Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witam !!! Pomocy Dzwiek metaliczny prawe przednie koło


vagbok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Problem jest nastepujacy , jade ok.50km/h wpadam w małą dziurwe(prawym przednim kołem) i słychac metaliczny dźwięk. Oczywiscie któryś z wachaczy , nastepnego dnia po przeczytaniu na forum lektury o wachaczach pojechałem do diagnosty, ku mojemu zdziwieniu NIC PAN NIE ZNALAZŁ !!! 30minut tłukł ruszał bujał, szarpał na szarpakach wszystko w normie,amory w normie pomiedzy prawym a lewym 2% róznicy.... Wyjezdzajac od niego droga niezbyt dobra gruntowa wpadłem w jakas mała dziurke i znowu ten metaliczny *&^@#*(&^$*& dzwiek z prawego koła.

wyeliminowane przyczyny

- wachacze

- blaszka osłony zacisku

P.S.dzisiaj wymieniam rozerwana plecionke (tłumik drgan wydechu zobaczymy czy tłumik gdzies tam tłukł)

Prosze o pomoc lub podpowiedz moze kiedys z was miał taki przypadek co to moze być????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacz:decayed: A jeśli chodzi o stukanie, to może końcówka drążka lub drążek, ciężko zdiagnozować. Poszarp kołem zobacz czy nic nie stuka, złap za końcówkę a ktoś niech kierwonicą rusza, możesz też na podniesionym to samo zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej rozkręcić zawias i własnoręcznie posprawdzać. W te procenty jeżeli chodzi o amorki to też bym za bardzo nie wierzył :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak pisałem diagnosta nic nie wyczuł walił szarpał, kreciłem kierownicą, on tam sprawdzał z 20minut i nic... Po wymianie tej plecionki tłumika drgan wydechu jest to samo :) ...

Dzisiaj najezdzajac na dziure hamowałem (dziura tylko po prawej stronie jak zawsze przy tym dzwieku) , no i gdy zaczołem hamowac wjezdzajac w tą dziure dzwieku BRAK cisza!! Powoli rozwiazuje zagadke i chyba to bedą hamulce( miałem wymieniane tarcze i klocki z miesiac temu i moze cos jest nie dokrecone), wachacze odpuszczam aczkolwiek jeszcze chce pojechac do innej stacji kontroli pojazdów i sprawdzic wachacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trzepaku u diagnosty by wyszło

A może strzeliła sprężyna?

---------- Post dopisany at 23:11 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ----------

w Poniedziałek zdejme koło i zobacze ten weekend to weekend dla:facepalm: na(d)rzeczonej ...;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trzepaku u diagnosty by wyszło

A może strzeliła sprężyna?

---------- Post dopisany at 23:11 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ----------

w Poniedziałek zdejme koło i zobacze ten weekend to weekend dla:facepalm: na(d)rzeczonej ...;

Na trzepaku to wyjdzie stan amorów, pęknięta sprężyna nie wyjdzie. Wiem bo miałem taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem metalicznego dzwieku to klocek wewnętrzny który luźno siedział i na nierównosciach tłukł o tarcze i o tłoczek. Dźwiek wyeliminowany przy pomocy WURTH'a do montazu klocków hamulcowych na zewnętrzna strone klocka psika sie tym preparatem (jeszcze wygiąłem te 3 blaszki w klocku wew. zeby cisniej siedział). Dzieki za podpowiedz ze to cos z hamulcami.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...