Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana tarcz tyl i abs


pzzA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.potrzebuje rady na temat wymiany tarcz hamulcowych tył a4 b5 1.9tdi 110afn 98r a mianowicie sprawa wyglada tak ze trzesie mi tylem przy hamowaniu patrzac przez felge tarcze sa dosyc zurzyte i pewnie powichrowane.i teraz pytanie o abs te sloneczko jest w tarczach czy to jakos jest demontowalne??nie wiem zabardzo jak to wyglada dokladnie bo nie widzialem a chce sie przygotowac dobrze do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da radę je ściągnąć,zmieniałem też tarcze z tyłu i pierścień ABS-u podgrzałem i sam wypadł z tarczy,po oczyszczeniu i ponownym podgrzaniu wpadł an swoje miejsce i nie ma żadnych problemów z ABS-em,do wymiany też łożyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze są same a pierścień sam.6lat temu za pierścień ABS w aso płaciłem 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50/50 ze bedzie klopot.

Pierscienie kupisz w ICarsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dobrze przeczyścić miejsce styku z tego całego syfu jaki jest naniesiony i delikatnie z wyczuciem uderzając na przemian zbić pierścień z czopa. Jestem po wymianie hebli z tyłu i tak też zrobiliśmy. nic się na razie nie zapala. ostrego hamowania na razie nie będzie bo dopiero pierwszy dzień po wymianie i docieranie.

A zakładasz w sposób analogiczny, delikatnie z wyczuciem żeby pierścieni nie pogiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie dostaniesz w intercarsie do 50 zeta za 2sztuki ( jeśli stare przy wyciąganiu ci pękną mi tak sie stało ) jeśli nowa ci się kręci po nabiciu to zakuj ją punktakiem w czterech miejscach ja tak zrobiłem i jest dobrze wszystko działa .pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem juz po wymianie liczylem ze wymienie same klocki ale okazalo sie ze tarcz juz nie ma co ratowac wiec nowe tarcze klocki lozyska a pierscienie abs podgrzalem palnikiem i same wypadly bez zadnych problemow wyczyscilem i podgrzalem i ladnie wskoczyly na nowe piasty generalnie z palnikiem jest to najlepsza metoda zadnych uszkodzen mechanicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...