Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Włączam wsteczny i auto gaśnie


peya81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolejny raz zwracam sie do Przyjaciół z forum o pomoc, tym razem sytuacja zdarza sie w VW PASSAT 1,9 TDI 110 KM 1998r 172 tys przebiegu. NIe mam papierów i niestety nie znam nr silnika. Brat szwagrowi kupił auto z Belgii za jakies dobre pieniądze i oprócz paru innych wad (nie chodzą szyby i lusterka), auto ma dziwną przypadłość - otóż jak sie wbija bieg i puszcza sprzegło - auto gaśnie. Biegi "do przodu" chodzą normalnie. Czy któryś z forumowiczów miał taką przypadłość? Jakieś sugestie? Niestety w wyszukiwarce nie znalazlem takiego przypadku.

W sobotę będę w nim siedział, wiec zobaczę jakie błędy wywali - logów niestety nie zrobię, gdyż (wstyd sie przyznać) nie umiem ;( i postaram sie odczytac oznaczenie silnika (choć pewnie nie wiele to w tej sytuacji pomoże).

Sorki, że zaśmiecam forum o VW ale darzę Was zaufaniem, gdyż już pomogliście mi parę razy, a bebechy powinny być te same co w A4 B5

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co, nie chce ruszyc czy jak?? wiecej gazu dodac, czy auto sie toczy normalnie?? moze hamulce ma zapieczone?? codow nie ma, jak nie chce ruszyc to w pi....e mu, albo sie cos sypnie albo pojedzie. a na luzie chodzi normalnie?? wchodzi na wyzsze obroty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do przodu auto jedzie normalnie, ciagnie, turbo chodzi normalnie a do tyłu wrzucasz wsteczny puszczesz sprzęgło i ciach silnik zduszony. Tak to wyglada z opisu szwagra, bede siedział w aucie w sobote to wiecej napisze,

mechanikiem nie jestem, moze to jakis synchronizator w skrzyni czy cus takiego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś w skrzyni grzebał i coś poprzestawiał :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale chwila - naprawdę, jak dodasz więcej gazu, to nie da się jechać do tyłu? Jeżeli tak, no to jednak skrzynię trzeba rozebrać, ale powiem Ci, że masz dziwny problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec wyglada to tak (siedziałem w aucie): wciskamy sprzęgło, właczemy bieg wsteczny i w tym momencie auto gaśnie, nie odpala na wstecznym.

Nie ma gadania o jezdzie, tak jakby cos z jakims zabezpieczeniem antywlamaniowym (blady mial z imboli oraz z wtryskiem (sporadyczne) ).Doklanie błędy jakie wywalil podam jutro, bo dzis kupilismy auto na kjs'y (e30) i troche oblewamy :gwizdanie:

pozdrawiam i dziekuje za udział w dyskusji

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto gasnie odrazu po wbicu wstecznego? czy moze czujesz ze zaczyna cos lekko brac albo terkotac i nagle gasnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyglada tak: auto na luzie, wciskam sprzegło, wrzucam wsteczny i jak tylko bieg wejdzie (pomimo ze sprzeglo wcisniete) auto gasnie (nawet nie puszczam sprzegła). Wyglad to tak jakby bylo jakies zabezpiecznenie antykradziezowe, podpięte np. pod lampy od wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyglada tak: auto na luzie, wciskam sprzegło, wrzucam wsteczny i jak tylko bieg wejdzie (pomimo ze sprzeglo wcisniete) auto gasnie (nawet nie puszczam sprzegła). Wyglad to tak jakby bylo jakies zabezpiecznenie antykradziezowe, podpięte np. pod lampy od wstecznego.

stawiam na zabezpieczenie badz co malo mozliwe zwarcie ktore unieruchamia silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok błady jakie wywalil to:

1262 elektrozawor ogran.cisnienia doladowania

1237 zawor odcinania doplywu paliwa n109

1269 zawor poczatku wtrysku n108

17978 uszkodzony sterownik immobliilajzera - zly kod, EMC, przewody

wyglada na zrypany immbilizer? prosze o analize bledow :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale co ma immobilizer do wrzucenia wstecznego biegu to nie wiem... jedynie zwarcie od czujnika - choć błędu nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlacz czujnik biegu wstecznego i sprobuj wtedy moze jest jakies zwarcie w instalacji :mysli:

Dobrze gada!! Przewody do lampki wstecznego i do pompki idą w jednej wiązce. Na zabezpieczenie to mi nie wygląda, choć kto wie.... Sprawdź, czy pompa paliwa chodzi na luzie/na wstecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak zrobilem, na razie auto nie jezdzi duzo - bo jest to trudne bez wstecznego :polew: wiec jeszcze błędów nie wywalil :disgust:

potrafisz na wstecznym i wcisnietym sprzegle krecic rozrusznikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypnij kostke od wstecznego tak ja kolega wczesniej wspominał kto by zakładał zabezpieczenie na biegu wstecznym :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...