Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne stuki w przednim zawieszeniu


adasm112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów.
Jestem tutaj nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Przeglądałem juz wszystkie tagi i nic nie odpowiada mojemu przypadkowi. Otuz od jakiegos czasu mam dziwne stuki w przednim zawieszeniu. Kiedy jade po nierownościach z stałą predkoscią nic nie słychać, ale kiedy zaczynam zwalniać i jade na luzie to zaczyna coś drzeć dziwnie jakby wpadało cos w rezonans i kiedy przejezdzam przez chopke rowniez słychać stuk. Starałem sie jezdzic zeby okreslić bardziej w ktorym miejscu mniej wiecej ale ciezko jest okreslic. jeżdziłem specjalnie po kostce i słychac jak jakis element drzy. Wszystko jest sprawdzone całe zawieszenie, na trzepakach nic nie wyszło. Nie mam juz pomysłów co to moze byc. Wymieniłem pare dni temu poduszke silnika lewa. Proszę pomozcie, moze ktoraś osoba spotkała sie z tym, a moze okazać sie ze jest to błachostka. Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szarpach ciezko jest wykryc uszkodzony sworzen któregos wahacza jedynie po wyjeciu. te szarpaki to mało kto ma takie co ci to wykryją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem kolego, wymieniłem pare wahaczy i jeden łacznik stabilizatora, to tak słychać jakby jakis element poprostu poluzował sie, najbardziej idzie odczuc podczas zwalniania na nierownosciach drzy i kiedy przejezdzam przez prog taki stuk a najgorzej kiedy jade po kostce to wtedy najbardziej ;/... przypuszczam ze moze to byc drugi łacznik stabilizatora i przenosi sie to na cały układ badż wahacze dolne proste, ale sprawdzalismy wszystko i jest tak jak powinno byc, meczył mnie ktos długi czas ze moze to byc maglownica, ale watpie, mam nadzieje ze ktos jeszcze sie podepnie i pomoze mi rozwiazac problem za nim wyjade na urlop, a chciałbym bezpiecznie pojechac i wrocic.

Edytowane przez adasm112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale az tak by sie niosło kiedy przejezdzam przez kostke brukowa jakby miało cos nagle odpasc czy tez przez chopke?? takby drżał cały element??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej na kanał wjechać i niech jedna osoba trzepie autem, druga niech chwyta za każdy element zawieszenia pojedynczo i wyczuwać drgania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomozcie prosze bo juz nie mam siły do tego samochodu. wymieniłem wszystko co było prawie mozliwe a ten stuk czy drzenie cholera wie juz jak to nazwaćdalej jest. :wallbash:

Wszystko sztywne a dalej jest to samo az dziwne. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem kolego i wszystko jest okey, zastanawiam sie czy nie przejrzec układu wydechowego od poczatku do konca, moze tam gdzies cos sie poluzowało badz oberwało, czy jakas osłona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występował metaliczny dźwięk podczas jazdy po np. kostce czy przejechaniu przez jakaś dziurę czy hopkę. Wymieniłem dwa wahacze, sprawdziłem wydech i osłony termiczne. Jednak przyczyną okazały się klocki hamulcowe... Zgięły się blaszki mocujące klocek w tłoczku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpada Ci w rezonans tylko podczas jazdy ??? czy jak stoisz bo u mnie wpadał w rezonans na postoju i okazało się ,że była rozwalona prawa poduszka silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co kolego to własnie jest takie jak jedziesz tak pomalutku po kostce i tak stuka, drzy i kiedy przejezdzam przez prog czy jakis przejazd kolejowy, a od paru dni jak ruszam z miejsca to tak podszarpuje buda i wychodzi na to ze bedzie to poduszka silnika. I moze tak byc ze konczy sie poduszka cos gdzies jest blisko i tak stuka. Jutro jade do znajomego i sprawdze te poduchy bo juz lewa wymieniłem. A czy Ty Krisu miałeś podobne przypadki ze okazało sie ze to poducha prawa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź poduchę będziesz wiedział na pewno czy to ona jest winowajcą

Edytowane przez kris67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i sprawdziłem i poduchy są bardzo dobrym stanie. Masakra przydałby się jakiś konkretny mechanik który dobrze zna się na zawieszeniu audi. Najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedać i kupić coś nowego ;) a to podszarpywanie podczas ruszania.

byłem dzisiaj rowniez u mechanika i podpowiada ze moze to byc przegub lewy od skrzyni od pasazera, ale kiedy dotykam to ma lekki luz. I coraz bardziej czuc to z prawej strony. Nie wiem czy nie bedzie to amortyzator, niby ma 75% ale kto wie czy nie ma luzu gdzies w sobie.

Może gdzie indziej szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Podepne sie pod temat bo mam podobny problem. Drobne stuki w przednim zawieszeniu ale tylko przy jezdzie po nierównej drodze drobne dołki bądź kamienista droga stuki są takie jakby amortyzator bynie dokońca dokręcony czy coś w tym stylu. Wahacze ok na podniesionym samochodzie nie widać żadnych lzów wymieniłem amortyaztory na Sachs bo myślałem zu tu tkwi problem ale dalej to samo. Czy może to przenosić przekładnia kierownicza? Stuków nie ma przy większych nierównościach czy pojedynczych dziórach wtedy wszystko ok podczas ruszania czy hamowania czy skręcanie tez jest ok tylko wyboje tupu kostka brukowa czy ( drobne telepy w drodze) wtedy stuki są. Drobne nie głosne ale są)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie drążki kierownicze u mnie niby luzu nie było ,ale jak odkręciłem końcówkę drążka i energicznie pociągnąłem do siebie ,na drążku był minimalny luz,ciężko wyczuwalny,a podczas przejeżdżania przez nierówność waliło ostro,po wymianie zrobiło się cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Problem rozwiaząny okazało się że winny był prawy dolny tzw. banan. Na diagnostyce stwierdzili że nic nie pokojącego nie ma. Pojechałem do konkretnego mechanika na nastepny dzien i okazało się że banan ma lekki luz na sworzniu. Wczoraj po wymianie jak reką odjał. Zadnych stuków nic. :dance: masakra powiem Wam cały samochod przejrzałem i troche kasiorki poleciało. Teraz moge byc spokojny i jezdzic bez głosnej muzyki :D sprawdzcie dokładnie wszystkie wahacze a bedziecie pewniejsi. Ja w swojej wymieniłem przez ta rzecz prawie wszystko co jest zwiazane z zawieszeniem jak i zawieszeniem silnika. Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za rade. Oby wiecej takich fanów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam tak samo z prawym zawieszeniem ale ja wymieniłem 4 wahacze + łącznik i dalej jest stuk puk na nierównościach

myślę że amortyzator to jest, lub faktycznie tak jak greg2505 pisze drązki tylko że drążki są dość wysoko i jest kilka innych punktów po drodze do nich które wybierają stuki jak np sworznie i tuleje w wahaczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego greg2505 miałeś racje odkręciłem drążki i był bardzo mały luz wymieniłem drążki i końcówki i wreszcie upragniona cisza :) Jeszcze raz wielkie podziekowania :)

Edytowane przez krzychoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...