Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Gdzie znajduje się antena radiowa ?


jogi1978

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno zmieniłem radio chrusa na .multimedialne lcd 7' z tv itd. problem z niegrającymi tylnymi głośnikami rozwiązałem . antena radiowa rozwiązana (separator). teraz pozostała mi antena tv chciał bym wykożystać oryginalną

antene radiową . i podpiąc sie osobnym przewodem do samej anteny omijając wzmacniacz radiowy .

Mam dość mocny 24decybeli wzmacniacz tv .chcę wpiąć wzmacniacz pomiędzy wzmacniacz radiowy audi a samą anteną.Bo antena super odbiera.

problem w tym że nie wiem co jest samą anteną czy płetwa GPS na dachu od małej nawigacji DX. czy jak słyszałem że ponoć ogrzewanie szyby tylnej i małych szybek po bokach z tyłu to właśnie antena radiowa.czy ktoś to potwierdza.????[br]Dopisany: 05 Wrzesień 2008, 20:06_________________________________________________OK prawie jestem pewny na 99% że w avancie antena radiowa jest podpięta i wykorzystuje druciki ogrzewania tylne szyby i chyba też bocznych ??. pytanie teraz gdzie mam wzmacniacz radiowy ukryty bo nie chce wypinać całej tapicerki tylnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK prawie jestem pewny na 99% że w avancie antena radiowa jest podpięta i wykorzystuje druciki ogrzewania tylne szyby i chyba też bocznych ??. pytanie teraz gdzie mam wzmacniacz radiowy ukryty bo nie chce wypinać całej tapicerki tylnej.

Za subwooferem jak sie nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena to boczne szybki z tyłu a wzmacniacz w bagażniku o prawej stronie pod klapą

OK. dzięki.czyli samą anteną radiową są tylko te dwie boczne małe szybki bez tej tylnej dużej?

Jutro poszukam tego wzmacniacza w bagażniku pod klapą ,ale którą ? rozumiem ,że klapą drzwiową :>.

czy może klapą jaką mam po prawej stronie jest klapa odsłaniająca wzmacniacz audio + subwofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z czystej ciekawości :chytry:

Gdzie jest antena w sedanie??? W tylnej szybie, czy tez w bocznych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak wzmacniacz radiowy zamontowany jest w bagażniku pod klapą boczną po stronie kierowcy ,tuż nad czytnikiem cd od nawigacji DX .

Do wzmacniacza jako antena jest podpięta tylko jedna mała szybka tuż nad wzmacniaczem :mysli: czemu nie dwie szyby boczne :confused4: ,3 przewody am,fm i jeszcze przewód v coś tam już nie pamiętam (więc samą anteną są druciki wtopione w szybkach. :good:) Z czystej ciekawości sprawdziłem do czego jest podpięta szybka boczna od strony pasażera , a tu ku mojemu zdziwieniu , owszem są przylutowane tym razem 2 przewodziki , I co z tego jeżeli są obciekę dł kabelków 1cm i nie wiadomo czemu .Wygląda na to ,że nigdy nie były podłączone do wzmacniacza jako druga antena.

MMM jeżeli radio super odbiera na tej jednej szybce ,to logicznie myśląc po podpięciu jeszcze jednej szybki powinno odbierać satelite :mysli: :mysli: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś by polecił dobry wzmacniacz antenowy bo na allegro są jakieś po 8zł ale nie sądzę żeby to coś pomogło na kiepski odbiór fal radiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w a4 2004 kombi s-line były montowane seryjnie zmieniarki a jesli tak to gdzie szukać?

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w a4 2004 kombi s-line były montowane seryjnie zmieniarki a jesli tak to gdzie szukać?

pozdrawiam...

W "schowku" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...