Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dwumas czy przegub wewnętrzny


andy_sky

Rekomendowane odpowiedzi

mam telepawkę podczas ruszania na 1-wszym biegu oraz podczas jazdy przy wyższych obrotach,dodam iż brak jakichkolwiek odgłosów temu towarzyszących,opony wyważone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w przypadku wyrobionych przegubów wewnętrznych czułbyś prędzej luzy na półosi i stukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, bo mogą to być również wtryski, poduszki silnika, itd. Poczytaj forum, było o tym wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio rozsypał się przegub wewnętrzny i objawem bylo telepanie całym przodem lewo-prawo i drżenie budy przy ruszaniu. Stuków nie było. Jak masz możliwość, to sprawdź czy masz luzy poprzeczne przy przegubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio rozsypał się przegub wewnętrzny i objawem bylo telepanie całym przodem lewo-prawo i drżenie budy przy ruszaniu. Stuków nie było. Jak masz możliwość, to sprawdź czy masz luzy poprzeczne przy przegubach.
a przy jeździe na wprost też telepało? Dodam co stało się mojej żonie jak to określiła pedał sprzęgła wpadł w podłogę i musiała go ręką podnosić :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jeździe na wprost tak samo telepało. Wpływ na siłę i intensywność telepania miała prędkość, a nie obroty silnika. Myślę, że u Ciebie problem dotyczy sprzęgła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeśli wpadł pedał w podłogę i ręcznie żonka podnosiła to pierwszą rzecz jaką trzeba sprawdzić jest pompka pod pedałem i wysprzęglik płyn czy kiedykolwiek był wymieniany moim zdaniem pompka będzie do wymiany.Co do telepania to nie zawsze jest to wina sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem polegający na tym że jak jadę autem i mam np. 3 bieg i jadę sobie spokojnie i bardzo powoli przyspieszam to czuć takie drżenie na aucie ale jak juz przycisnę pedał gazu mocniej to tego problemu nie ma i teraz pytanie czy to może być wina przegubu bo wiem że mam je do wymiany bo na skręconych kołach zgrzytają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam problem z drganiem kierownicy przy predkosci 110 do 140.i sie zastanawiam czy to wina opon bo sa zjechane czy moze tarcze bo przy hamowaniu drzy czy moze przeglób bo przy cofaniu nie raz stuka przeglób ale nie zawsze.prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wina i zjechanych opon jak i krzywych tarcz hamulcowych. Niema innej rady jak coś jest padnięte to wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...