

Jazda ostra to:

1- 5000 rpm

2- 4600 rpm

3- 4600 rpm

4- 4500 rm

5- ... :diabelek:

nigdy sie tam nie znecałem nad swoin ex-kondonem 1Z .... :D

choc mialem zaczipowanego + wtrsyki AFN to kreciłem go do max 4000 rpm ....

jakoś tak mi szkoda bylo tak meczyc starego kibla :diabelek:

Opublikowano

no ja też "tylko" do 4000 RPM, więcej to tylko kilka razy i w ramach tzw. testów wytrzymałościowych

Opublikowano

to wszystko zależy od silnika i liczby biegów jak staruszek maiła a4 2,5 tdi z 6. skrzynią to tam można było na 5. jechać 60km/h i nic nie szarpało silnik ładnie pracował i nawet od takiej prędkości ładnie ciągnął, ja zmieniam biegi w okolicy 2200-2800 obr/min no chyba że ktośmnie zdenerwuje ... :) natomiast jeździłem ostatnio Borą kombi 1,9 TDI 150 koni oryginanie i tam też jest skrzynia 6. no i tam już by 60 na 5. zabardzo nie pojedchał tamten silnik z tą skrzynią lubi wyższe obroty...

Opublikowano

Zmiany biegów sie czuje we krwi a zależą przede wszystkim od warunków na drodze jak i stylu jazdy.

5 bieg wbijam nawet przy 80km/h ale "awaryjnie" przy 140-150km/h to też nie problem. Tak samo z redukcją, na tresie wyhamowująć za ciężarówką to na 5 jakiś czas moge za nią jechac nawet 70km/h ale klika sekund przed planowanym wyprzedzaniem 4 i jazda.

Opublikowano
to wszystko zależy od silnika i liczby biegów jak staruszek maiła a4 2,5 tdi z 6. skrzynią to tam można było na 5. jechać 60km/h i nic nie szarpało silnik ładnie pracował i nawet od takiej prędkości ładnie ciągnął, ja zmieniam biegi w okolicy 2200-2800 obr/min no chyba że ktośmnie zdenerwuje ... :) natomiast jeździłem ostatnio Borą kombi 1,9 TDI 150 koni oryginanie i tam też jest skrzynia 6. no i tam już by 60 na 5. zabardzo nie pojedchał tamten silnik z tą skrzynią lubi wyższe obroty...

wypowiedzi sa na temat konkretnego silnika ...

patrz tytuł posta ;)

Opublikowano
silnik zimny: do 2500 RPM

silnik ciepły: do 3000-3500 RPM

jazda "ekonomiczna" - 5tka przy około 100 km/h

jazda "ostra" - każdy bieg do 4000 RPM - tryb binarny (gaz do dechy lub wcale)

Ze wszystkim mogę się zgodzić oprócz ostatniego punktu. :diabel2:

Jazda ostra to:

1- 5000 rpm

2- 4600 rpm

3- 4600 rpm

4- 4500 rm

5- ... :diabelek:

Jakbys chcial sprzedac auto to daj mi znac................... napewno od ciebie nie kupie :diabelek:

Opublikowano
silnik zimny: do 2500 RPM

silnik ciepły: do 3000-3500 RPM

jazda "ekonomiczna" - 5tka przy około 100 km/h

jazda "ostra" - każdy bieg do 4000 RPM - tryb binarny (gaz do dechy lub wcale)

Ze wszystkim mogę się zgodzić oprócz ostatniego punktu. :diabel2:

Jazda ostra to:

1- 5000 rpm

2- 4600 rpm

3- 4600 rpm

4- 4500 rm

5- ... :diabelek:

Jakbys chcial sprzedac auto to daj mi znac................... napewno od ciebie nie kupie :diabelek:

Mojego 1Z`ka - nigdy :P:D

Niestety dziadkuję tylko AFN`em ... bo szkoda zawiechy na tych parszywych drogach , co pewnie odbije się wkrótce na kierownicach ... :/

PS: przy okazji naprawy licznika dziennego w B4, postanowiłem wyskalować prędkościomierz do wartości rzeczywistej - porównywałem z GPS i ustalając pozycję wskazówki w prędkościomierzu skalibrowałem go tak, że pokazuje prawdę.

Oj można się zdziwić ... :diabel2:

Różnica pomiędzy prędkością rzeczywistą a wskazywaną wynosi 7 km/h ... to samo zauważyłem w A4 ...

Niemniej jako że drażymy 1Z`ta ... prędkość rzeczywista max na 2-ce wynosi ... 79 km/h przy 5000 rpm ... a zawsze myślałem że te 86 km/h z szafy jest prawdziwe ... ;) Oczywiście te dane odnoszą się do B4 TDI, w A4 TDI skrzynia jest krótsza, więc prędkości rzeczywiste będą niższe, postaram się kiedyś to pomierzyć i wrzucić na forum.

Opublikowano

stary dobry poczciwy 1Z........ :D

Opublikowano
stary dobry poczciwy 1Z........ :D
Jeszcze znajwijmy go "dziadzią" może ;) :diabel:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.