Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przedmuchy ??


Gutterman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj otworzyłem korek od oleju i co mnie zaskoczyło pomijając ten poskakujacy korek to jeszcze dym ulatujacy z wlewu. Nie wiem czy mam sie martwic czy bać. Olej to Motul c-cess 5w-40 (spalanie oleju w granicach 1l-1.2l na 10tys km) Norma jaka audi podaje to własnie do 1L na 10tys km tak ze chyba tragedi nie ma.

Jest filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego te przedmuchy to chyba nie ma czym się martwic u mnie w silniku ANA jest tak samo jak odkręcę korek to tak sobie wibruje ale nie podskakuje do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten korek mnie tak nie martwi jak ten dym ze srodka i zapach nie wiem Spalin? Oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie w swoim 1.6 AHL, licznikowo 240 tyś prawie, oleju od wymiany do wymiany starcza bez dolewek, myślę, że nie ma się czym przejmować ;). A co do dymu to może wilgoć etc? Mi tak samo capi spalinami/olejem spod tego korka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię zeby byla wilgoc bo auto bardzo czesto uzytkowane w trasie. U mnie na liczniku 170tys( mysle ze oryginalny) bo przy 150tys dopiero oryginalny rozrzad zmieniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię zeby byla wilgoc bo auto bardzo czesto uzytkowane w trasie. U mnie na liczniku 170tys( mysle ze oryginalny) bo przy 150tys dopiero oryginalny rozrzad zmieniałem

czyli po około 13-14 latach ? Mimo wszystko bał bym się że ze starości guma puści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kupiłem go z przebiegiem 148tys. pierwsze co zrobiłem to wymiana paska (był juz nad pękniety). Tak to jest z tymi wszystkimi Mirkami handlarzami :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma dla audi to 1l oleju ale na 1000 km :decayed: A jak miałem A80 1,6TD to i 1,5l na 1000 km :grin:

Twoimi objawami bym się nie przejmował, sprawdziłbym ewentualnie odmę. Nie masz nowego auta więc jakieś przedmuchy nawet jak będą to co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do korka to on ma podskakiwać ale jak go weźmiecie w ręke to ma być czuć delikatne przyciąganie - ma być zasysany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest jak piszesz delikatnie go zasysa zależy od odległości korka od wlewu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem z Niemiec auto i miałem tylko nalepkę że olej Castrol ale nie pisało jaki wiec wlałem Valvoline 10w40 a jak na 95r to myślę ze dobry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...