Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] Włączam wsteczny i auto gaśnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Kolejny raz zwracam sie do Przyjaciół z forum o pomoc, tym razem sytuacja zdarza sie w VW PASSAT 1,9 TDI 110 KM 1998r 172 tys przebiegu. NIe mam papierów i niestety nie znam nr silnika. Brat szwagrowi kupił auto z Belgii za jakies dobre pieniądze i oprócz paru innych wad (nie chodzą szyby i lusterka), auto ma dziwną przypadłość - otóż jak sie wbija bieg i puszcza sprzegło - auto gaśnie. Biegi "do przodu" chodzą normalnie. Czy któryś z forumowiczów miał taką przypadłość? Jakieś sugestie? Niestety w wyszukiwarce nie znalazlem takiego przypadku.

W sobotę będę w nim siedział, wiec zobaczę jakie błędy wywali - logów niestety nie zrobię, gdyż (wstyd sie przyznać) nie umiem ;( i postaram sie odczytac oznaczenie silnika (choć pewnie nie wiele to w tej sytuacji pomoże).

Sorki, że zaśmiecam forum o VW ale darzę Was zaufaniem, gdyż już pomogliście mi parę razy, a bebechy powinny być te same co w A4 B5

Pozdrawiam

Piotrek

Opublikowano

ale zaraz... to manual?

Opublikowano

Ale co, nie chce ruszyc czy jak?? wiecej gazu dodac, czy auto sie toczy normalnie?? moze hamulce ma zapieczone?? codow nie ma, jak nie chce ruszyc to w pi....e mu, albo sie cos sypnie albo pojedzie. a na luzie chodzi normalnie?? wchodzi na wyzsze obroty??

Opublikowano
  • Autor

do przodu auto jedzie normalnie, ciagnie, turbo chodzi normalnie a do tyłu wrzucasz wsteczny puszczesz sprzęgło i ciach silnik zduszony. Tak to wyglada z opisu szwagra, bede siedział w aucie w sobote to wiecej napisze,

mechanikiem nie jestem, moze to jakis synchronizator w skrzyni czy cus takiego :(

Opublikowano

może ktoś w skrzyni grzebał i coś poprzestawiał :mysli:

Opublikowano

ok, ale chwila - naprawdę, jak dodasz więcej gazu, to nie da się jechać do tyłu? Jeżeli tak, no to jednak skrzynię trzeba rozebrać, ale powiem Ci, że masz dziwny problem...

Opublikowano
  • Autor

ok wiec wyglada to tak (siedziałem w aucie): wciskamy sprzęgło, właczemy bieg wsteczny i w tym momencie auto gaśnie, nie odpala na wstecznym.

Nie ma gadania o jezdzie, tak jakby cos z jakims zabezpieczeniem antywlamaniowym (blady mial z imboli oraz z wtryskiem (sporadyczne) ).Doklanie błędy jakie wywalil podam jutro, bo dzis kupilismy auto na kjs'y (e30) i troche oblewamy :gwizdanie:

pozdrawiam i dziekuje za udział w dyskusji

Piotrek

Opublikowano

odlacz czujnik biegu wstecznego i sprobuj wtedy moze jest jakies zwarcie w instalacji :mysli:

Opublikowano

auto gasnie odrazu po wbicu wstecznego? czy moze czujesz ze zaczyna cos lekko brac albo terkotac i nagle gasnie?

Opublikowano
  • Autor

to wyglada tak: auto na luzie, wciskam sprzegło, wrzucam wsteczny i jak tylko bieg wejdzie (pomimo ze sprzeglo wcisniete) auto gasnie (nawet nie puszczam sprzegła). Wyglad to tak jakby bylo jakies zabezpiecznenie antykradziezowe, podpięte np. pod lampy od wstecznego.

Opublikowano

to wyglada tak: auto na luzie, wciskam sprzegło, wrzucam wsteczny i jak tylko bieg wejdzie (pomimo ze sprzeglo wcisniete) auto gasnie (nawet nie puszczam sprzegła). Wyglad to tak jakby bylo jakies zabezpiecznenie antykradziezowe, podpięte np. pod lampy od wstecznego.

stawiam na zabezpieczenie badz co malo mozliwe zwarcie ktore unieruchamia silnik.

Opublikowano
  • Autor

ok błady jakie wywalil to:

1262 elektrozawor ogran.cisnienia doladowania

1237 zawor odcinania doplywu paliwa n109

1269 zawor poczatku wtrysku n108

17978 uszkodzony sterownik immobliilajzera - zly kod, EMC, przewody

wyglada na zrypany immbilizer? prosze o analize bledow :hi:

Opublikowano

no ale co ma immobilizer do wrzucenia wstecznego biegu to nie wiem... jedynie zwarcie od czujnika - choć błędu nie widać...

Opublikowano

Stawiam na odcięcie paliwa.

Bez elektryka się raczej nie obejdzie.

Skasuj błędy i zobacz jak auto "gada". Po jakimś czasie sprawdź znowu błędy.

Opublikowano

odlacz czujnik biegu wstecznego i sprobuj wtedy moze jest jakies zwarcie w instalacji :mysli:

Dobrze gada!! Przewody do lampki wstecznego i do pompki idą w jednej wiązce. Na zabezpieczenie to mi nie wygląda, choć kto wie.... Sprawdź, czy pompa paliwa chodzi na luzie/na wstecznym.

Opublikowano
  • Autor

dokładnie tak zrobilem, na razie auto nie jezdzi duzo - bo jest to trudne bez wstecznego :polew: wiec jeszcze błędów nie wywalil :disgust:

Opublikowano

dokładnie tak zrobilem, na razie auto nie jezdzi duzo - bo jest to trudne bez wstecznego :polew: wiec jeszcze błędów nie wywalil :disgust:

potrafisz na wstecznym i wcisnietym sprzegle krecic rozrusznikiem ?

Opublikowano

wypnij kostke od wstecznego tak ja kolega wczesniej wspominał kto by zakładał zabezpieczenie na biegu wstecznym :polew:

Opublikowano

ja proponuje Ci odlaczyc kabelki od czujnika wstecznego biegu i zobaczyc co bedzie,nie jest to trudne i nic nie kosztuje a moze cos wyjasnic....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.