Skocz do zawartości
IGNOROWANY

roleta bagażnika - nie zwija się


piotrek22t

Rekomendowane odpowiedzi

A patrzyłeś czy da się ją rozebrać ?

Bo ja na twoim miejscu bym tak od razu zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się tu gdzie się ją blokuje.

Mojemu bratu rozwaliło się zwijanie bo tam w środku coś strzeliło i roleta na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku jest sprężyna która podczas rozwijania rolety naciąga się aby potem ją zwinąć. Coś jak kabel w odkurzaczu lub w metrówce zwijanej. Pewnie z ta sprężyna coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi roletę to działa na zasadzie długiej sprężyny, powinna być mocno naciągnięta, po rozłożeniu całego mechanizmu natychmiast wystrzeli czyli wyskoczy z zabezpieczeń. Jeżeli masz też górną to działa tak samo. Złożenie polega na ich naciągnięciu, trzeba zdjąć lewy boczek rolety ale z uwagą bo zdjęcie go spowoduję spuszczenie sprężyn. Następnie końcówkami takimi plastikowymi naciągamy sprężyny ale trzeba je ustawić tak aby podczas naciągania się blokowały (nie powinny się chować do końca) jeżeli już naciągniemy to zakładamy ten boczek który wyposażony jest w zabezpieczenia po dociśnięciu końcówki wskakują do końca i roleta się blokuję. Udało mi się chyba za 10 razem. Moim zdaniem sprężyna nie powinna pęknąć raczej uszkodzeniu mogą ulec te zabezpieczenia w tym boczku lub te końcówki którymi się naciąga. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie pękają tuleje, które odpowiadają za napięcie sprężyny.

Skręcone one są na śruby torx.

U siebie naprawiłem klejąc na gorąco te tuleje do plastikowych boczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wątku właśnie o roletce, ale mam inny problem.

Wyskakuje mi ona z zaczepów i się zwija jak tylko wjadę w większą dziurę lub na garb większą prędkością.

Jestem ciekaw czy macie podobny problem, i czy jest jakiś patent na to?

Dobra, znalazłem właściwy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi roletę to działa na zasadzie długiej sprężyny, powinna być mocno naciągnięta, po rozłożeniu całego mechanizmu natychmiast wystrzeli czyli wyskoczy z zabezpieczeń. Jeżeli masz też górną to działa tak samo. Złożenie polega na ich naciągnięciu, trzeba zdjąć lewy boczek rolety ale z uwagą bo zdjęcie go spowoduję spuszczenie sprężyn. Następnie końcówkami takimi plastikowymi naciągamy sprężyny ale trzeba je ustawić tak aby podczas naciągania się blokowały (nie powinny się chować do końca) jeżeli już naciągniemy to zakładamy ten boczek który wyposażony jest w zabezpieczenia po dociśnięciu końcówki wskakują do końca i roleta się blokuję. Udało mi się chyba za 10 razem. Moim zdaniem sprężyna nie powinna pęknąć raczej uszkodzeniu mogą ulec te zabezpieczenia w tym boczku lub te końcówki którymi się naciąga. Powodzenia.

Witam ,czy możesz podesłać jakieś fotki jak to zrobić?bo nie mam pojęcia jak to powinno być zrobione , ja tam nie mam zadnego plastiku żeby tą sprężynę naciągnąć? proszę o pomoc

Edytowane przez zieloneaudi
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...