Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie zawieszenia na kostce brukowej


stiven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, mianowicie na postoju podczas szybkich ruchów kierownicą słychać stukanie, podczas jazdy problem pojawia się tylko na kostce brukowej (stuka tak mocno że wydaje się, że całe zawieszenie chce odlecieć w kosmos), lecz po minimalnym skręceniu kierownicy w prawą stronę stukanie mija.

Jestem po kilku wizytach w warsztacie wymienione zostały wahacze "banany" z dwóch stron oraz górne wahacze lewego koła.

Wynik napraw 4:0 dla stukotu.

Na przeglądzie powiedziałem mechanikowi aby zobaczył co może być przyczyną, lecz po sprawdzeniu na szarpakach oraz organoleptycznie breszką stwierdził ... jest ok.

Dodam, iż samochód nie myszkuje po drodze, nie ściąga podczas jazdy na wprost oraz pewnie prowadzi się w zakrętach. Kiedy przejeżdżam przez normalne dziury na drodze stukania nie ma.

Opinia jednego z mechaników to kończąca się maglownica.

Jeśli ktoś miał podobny problem i wie jak wyleczyć moje autko będę bardzo wdzięczny, ponieważ wymiana elementów w myśl zasady uczonego Macajewa jest dość kosztowne.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem bardzo podobny problem, mechanik stwierdzał że zawieszenie jest ok pojechałem na szarpaki również okazało się że jest ok pojechałem do gościa żeby sprawdzić maglownice i po sprawdzeniu powiedział bym wymienił końcówki drążka kulowego tego najbliżej maglownicy, po wymianie stuki zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz koncowki drazkow i lacznik stabilizatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem co Ty. We wtorek wymieniam cały zawias + drążki i końcówki drązkow.

Dam znać co jest 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem bardzo podobny problem, mechanik stwierdzał że zawieszenie jest ok pojechałem na szarpaki również okazało się że jest ok pojechałem do gościa żeby sprawdzić maglownice i po sprawdzeniu powiedział bym wymienił końcówki drążka kulowego tego najbliżej maglownicy, po wymianie stuki zniknęły

Koncowki drążka kulowego? Przybliż temat, daj jakiś nr czesci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to drążek kulowy który jest zakryty osłoną gumową więc go nie widać

LEMFORDER DRĄŻEK KIEROWNICZY PRZÓD AUDI A4 B6 B7 (4142534731) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Drążek kierowniczy:-)

Wymienię dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam ten sam problem i niestety wymienilem i drazki i koncowki na nowe i nic niedalo. Mechanik twierdzil ze 100% magiel.regenerowałem i dalej to samo, podmienilem jeszcze 2 inne magle i dalej to samo.... Podejrzewam ze moze wina pompy wspomagania??daje zbyt niskie cisnienie i przez to stuka...albo krzyzak. Ja oddaje auto do mechanika ktory pracuje w aso audi i dorabia w domu i zobaczymy czy upora sie z tematem 19 maja dopiero bo ma duze terminy, bo nie sztuka jest wymienic wszystko!!bo sa to bardzo duze koszta.... Jesli mial ktos podobny problem i go rozwiazal to prosimy o info bo osob z tym problemem widze jest wiecej....niestety....a to denerwujaca przypadlosc. Podczas jazdy jest ok a manewrowanie po placu itd stuk stuk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam ten sam problem i niestety wymienilem i drazki i koncowki na nowe i nic niedalo. Mechanik twierdzil ze 100% magiel.regenerowałem i dalej to samo, podmienilem jeszcze 2 inne magle i dalej to samo.... Podejrzewam ze moze wina pompy wspomagania??daje zbyt niskie cisnienie i przez to stuka...albo krzyzak. Ja oddaje auto do mechanika ktory pracuje w aso audi i dorabia w domu i zobaczymy czy upora sie z tematem 19 maja dopiero bo ma duze terminy, bo nie sztuka jest wymienic wszystko!!bo sa to bardzo duze koszta.... Jesli mial ktos podobny problem i go rozwiazal to prosimy o info bo osob z tym problemem widze jest wiecej....niestety....a to denerwujaca przypadlosc. Podczas jazdy jest ok a manewrowanie po placu itd stuk stuk....

ale tylko manewrowanie.. ?? a to nie przegub Ci strzela ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam ten sam problem i niestety wymienilem i drazki i koncowki na nowe i nic niedalo. Mechanik twierdzil ze 100% magiel.regenerowałem i dalej to samo, podmienilem jeszcze 2 inne magle i dalej to samo.... Podejrzewam ze moze wina pompy wspomagania??daje zbyt niskie cisnienie i przez to stuka...albo krzyzak. Ja oddaje auto do mechanika ktory pracuje w aso audi i dorabia w domu i zobaczymy czy upora sie z tematem 19 maja dopiero bo ma duze terminy, bo nie sztuka jest wymienic wszystko!!bo sa to bardzo duze koszta.... Jesli mial ktos podobny problem i go rozwiazal to prosimy o info bo osob z tym problemem widze jest wiecej....niestety....a to denerwujaca przypadlosc. Podczas jazdy jest ok a manewrowanie po placu itd stuk stuk....

Panie, mi stuka podczas jazdy po nierównościach (ale nie zawsze) wlasnie... wahacze dolne i dwa łączniki mam do wymiany ale wymienię cały zawias + drążki i koncowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie strzelanie tylko stuki. raczej przegub odpada. Przy ruchak kierownica przytrzymac za koncowki drazkow i czuc luz....a koncowki drazki i zawiecha dobre.... zawieszenie mozna latwo wykluczyc: wystarczy odkrecic koncowki drazkow i wybic ze zwrotnicy i ruszac kierownica prawo lewo....jak dalej stuka to raczej nie wina zawieszenia ....tylko czego???i tu jest problem:((( czy np jakby pompa dawala zbyt niskie cisnienie to mozliwe bylyby takie stuki???uporal sie ktos z takim problemem?? Prosze o podzielenie sie info na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany... po wymianie ww czesci absolutna cisza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...