Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ustawienie wałków wymiana napinacza łańcucha


misiek547

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie czekam żeby z reklamacji wrócił w tym tygodniu będę wkładał tylko teraz razem z łańcuchem bo poprzednio to nie zrobiłem tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak prze gazowałem na rozgżanym silniku tak gdzieś w granicach 1500-2000 obr/min to zaczynało coś brzęczeć jakby blacha o blachę dotykała no i okazało się że to ten elektro hydro napinacz siadl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie części teraz robią nie ma się co dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i na razie czekam k**wa aż wysłali go do niemiec do ekspertyzy tumany i dopiero może złożę ją w następnym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i na razie czekam k**wa aż wysłali go do niemiec do ekspertyzy tumany i dopiero może złożę ją w następnym tygodniu

Ja wymieniłem czujnik halla i zapier....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak na razie to kupę wkurwienia mam i chęć dziada siekierą roz...ać i na szrot zaprowadzić, przez to że stoi siedzę u matuli i syna nie widzę a ma dopiero 2 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

witam mozesz mi powiedzieć czy jest duzo pracy przy zmianie łancucha z napinaczem i jak ten łancuch wyciągnąć bo zamiezam to zrobić tym razem raz juz zmieniałem rozrząd ale bez niego i nadszedł czas na następną zmiane rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

witam mozesz mi powiedzieć czy jest duzo pracy przy zmianie łancucha z napinaczem i jak ten łancuch wyciągnąć bo zamiezam to zrobić tym razem raz juz zmieniałem rozrząd ale bez niego i nadszedł czas na następną zmiane rozrządu

Siema pracy jest sporo,ale i tak przód będziesz zwalał do rozrządu to będzie łatwiej

oba wałki trzeba odkręcić,ale panewki wałków odkręcamy nie tak jak leci tylko w odpowiedniej kolejności bo inaczej wałek może pęknąć

napinacz skręcasz odpowiednim kluczem żeby się złożył i wyjmujesz razem z wałkami

od znaku do znaku na wałkach powinno być 16 rolek łańcucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tylko nadal nierozumię dlaczego ten drugi wałek trzeba odkręcić przeciez jak jest jeden sciągnięty i napinacz to łancuch jest luzny chyba ze niema miejsca pomiędzy zębatką a obudową aby wyszedł łancuch, a nizej on juz do niczego niesłuzy,tylko wałek napinacz wałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tylko popuścić śruby pokryw wałka wydechowego i wtedy wyjmiesz łańcuszek.

Edytowane przez jakub04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tylko popuścić śruby pokryw wałka wydechowego i wtedy wyjmiesz łańcuszek.

Być może da się wyjąć tak jak napisałeś

ja jak wymieniałem łańcuch to zwalałem oba wałki

wałki dokręcasz z siłą 10Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jak w silniku jest zamontowany napinacz ze zmienna faza to mogę złożyć beż zmiennej ???? sprawa odnosi się do zmiany silnika w którym teraz nie mam a jak bym kupił z to mogę przełożyć swoj???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam kilkapytań odnośnie napinacza, udało mi sie kupić użwyany odobno sprawny w 100 % napinacz lecz mam pytanie czy mozna go jakoś sprawdzić jak jeszcze go nie założyłem, 2 pytanie gdzie kupie ta blokade napinacza vag 3366, oraz czy wiecie gdzie i jaki kupić pisak marker do zrobienia zanków na zębatkach taki aby się nie wytarł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisak,marker: wystarczy zwykły korektor,albo gwizdnij lakier do paznokci swojej kobiecie :grin:

a jeżeli chodzi o tą blokadę to pewnie alledrogo,albo można pokombinować ze zwykłą śrubą M6 odpowiedniej długości,trochę zdolności manualnych i dorobisz sobie taki ściągacz

Edytowane przez piocio83
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie kupić użwyany odobno sprawny w 100 % napinacz lecz mam pytanie czy mozna go jakoś sprawdzić jak jeszcze go nie założyłem, a z tym kluczem któregomozna dorobić ze śruby M6 to jakieś wymiary tej śruby macie może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem bez żadnych śrub do ściągania, wyciągnięty miałem tylko wałek ssący. Tam gadanie że trzeba ścisnąć... Dla chcącego nic trudnego, dobrze trzeba tylko włożyć na łańcuch i tyle. Nacisnąć trzeba go tylko ręką z łańcuchem gdy przykręca się mocowania wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...