Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic - diagnostyka + wymiana oleju


thing3

Rekomendowane odpowiedzi

Po dzisiejszym rekonesansie w okolicy i nie znalezieniu nikogo sensowego, rozszerzam poszukiwania do całego woj. dolnośląskiego.

Powiedzcie, czy jest potrzeba wymieniać olej w ASO, czy też możecie polecić inny warsztat?

W ASO 980 zł, a zależy mi jeszcze na diagnostyce skrzyni - prawdopodobnie uszkodzony czujnik stopu - szarpie autem przy wciśniętym hamulcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi cwiara . Pracuje w warsztacie samochodowym . Może bedzie mogl Ci pomóc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięci są Ci z linka, z Rakowej - lepszej jakości fachmany niż w Długołęce? - zastanawiam się właśnie nad wymianą oleju w TIP'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają najlepszą cenę w okolicy i naprawde fajnie robią. Passat szarpał. Przejechał się, od razu powiedział,że to hydraulika i zrobili kilka dni póxniej. Od tego czasu chodzi idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile za olej, ale za hydraulikę wzięli 2500. Dodam, że Łoboda chciał jakoś 2000+części z ASO. A co najfajniejsze, był zmieniany olej w skrzyni jakoś 5tyś km wcześniej. Na naszą prośbę, przelali go i zalali z powrotem po wymianie. Dzięki temu jakoś 500-700 udało się zaoszczędzić. A z tego co pamiętam to za wymianę oleju jakoś właśnie było 500-700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już sprawa nieaktualna:-)

Byłem wczoraj u naszych zachodnich sąsiadów i wszystko udało się załatwić. Olej wymieniony, skrzynia zdiagnozowana - usterek nie stwierdzono. Auto sprawdzone VAGiem i w jeździe próbnej. Wykonana nowa adaptacja skrzyni, sterownik był najbardziej aktualny.

Gdyby ktoś z okolic był zainteresowany, podaję namiary:

Getriebe Service

Oldenburger Ring 10

02829 Markersdorf

Kontakt: 0-162 4288014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już sprawa nieaktualna:-)

Byłem wczoraj u naszych zachodnich sąsiadów i wszystko udało się załatwić. Olej wymieniony, skrzynia zdiagnozowana - usterek nie stwierdzono. Auto sprawdzone VAGiem i w jeździe próbnej. Wykonana nowa adaptacja skrzyni, sterownik był najbardziej aktualny.

Gdyby ktoś z okolic był zainteresowany, podaję namiary:

Getriebe Service

Oldenburger Ring 10

02829 Markersdorf

Kontakt: 0-162 4288014

a jak to cenowo u nich wygląda i jaki czas trzeba na to poświęcić

a jak z tym szarpaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie jest, gdyż zapłaciłem 300 EUR, ale już wiem, że było warto :-)

Skrzynia, jak i całe auto, zostały sprawdzone pod każdym szczegółem. Jedynie wyszło, że mam trochę przytkany DPF, ale to może być wynik ostatniej jazdy głównie po mieście, na krótkich odcinkach.

Szarpanie wczoraj podczas wizyty nie pojawiło się, ale po wizycie zrobiłem ok. 90 km i też nie zauważyłem. Nie wiem, jak będzie dziś.

Mogło być spowodowane małą ilością oleju w skrzyni (poprzedni właściciel wymieniał olej, lecz zalane było ok. 3-5-4 l (tylko!).

Zobaczę w dalszej eksploatacji, jak z tym będzie. W razie czego jestem umówiony na wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa wtrącę się w wątek, generalnie ja udałem się do nich z awarią skrzyni w poprzedniej renówce ale manualnej. Mieli założyć mi nowy wałek główny bo zrobiły się kwadratowe łożyska. wielokrotnie zapewniali mnie ze części będą nowe nieużywane. Przy odbiorze okazało się że wałek był zabrudzony starym smarem i przyznali się że włożyli używkę. Mają dobry sprzęt i się znają jednak trafili na kogoś kto też się trochę znał i nie wyszło im przycięcie na częściach. Co do roboty nie mam zastrzeżeń jednak trzeba uważać za co się płaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja niestety też mam problem z multitronikiem, chciałem go do kogoś odstawić. Olej wymieniałem u Barta ale teraz nie mam czasu lecieć do Wrześni, żeby tam go zostawić. Widziałem ten zakład, rozumiem, że go polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Qrczak za odpowiedź


Nie chcą zaczynać kolejnego tematu musze wymienić jeszcze wachacze i przejrzeć zawieszenie przed zimą. Ktoś jakiś zakład poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić, to może SKP?? U Ćwiary Ci dobrze sprawdzą. Jeśli chodzi o wymianę, to albo u Ćwiary, albo pisz do kolegi goldi czy się podejmie, albo VagSerwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...