Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luz na półosi


kris071287

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie otóż ostatnio gdy zagladalem pod samochód to zauważyłem luz na półosi lewo prawo, tylko od strony kierowcy i mam pytanie czy to walnięty przegub wew. Czy nie? Tak mi sie jeszcze wydaje ze na skreconych kołach podczas podjezdzania pod krawężnik lub jakieś nierówności to właśnie słychać jakby stukot. Jeszcze takie pytanko czy jak poruszę kołem przód-tył gwałtownie to słychać jakby coś latalo, czy to lozysko? I jeszcze jedno podczas parkowania tyłem przy skręceniu coś wyje z przodu czasami, i zauważyłem ze czasami gdy jadę prosto to słychać lekkie wycie i leciutkie drgania na kierownicy. Za wszelkie pomoce z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeguby nie wyją tylko stukają, wewnętrzny stuka podczas jazdy, zewnętrzny przy skręcie (na początku gwałtowne ruszanie na skręcie później cały czas) luz będzie, nie bądźmy przewrażliwieni, a jeśli chcesz sprawdzić łożyska to dźwignij go na lewarku, pokręć energicznie i słuchaj później sprawdź delikatnymi ruchami na boki czy łożysko nie ma luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na góra-dół nie ma luzu. Zauważyłem na przodzie, że z lewej strony nie ma już klocka, a z prawej jeszcze z pół jest. jak tyłuje to zauważyłem że lewe tylnie koło mi buczy, jak wcisne hamulec to przestaje, jak odpuszcze to buczy. Hamulce robione rok temu, wymienione łożysko, tarcze, klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie bylem juz na 3 stacjach diagnostycznych izawiecha w porzadku. Na poczatku stukalo wlasnie na lekkich podbiciach typu niski krawęznik przy wjexdzie na posesje itp a teraz np kocich lbach stuka podczas jazdy lub przy dziurawej drodze zauwazylem tez ze jak przychamuje np dojezdzajac dziurawa droga do krzyzówki to stukanie uwydatnia sie. Wszystko to ewidentnie w lewym kole wymienilem juz nawet amory bo akurat z lewej byl delikatnie ulany ale to samo dalej, moze to ten przegub wewnetrzny...

---------- Post dopisany 11-05-2014 at 11:53 ---------- Poprzedni post napisany 08-05-2014 at 18:21 ----------

Moze to byc on?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie bylem juz na 3 stacjach diagnostycznych izawiecha w porzadku. Na poczatku stukalo wlasnie na lekkich podbiciach typu niski krawęznik przy wjexdzie na posesje itp a teraz np kocich lbach stuka podczas jazdy lub przy dziurawej drodze zauwazylem tez ze jak przychamuje np dojezdzajac dziurawa droga do krzyzówki to stukanie uwydatnia sie. Wszystko to ewidentnie w lewym kole wymienilem juz nawet amory bo akurat z lewej byl delikatnie ulany ale to samo dalej, moze to ten przegub wewnetrzny...

---------- Post dopisany 11-05-2014 at 11:53 ---------- Poprzedni post napisany 08-05-2014 at 18:21 ----------

Moze to byc on?

mam podobnie i nie wiem co robić, stuka sporadycznie, zazwyczaj na jakiejś poprzecznej nierówności bądź też czasem na dziurach i kocich łbach i to nie zawsze. Wymienione wszystkie wahacze, na stacji diagnostycznej nic nie wykryli, amory niby sprawne a w dalszym ciągu stuka. Gdzieś słyszałem, że to może być poduszka albo drążek kierowniczy. Działałeś coś może z tymi przegubami wewnetrznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...