Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia 5 stopniowa - skrzypi gałka zmiany biegów


seb-k

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to już w B6 i teraz mnie denerwuje w B7 - przy zmianie biegów słychać głośny dźwięk trącego plastiku o plastik (albo gumy/skóry). Napsikałem białego smaru na 'kulkę' z której wychodzi drążek gałki - na razie bez zmian.

Nie wierzę, żeby tylko mnie to dotknęło w dwóch autach - ktoś to ogarnął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dolna część na wybieraku skrzypi, a nie ta kulka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe, skrzypi tylko przy ruszaniu gałką w okolicach biegów 1 i 2. Dźwięk jednak dochodzi jakby z samej gałki, no ale faktycznie może być niżej i tylko sprawiać wrażenie, że pochodzi z wnętrza auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe, skrzypi tylko przy ruszaniu gałką w okolicach biegów 1 i 2. Dźwięk jednak dochodzi jakby z samej gałki, no ale faktycznie może być niżej i tylko sprawiać wrażenie, że pochodzi z wnętrza auta.

Przepraszam że odgrzewam ale udało się to jakoś naprawić?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś szczegóły? Też mam ten problem, przy jedynce i dwójce doznania akustyczne jak w polonezie. Na pewno więcej osób się boryka z takim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam to samo.Napsikałem w tą kulkę smaru to zaczęło skrzypieć jeszcze bardziej ;/ Byłem gotów już go zmywać z tej kulki ;) Dziś dalej skrzypi, choć mniej jak po popsikaniu. Chyba ten smar rozszedł się po kątach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam upórał się ktoś z tym problemem, na poczatku nie przeszkadzalo mi to gdy kupilem to auto ale teraz dostaje do głowy, jedynka dwójka i te skrzypienie jak w starym kiblu... Pomijając fakt że to jest stary kibel 16lat nie jest to pierwsza młodość ale napewno idzie jakos temu zaradzic, smar nic nie pomogl niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...