Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 ADR '95 - świece!


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Witam

Jak już pewnie zauważyliście to nie pierwszy raz kiedy zmagam się z moją niunią :]. Ostatnio przyglądałem się temu, że mój silnik dziwacznie chodzi. W tym momencie zaczęły mi się układać fakty w całość. Właśnie odebrałem auto z warsztatu w którym montowali mi gaz sekwencyjny, wyżaliłem się mechanikowi z moich problemów i ten od razu powiedział żebym wymienił świece na zwykłe NGK 1elektrodowe. Dokładnie nie wiem jakie mam teraz bo wstawiał mi je mój znajomy mechanik pod moją nieobecność i sam je kupował, są to chyba 3elektrodowe Bosh'a. Po usłyszeniu nazwy Bosh człowiek od gazu zareagował śmiechem i stanowczo stwierdził żebym je wymienił natychmiast. Obarczył winą świece ponieważ powiedziałem mu, że mój silnik chodził ok dopuki się nie zagrzeje, potem zaczyna mulić. Powiedział, że tak reaguje właśnie na złe świece. I tutaj prośba do was, proszę ustosunkujcie się do tego i powiedzcie mi jakie macie u siebie świece. Nie wiem do końca czy kupować 1 czy 3elektrodowe.

Tak na marginesie to przejechaliśmy się z podpiętym kompem do samochodu, koleś zaczął mówić o tym, że źle pracuje sonda lambda. Pokazał mi na kompie taki suwaczek, który obrazował jej pracę i powiedział, że powinien się wychylać na całej długość a u mnie tylko podrygiwał czasem. Poza tym jak byłem na przeglądzie i badali mi spaliny typ powiedział, że wegląwodany czy coś w tym stylu mam ponad normę i że to przez sądę. Co o tym sądzicie?

Proszę o jakąś fachową poradę bo jutro chciałbym działać!

Z góry wielkie dzięki

Pozdrawiam Zbych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglowodany to są składniki jedzenia.....a z rury to tylko węglowodory mogą wylatywać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam własnie NGK i własnie jedno elektrodowe(chyba nie moge opakowania znalesc) ale raczej napewno! i PRZEDEWSZYSTKIM NGK NGK NGK! najlepsze dla audi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglowodany to są składniki jedzenia.....a z rury to tylko węglowodory mogą wylatywać :wink:

To było super :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚWIECE

Bosch-F7LTCR,

Beru-14FGH-7DTURX,

NGK-BKUR6ET-10,

takie świece przewiduje "niemniec" do Audi,

NGK kupiłem na Allegro po 10zł za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kogoś to interesuje to ja jeżdżę na Boschowskich i nie narzekam :biggrin:

pali i chodzi na nich okey :wink:

tylko ja gazu nie mam a do gazu większość poleca właśnie NGKi :wink:

a wymieniam maxymalnie po 20000km bo nie są drogie a częstsze wymiany wpływają dobrze na kondycję silnika :biggrin:

jeśli chodzi o sondę lambda jest jednym z... a do niedawna nawet jedynym sterownikiem czy tam czujnikiem sterownika mieszanki powietrza i gazu:redface:

(jak zwał tak zwał wiadomo o co chodzi) :redface:

a więc jej stopień zużycia może mieć a nawet na pewno ma wpływ na kulturę pracy silnika na gazie i nie tylko :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK-BKUR6ET-10, z logo Audi/VW czyli fabryczne do pierwszego montażu, mają trzy elektrody i są super !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
a co ile wymienia sie świece w audi i czy to maja byc lepiej trzy elektrodowe

co ile chcesz :biggrin:

Dla potrzeb eksperymentu zamontowałem jedno elektrodowe i nie czułem zbytnio różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...