Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wskaźnik paliwa... jak sprawdzić realną ilość paliwa w baku ?


marcin4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy da się przestawić wskazania wskaźnika paliwa tak by pokazywały realną ilość paliwa ? licznie po AVG jest strasznie denerwujące i chyba niewiele ma wspólnego z realiami.

BTW: jakiś sposób by zmierzyć realne spalanie ? (skoro nie wiadomo ile ma się paliwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne spalanie sprawdzisz w prosty sposób, tankujesz do pełna (pod korek), kasujesz licznik dziennego przebiegu albo zapisujesz sobie stan głównego licznika.

Wyjeżdżasz ze zbiornika jak najwięcej paliwa i jak jest już prawie pusto , to tankujesz znów pod korek.

Ilość zatankowanego paliwa dzielisz przez ilość przejechanych kilometrów od poprzedniego tankowania i mnożysz razy 100.

Otrzymany wynik to zużycie paliwa w l/100km :decayed:

Wszystkie inne sposoby dają tylko orientacyjny wynik z mniejszym lub większym błędem:whistling:

P.S. Zakładam oczywiście że zatankowanie dwa razy do pełna nie stanowi problemu natury finansowej :decayed::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wyświetlaną ilość paliwa w baku co do literka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, how much i u kogo ? :naughty:

no też nad tym kminie, kolejny powód by kupić...

BTW: niezłe ładownie, wskazówki tylko coś mało ruchliwe.

Realne spalanie sprawdzisz w prosty sposób, tankujesz do pełna (pod korek), kasujesz licznik dziennego przebiegu albo zapisujesz sobie stan głównego licznika.

Wyjeżdżasz ze zbiornika jak najwięcej paliwa i jak jest już prawie pusto , to tankujesz znów pod korek.

Ilość zatankowanego paliwa dzielisz przez ilość przejechanych kilometrów od poprzedniego tankowania i mnożysz razy 100.

Otrzymany wynik to zużycie paliwa w l/100km :decayed::

i wyjechać aż silnik stanie ?? :P trudno do tego zera zejść. nie raz wyjeżdżałem w trasę jak miałem prawie rezerwę, w połowie drogi magia i wskaźnik pokazuje prawie połowę baku, zrobiłem 250km i jeszcze nie ma rezerwy...

P.S. Zakładam oczywiście że zatankowanie dwa razy do pełna nie stanowi problemu natury finansowej :decayed::wink:

cicho ! nie wiesz jak to jest... Ty lejesz żona jeździ ;] a nogę ma ciężką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba wyjechać baku do zera, wystarczy raz do pełna na jednej stacji, przejechać 100-200km w różnych warunkach i znowu zatankować do pełna na tej samej stacji, podzielić litry/km i wyjdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdo podobnie masz przestawiony spławik w baku...z czyms takim auto kupiles czy stalo sie to nagle?

---------- Post dopisany at 00:18 ---------- Poprzedni post napisany at 00:16 ----------

Chyba ze dlubane byly zegary i ktos zle wskazówke nasunoł-poprzygladaj sie w zegary czy na tablicy nie odbijaja sie paluchy oraz czy brud lezy za szybką w zegarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...