Treść opublikowana przez Mateos
-
Budowa układu wydechowego w Audi A4 B6/B7 1.8T
Witam Podepnę się pod temat Mam u siebie wywalony kat i zrobiony DP reszta w standardzie jak w Quattro ori tłumik środkowy i ori tłumiki końcowe Środkowy zaczyna gnić+ łącznik elastyczny do wymiany i tu moje pytanie czym zastąpić środkowy tłumik aby to normalnie chodziło? Chce zrobić całość z kwasiaka czyli łącznk, tłumik środkowy i rury z kwasiaka, ori dwa tylne tłumiku są z kwasiaka Nie zależy mi na dżwięku i na dodatkowej mocy,może być delikatnie więcej dB ale żeby było w normie Auto z DP i bez kata już takie kupiłem
-
Fotele z B6 wersja UK a EU
Dzięki Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
-
Fotele z B6 wersja UK a EU
Witam Czy fotel pasażera z B6 wersji UK będzie pasował Plug&Play jako fotel kierowcy do B6 EU ?
-
Przekładka maty grzewczej B6
Witam Muszę wymienić fotel kierowcy ,mam w wersji s-line, tkanina z elektryką lędźwi i podgrzewany , znalazłem taki sam ale bez podgrzewania ,czy będą jakieś problemy z przełożeniem maty i kabli? I potem z podłączeniem tego? Dużo z tym rezania będzie?
-
Stuk w przednim zawieszeniu prosze o pomoc
Sory że dopiero teraz- wymieniłem na amory Sachs Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
Po opisie ze strony Motula wynika że do dyfra w a4 można zastosować 300 LS 75W90 lub 300 75W90 natomiast do quattro ze szperą nie powinno się stosować samego 300 75W90, sądzę że i tak to lepkość ma pierwszorzędne znaczenie przynajmniej dla naszych torsenów z A4 Tapatalk
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
Gdzie Wy tam wlaliście 1,8-2 litrów oleju do tylnego dyfra w A4 B6 Q ? W ASO otrzymałem jasną informację że wchodzi niecały litr i to też potwierdza strona Motula 0,9litra www.motul.com dobierz olej A i jeszcze jedno czy oleje jakie kupiliście były LS? nasze dyfry są wyposażone w układy Limited Slip i przynajmniej Motul to rozróżnia oficjalnie i jak do skrzyni jest Gear 300 75W90 to do dyfra jest Gear 300 LS 75W90 https://pl.wikipedia.org/wiki/Mechanizm_r%C3%B3%C5%BCnicowy
-
Dziwne stuki w przednim zawieszeniu
Kruk_89 zamień stronami amortyzatory przednie jak będzie stukać z prawej to masz rozwiązanie Ja miałem podobnie
-
Oleje Motul od dzika :) , Specjalna oferta Klubowa. Specific 5W40 5L+ filtr oleju 145zł :)
Polecam tego allegrowicza:)
-
Turbo do wymiany?
Tak też myślę właśnie ze lepiej dołożyć do nowego a jak jest z tym poceniem turbo ? Wymienić jak już powie dość ? Jakie są skutki jak padnie turbo w czasie jazdy? czy będą wcześniej inne oznaki że to już ten czas na wymianę?
-
Turbo do wymiany?
Witam Turbo się poci , na 15tyś km dolewam 3litry oleju, na wężu przy intercoolerze widać pot oleju więc w intercoolerze pewnie troche oleju jest Generalnie wydaje mi się że przyspieszanie itd jest OK i tu pytanie czy zabrać się za regeneracje turbo (1200zł) czy wymiane na nowe (1700zł w InerCarsie) Czy zostawić to jeszcze aż zacznie cieknąć?
-
Wymiana pleców fotela kierowcy ,prosze o pomoc
Witam Pękły dwa dolne zaczepy w plecach od fotela kierowcy i tak ten plastik sobie wisi trzymając się na górnych Czy ktoś z Was to wymieniał ? Jak to zdemontować aby czegoś innego nie uszkodzić Proszę o pomoc
-
[ALL] Wygłuszenie maski silnika - ori czy wycinany zamiennik?
Witam Odświeżę temat Jak temat zakończył się?
-
Błotnik z aukcji internetowych
A ja znalazłem coś takiego: POLCAR oferuje PC i PJ, PC w opisie jest że z ocynku galwanicznego – część oryginalna* OE1 oznakowana logo - znakiem towarowym producenta pojazdu – część oryginalna* OEM/OES2 oznakowana logo - znakiem towarowym producenta części, dostarczającego dany element na pierwszy montaż – część nadwozia lub element oświetlenia o porównywalnej jakości**. Część nadwozia lub element oświetlenia, który posiada dodatkowo certyfikat jakości wydany przez jeden z instytutów certyfikujących: Centro Zaragoza, Thatcham lub TÜV Rheinland – część o porównywalnej jakości**, szczególnie polecana przez dostawcę (dystrybutora) / część o porównywalnej jakości**, szczególnie polecana przez dostawcę (dystrybutora), której jakość jest gwarantowana przez wskazanego i zawsze tego samego Producenta – część o porównywalnej jakości** – zamiennik o podwyższonej jakości, polecany przez dostawcę (dystrybutora) – pozostałe zamienniki Ten błotnik co kupiłeś to był ocynkowany/zagruntowany tylko ocynkowany czy tylko zagruntowany miał jakąś nalepke ze znakiem JAKOŚCI ?
-
Błotnik z aukcji internetowych
Ok to daj znać co lakiernik/blacharz na niego powiedział, ja póki co czekam i szukam ORI w b.dobrym stanie Zrobione?
-
Błotnik z aukcji internetowych
Kupiłeś ten co podawałeś linka z Olxa? napisz jak spasował do karoserii i czy ten co kupiłeś jest z cieńszej blachy?
-
Błotnik z aukcji internetowych
Czyli nawet jak koledzy wyżej piszą przy zakupie nawet ORI nie wiemy czy to faktycznie ORI czy ryżowy zamiennik
-
Błotnik z aukcji internetowych
Jak dla mnie to też chińczyk , pisze że import z niemiec a nie że produkcja niemiecka po za tym niemiecki za 175zł ?
-
Wyważanie kół, wymiana Gliwice gdzie?
Zrobiłem wymiane na zimowe na OS. Kopernika na garażach jest punkt wymiany opon i wszystko było OK więc na letnie też tam pojadę
-
Jaki dobry serwis w Gliwicach ?
Po kilku naprawach polecam Jana Fiszera Mechanika Pojazdowa na Sowińskkiego vis a vis POCHu
-
Wyłączenie czujnika temp i poziomu oleju G266 za pomocą Vaga?
Czujnik u mnie wymieniony i problem rozwiązany akurat do mechanika trafił silnik po wywaleniu korby z 2011 roku chyba ze Skody więc dostał organ prawie nowy czujnik ORI za śmieszne w sumie pieniądze więc odpukać udało się
-
Stuk w przednim zawieszeniu prosze o pomoc
Temat załatwiony, amortyzator puścił gaz na uszczelnieniu ale olej trzyma dalej więc dlatego amplituda na SKP wyszła bardzo dobra a amor na koleinach stukał
-
Podczas parkowania coś strzeliło
Zawieszenie sprawdziliśmy z mechanikiem breszką jest OK, na SKP nic nie wyszło dla nich to zawieszenie zawsze jest dobre:)masakra:) Zdjęte cała lewa i prawa srona zawieszenia, podwieszony silnik, ściągnięte sanki Generalnie wszystko OK wygląda, żadnego pęknięcia nigdzie nie widać więc wszystko złożone spowrotem i tak narazie zostawiam bo generalnie nic się nie dzieje podczas jazdy Może to coś z maglą ale tego nie ruszaliśmy wogóle
-
Podczas parkowania coś strzeliło
Witam podczas parkowania gdy kręciłem kierownicą coś strzeliło tak jakby pękło, auto jeździ normalnie na kanale z zewnątrz wygląda że wszystko jest OK, jedyny problem to przy wjeżdżaniu na niski krawężnik ze skreconymi kołami max w lewo czuć na kierownicy jak by prawe koło uciekało na zewnątrz i jak wjade w dziurę to słychać głośny głuchy stuk, uderzenie tak jakby gdzieś z prawej strony pod maską Proszę o pomoc Aha, jak przejeżdzam przez dziury na wciśniętym pedale gazu to praktycznie tego stuku/uderzenia nie slychać
-
Dziwne stuki w przednim zawieszeniu
Sprawdź drążki jak wyżej napisałem ,na SKP nie wyjdzie że mają luz Drążek czy końcowka drążka wystarczy?