Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągle palące się światła STOP-u


miszczu_21

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zauważyłem że ciągle (podczas jazdy) świecą mi sie wszystkie światła stop, także kierowcy jadący za mną myślą że jadę z nogą na hamulcu i nie wiedzą kiedy hamuję. Mało tego podczas postoju ( wyciągnięty kluczyk) na wyłączonych światłach i otwartych drzwiach przy naciskaniu pedału hamulca włącza się sygnał zostawionych zapalonych świateł i włącza się lewa postojówka. Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy dobre zarowki masz wlozone (jedno czy 2-wloknowe) lub padl czujnik swiatla stop

Mialem to samo, kupilem czujnik po odczytaniu bledu na vagu, a okazalo sie ze zla zarowka byla zalozona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zacina się włącznik przy pedale hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź lampy tył, kostki oraz żarówki. Wyczyść i przesmaruj masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o żarówkach chodziło mi o to czy nie są zaśniedziałe lub pordzewiałe, bo już takie przypadki widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na pedale hamulca czujnik stopu bo pewnie tam leźy przyczyna, wyglada na to jakby czujnik przesunął się w stronę pedału i ciagle jest w pozycji zwartej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki sprawdzone, przeczyszczone nadal nic. Czujnik gdyby przesunął się w strone pedału to światła załączałyby się z opóźnieniem( gdy wciskam pedał hamulca to z czujnika wysuwa się trzpień), zaglądałem do niego ale tam są tylko dwa kable i wszystko wygląda na to zę. One nie świecą gdzy przełącznik świateł jest wyłączony, gdy włączę światła nawet na postojówki to zapalają się światła stopu. Gdzy światła wyłączone stop się nie świeci, lecz gdy wcisnę pedał hamulca to zapala się również lewa przednia postojówka. Może przełącznik w kierownicy bo juz sam nie mam pomysłowe działa poprawnie. Chyba bez elektryka się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyglada ze masz zwarcie, więc miernik w rękę i musisz sprawdzic który kabel daje ci przebicie po załaczeniu swiateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo a do tego jeszcze pali się błąd silnika.

Czujnik już czeka nowy bo czyszczenie starego nic nie pomogło.

W tym tyg ogarnę to i dam znac bo nie chore jest zakładać wątek i nie dać odpowiedzi jak problem został rozwiązany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd silnika a palące się lampy to dwa różne tematy.

możliwe ze w przypadku 2 pinów ale jak się ma 4 piny to teoretycznie możliwe.

Ogarne to to dam znać :wink:

Tak jak pisalem winna paleniu sie ciagle swiatlu stop oraz zapaleniu sie postojowek z lewej strony po nacisnieciu stopu i wyskakiwaniu bledu czujnika stopu jest zle dobrana zarowka.

Wiec padly mi postoje w lewej lampie pierwsze co zrobilem to zmienilem zarowke a ze bylo ciemno to dalem zarowke z 1 wluknem to nie pomoglo wiec zajrzalem do bezp i to bylo problemem.nast dnia po przejechaniu paru metrow zapalil sie check i po podlaczeniu pokazalo blad czujnika.pojechalem do elektro na czysxzenie ww czujnika ale nie spojrzelismy na swiatla on mial troche roboty je tez i nastepnego dnia okazalo sie ze czyszczenis nic nie dalo.zakupilem czujnik po konsultacji z elektro ale cos tknelo mnie na ta zarowke.dzis patrze a tam nie ta zarowka.wyminilem i okazalo sie ze to to.30 min po tym dostaje fona od elektro a zebym sprawdzil zarowki bo one moga byc przyczyna a ze mial kociol w glowie w tamtym momencie to zapomnial o tym.

Takze mala zarowka moze namieszac i to grubawo:-D

Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...