Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komputer aut. skrzyni biegów i świece?


infrared

Rekomendowane odpowiedzi

silnik.jpg

Witam. Mam ogromny problem. Podczas ostatnich ulewnych deszczy zalało mi silnik, dokładnie zaznaczoną na niebiesko część. Dziurka odpływu była zatkana liściem, woda doszła do poziomu, w którym z akumulatora nad wodę wystawały ledwo klemy (zdjęcie z google). Oczywiście nie wiedziałem, że mam tam wodę, odpaliłem auto, przyjechałem do domu. Gdy to zauważyłem, pozbyłem się całej wody, a była to prawie godzina wylewania... przy następnym odpaleniu auto zaczeło wariować, skrzynia biegów wrzucała coraz to inny bieg podczas jazdy. Skończyło się na tym, że jeszcze wczoraj auto odpalało, ale na desce nie świecił się wyświetlacz pokazujący bieg, a sKrzynia była zablokowana w pozycji P i nie było opcji, żeby ją ruszyć. Dzisiaj auto już wogóle nie odpala, strzelam że poszły świece. I tu pojawia się moje pytanie. Czy komuś kiedyś zdarzyło się coś podobnego? Chodzi mi głównie o automatyczną skrzynię. Co może dolegać autku i z jakim kosztem mogę się liczyć? I czy może jest ktoś we Wrocławiu, kto za opłatą mógłby zerknąć i być może coś poradzić? Wolę zapłacić komuś kto się zna, niż dać się trzepnąć u mechanika. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności zajrzyj do puszki z ECU bo prawdopodobnie je zalało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec rozkręciłem, zobaczyłem, bo oprócz patrzenia nie mam pojęcia co jeszcze mógłbym zrobić z tysiącem kolorowych kabli... :P generalnie wygląda jakby woda tam się nie dostała. Jakieś inne propozycje? Z tym, że jak ktoś poleci mi "sprawdź to" to skończe na patrzeniu. Proszę o sugestie typu sprawdź to, czyli dotknij i powiedz czy cieple, albo postukaj i sprawdź czy gra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź komputer skrzyni - jest pod wykładziną w nogach pasażera , jak miałem na podszybiu wodę to mogła się przelać przez filtr do kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pływał w wodzie to chyba znasz odpowiedź rozpiąć kostkę wyczyścić wysuszyć itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łołoło, byłem w furce. Generalnie sprawa wygląda tak, że wykładzina jest już dawno wysuszona, natomiast poruszałem nią w górę i w dół trzymając za te dzyndze mocujęce dywaniki, i chlupocze pod nią jakbym tam miał jezioro. Jak mam się pod nią dostać nie rozwalając połowy auta w mak i co mogę zrobić jak już się tam dostanę i wszystko przesusze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij plastik na słupku i próg , mże siedzenie i unieś wykładzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie powineneś go holować ;)

Gałka od skrzyni jest zblokowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat można holować do 50 km i do 50 km/h - tak jest w instrukcji ale bez pracującego silnika nie działa pompa oleju w skrzyni i może dojść do jej uszkodzenia :wink: - ale jak kawałek i ostrożnie to będzie spoko

Blokada lewarka przestaje działać jak wciśniesz hamulec - jeśli światła hamowania działają to problem jest z komputerem skrzyni czyli wracamy do tematu wody :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...