Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Jakie powinny być w nim pompowtryski?


Snipeeeee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakie do silnika AJM powinny być pompowtryski AG czy F ? Ewentualnie czy jest możliwość, że obydwa będą pasować? W moim silniku są AG ale jak zadzwoniłem do firmy regenerującej pompowtryski powiedzieli mi, że w tym silniku powinny być tylko i wyłącznie F. Nie za bardzo rozumiem w takim razie jak to się mogło stać, że w silniku są Ag ? czy te pompowtryski mogli założyć w serwisie? czy mogę teraz wyciągnąć AG wsadzić F i będa normalnie pracować?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Jacek

Audi A4 2001 r.

Przeglądając forum znalazłem taką odp.

Odp: [b6 AWX] Różne pompowtryskiwacze w silniku

Cytat Zamieszczone przez Daimos

W takim razie podczepiając się do tematu, jakie dostępne pompki można założyć do AJM'a poza oryginalnymi które nowe ciężko dostać

Aby w AJM pracowały poprawnie inne pompki trzeba zmieniać od podstaw mapę paliwową. W AJM mają one inne wymiary jak te z AWX np. czy w ARL/ASZ. Zależy w ile mocy mierzysz - jak tak do 170-180 KM to można dać pomki np. BA z motoru BLT z roku 2008 ;) Jak więcej szukac AL albo tych z Ibizy Cupry R TDI 1.9 163 KM. Ale bezwzględnie musi być od podstaw napisany program do sterowania pompkami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są co najmniej 2 oznaczenia pompek stosowanych w ajm z tego co mi wiadomo;)

no ale najlepiej mieć wszystkie o jednym oznaczeniu, żeby nie było cyrków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a ja mam AG. Można do silnika AJM dać AG bez jakiejkolwiek ingerencji np w oprogramowanie? Czy będą działać? Mam to auto już 3 lata i jeździło elegancko nic absolutnie nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...