Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak światła przeciwmgielnego - tył


kuzarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stwierdziłem brak przeciwmgielnego z tyłu. Po wymianie żarówki dalej brak. Sprawdzono napięcie, brak. O co chodzi, co mogło się zepsuć. Gdzie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przewód się zmęczył i przerwał w tej gumie pomiędzy klapą bagażnika a karoserią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź gniazdo przyczepy... często tam przełącznik szwankuje i wyłącza przeciwmgielne w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten przełącznik jest gdzieś w gnieździe w środku?

---------- Post dopisany at 22:54 ---------- Poprzedni post napisany at 22:51 ----------

Czy po prostu mam rozkręcić gniazdo i wyczyścić styki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten przełącznik jest gdzieś w gnieździe w środku?

---------- Post dopisany at 22:54 ---------- Poprzedni post napisany at 22:51 ----------

Czy po prostu mam rozkręcić gniazdo i wyczyścić styki?

Wyłącznik jest w gnieździe z boku. Załącza go wtyczka przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jakieś zdjęcie, bo nie mogę tego znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jakieś zdjęcie, bo nie mogę tego znaleźć?

Rozbierz gniazdo przyczepy i dojdziesz po kablach i tak musisz to rozebrać żeby dobrze wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mam odłączyć akumulator przed rozmontowaniem?

Jak masz oryginalny hak to nie musisz odłączać aku wyjmij tylko bezpieczniki odpowiedzialne za hak. Nie wiem jak jest w B5 ale w B7 są 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podszedłem do demontażu wtyczki, ale śrubki są tak przerdzewiałe że chyba nie dam rady odkręcić i dostać się do środka. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie pomogą odrdzewiacze to można spróbować rozwiercić śruby. Jak to nie pomoże to młotek, przecinak i nowe gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam! Znalazłem mikroprzełącznik w gnieździe bez rozkręcania. Tego nikt z was mi nie powiedział, że nie trzeba rozkręcać gniazda, Słabo Panowie jesteście jednak zorientowani:decayed: Acha przeciwmgielne świeci jak ta lala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam! Znalazłem mikroprzełącznik w gnieździe bez rozkręcania. Tego nikt z was mi nie powiedział, że nie trzeba rozkręcać gniazda, Słabo Panowie jesteście jednak zorientowani:decayed: Acha przeciwmgielne świeci jak ta lala!

Po pierwsze napisałem Ci że wyłącznik jest z boku w gnieździe i załącza go wtyczka przyczepy więc po tym powinieneś go znaleźć-wystarczyło się schylić i dobrze popatrzyć do gniazda, ale nie dałeś rady i chciałeś zdjęcie.

Po drugie żeby sprawdzić połączenia przewodów trzeba rozkręcić gniazdo. Dobrze jest też wszystko w gnieździe wymyć wyczyścić i zabezpieczyć przed dostępem wody i brudu,wtedy problem szybko nie powróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autorze tematu jak jesteś tak dobrze zorientowany to po co zakładasz temat z zapytaniem, a po drugie kolega w siódmym poście Ci wszytko napisał żebyś szukał przełącznika to nie jest wcale dziwne, że je znalazłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kdawid napisałeś że jest z boku w gnieździe mikroprzełącznik - fakt , nie czepiam się , zmyliło mnie to że kazałeś rozkręcać gniazdo, sądziłem że jest to gdzieś w środku. Trzeba było tylko napisać że nie trzeba rozkrecać gniazda, że przełącznik jest widoczny. Ale nic inni przynajmniej będą wiedzieli, że gniazda nie trzeba rozkręcać. Pozdrawiam.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem żebyś rozebrał gniazdo wtedy gdy nie znalazłeś po moim pierwszym info że jest z boku w gnieździe i prosiłeś o fotkę. Po rozebraniu znalazł byś go po przewodach które są do niego podłączone. Rozebranie tego gniazda to max 2 min, no chyba że są problemy ze śrubami no to 15 min żeby je rozwiercić. Ale masz racje moja wypowiedź mogła sugerować że do lokalizacji mikro wyłącznika trzeba rozebrać gniazdo, a tak nie jest. Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...