Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wysoki przód - zawieszenie 1ba to normalne ?


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

hej

Moja audiowka strasznie wysoko siedzi z przodu , mam ja od 2 miesięcy nie znam przeszłości auta co do zawieszenia, na nalepce w kole zapasowym jest że zawias 1ba ale przód jest strasznie wysoko i szczerze to nie spotkałem chyba audi z takim wysokim przodem , macie zdjęcie i powiedzcie czy to normalne :

http://i60.tinypic.com/23qzaxt.jpg

Dzięki za Wasze sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie gdy kupilem auto i zalozylem 17 cali. Przod wyl do gory strasznie, problemem okazaly sie zle dobrane sprezyny, mailem wsadzone od 2.8 benzyny a mam u siebie malutkiego 1.9 ajm. Po zdemontowaniu calej kolumny okazalo sie nawet ze byl problem sciagnac springi z amorow. Nie wiem jak moze byc u ciebie ale sprawdz kropki na springach i poszukaj do jakiego silnika sa przeznaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że u mnie też może być taki problem jak u Ciebie czyli ktoś włożył źle sprezynki, o jakie kropki chodzi i gdzie ich dokładnie szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o takie kropki chodzi jak na foto

http://hepos.strefa.pl/Passat/sprezyna.jpg

zdjęcie zapożyczone z sieci, ściągnij koło oczyść zwoje a musisz miec oznaczenie, badz jakis napis w przypadku zamienników. będziesz miał kropki to szukaj w necie oznaczeń, a jak nei to wrzuć tutaj to coś pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99 % masz inne sprężyny. Poszukaj dedykowanych pod twój silnik i wymień z tym,ze jeśli przód to i od razu musisz wymieniać tył bo pewnie d*pa też wysoko siedzi jak w serii u każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będę chciał włożyć 1be tylko teraz nie wiem bo jeżeli kupię same springi a amorki zostawię te które są to będzie to hulac czy trzeba osobno dokupić jakieś inne amorki ? Jak wygląda sprawa ze zmiana samych springow ?

---------- Post dopisany at 09:19 ---------- Poprzedni post napisany at 08:22 ----------

Ok znalazłem oznakowanie sprezyn, a wiec :

przód - różowy, pomarańczowy , pomarańczowy

tył - srebrny, zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory podejdą pod sprężyny. Ja na twoim miejscu poszukał bym jakiś do twojej klasy wagowej auta i silnika i kupił - 40 mm na przód i tył. Wymiana nie jest aż tak skomplikowana tylko czasochłonna. Wszystko zależy jak pójdzie Ci z odkręceniem śrub i czy bd chciały iść. U mnie seryjnie od nowości nic nie było wymieniane i miałem problem ze śrubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś zdjęcie że swoim setupem 1be + felgi 17/18 ? Bo ciekawi mnie to jak wygląda autko z czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Moja audiowka strasznie wysoko siedzi z przodu , mam ja od 2 miesięcy nie znam przeszłości auta co do zawieszenia, na nalepce w kole zapasowym jest że zawias 1ba ale przód jest strasznie wysoko i szczerze to nie spotkałem chyba audi z takim wysokim przodem , macie zdjęcie i powiedzcie czy to normalne :

http://i60.tinypic.com/23qzaxt.jpg

Dzięki za Wasze sugestie :)

wez to wymien bo jest koza . partyzancko mozesz sobie obciac 2 zwoje i bedziesz mial 1be :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koza to fakt ale i to nie trzyma sie drogi zbytnio u mnie jest 1 BA i spręrzyny mają oznaczenie na przodzie 1 kropka biała 2 żółte,na tyle 1 kropka zielona 1 biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupię 1be i będę chciał wymienić amortyzatory to normalnie dobierać czy wkładać jakieś inne typu z mniejszym skokiem (sportowe) ? Bo jeszcze to mnie zastanawia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz 17" to 1be wystarczy a jak chcesz juz zalozyc 18" to musi byc wieksza gleba niz 1be bo auto znow bedzie wysoko stało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori amortyzatory czarne albo czerwone sachsa najlepiej z ori zawieszenia bym proponował zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99 % masz inne sprężyny. Poszukaj dedykowanych pod twój silnik i wymień z tym,ze jeśli przód to i od razu musisz wymieniać tył bo pewnie d*pa też wysoko siedzi jak w serii u każdego.

pomogła wymiana ? Mam podobnie jak u Ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...