Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana obudowy w kluczyku.


Krumak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie doradźcie mi proszę w jaki sposób można wymontować elektronikę z kluczyka typu scyzoryk? Dokładnie chodzi mi o to, w jaki sposób można zdemontować kapturki zaznaczona na zdjęciu:

27062011218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady szczypcami - próbowałem

Lutownicą nagrzałem te bolce i wyszło.

Miałem też trochę zużytą obudowę ale kupiłem zamiennik z B7 i teraz mam taki kluczyk

IMG_20140427_184509_zps51cdaeed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz że wystarczy wymontować elektronike i wpasować w nową obudowe razem z transponderem i powinno śmigać aż miło...?

taki zamiennik mówisz..

KLUCZYK AUDI SCYZORYK OBUDOWA A3 8P A4 B7 A6 C6 A8 (4289991815) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko płytkę trochę trzeba przyciąć,baterię umocować.Obudowę kupiłem tańszą za 6,90

http://allegro.pl/audi-a3-a4-a6-a8-q3-q5-q7-tt-obudowa-pilot-kluczyk-i4262012544.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ciekawie by ta obudowa kluczyka wyglądała w jakimś wzorze z hydrografiki typu karbon itp... koszt byłby jakieś 30 zeta....

Tu akurat w foli co może być nie praktyczne...

AUDI A1 A3 A4 A6 4F S3 S4 TT 8J B7 8p Q7 (4326566558) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokazać jak przyciąłeś tą płytkę?

Musiałbym rozebrać całego pilota, ale w wolnej chwili postaram się zrobić.

Jak będziesz miał obudowę z B7 i wyciągniętą płytkę to sam przyłożysz i będziesz wiedział gdzie przyciąć.

Dodatkowo trzeba dolutować taką blaszkę aby bateria się trzymała płytki.

Przyciski z nowego pilota nie pasują idealnie w włączniki płytki (starej) - trochę trzeba powiększyć otwory pod gumką.

Nie robiłem zdjęć bo nie wiedziałem że się uda.

Teraz używam właśnie tego nowego kluczyka.

Oczywiście mam jeszcze drugi oryginał.

dc4e53a2-34bd-4f52-b663-ed661b653a74_zps1aa7e07b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba dobrze kręcić jak mówi @Wihajster, ciężko idzie ale da się wyciągnąć. uważać tylko trzeba na płytkę żeby ją nie złamać.

co do przekładki rzeczywiście niewiele trzeba przycinać, już kiedyś mierzyłem ale właśnie z powodu przycisków nie zdecydowałem się na operację.

powiedz,pokaż jak u ciebie wygląda sprawa z przyciskami, nie masz problemu z naciśnięciem?

Łapie za każdym razem?

i z tego co pamiętam to przyciski są na odwrót, trzeba płytkę obrócić (mówię tu o kierunku/osi do grota)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz,pokaż jak u ciebie wygląda sprawa z przyciskami, nie masz problemu z naciśnięciem?

Łapie za każdym razem?

i z tego co pamiętam to przyciski są na odwrót, trzeba płytkę obrócić (mówię tu o kierunku/osi do grota)

Łapie za każdym razem, może otwieranie trzeba troszkę mocniej przyciskać, ale nie otworzy się sam jak pilot w ciasnej kieszeni (w oryginalnej obudowie czasem tak było)

Płytki nie trzeba odwracać wszystko jest w tą samą stronę

Jak może zauważyliście grot jest trochę przekrzywiony, bo jest przełożony z oryginalnego i różnią się trochę grubością tego frezu co wkłada się w obudowę pilota.

Chciałem zobaczyć czy bedzie działał immo i tak zostało.

Czysty grot co był z obudową był idealnie prosto.Trzeba tylko wyfrezować u klucznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie udało mi się wyjąć tych trzpieni :( Kluczyk przekładałem znajomemu do nowej obudowy, stary był w tragicznym stanie. Skończyło się na całkowitym rozcięciu starego kluczyka, elektronikę i transponder odratowałem. Nowy kluczyk już zakodowałem i działa, aż miło.

U siebie w A4 wymieniłem oba kluczyki na te z B7, kupiłem kompletne kluczyki z elektroniką, przełożyłem moje transpondery i dociąłem nowe ori groty. Mały mod, a cieszy :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KoJ@Kraczej podejrzewam, że "dociąłem nowe ori groty" należy czytać "Pan w warsztacie  gdzie dorabiają klucze mi skopiował stary na tym czystym dołączonym do kluczyka"... Audi nie uznaje, że grot kluczyka jest częścią, którą klient powinien móc sobie we własnym zakresie dorabiać (może i słusznie w pewnym stopniu) więc (oficjalnie - pytałem) nie istnieje coś takiego jak czysty oryginalny grot... ale w czym ten od chińczyka jest gorszy - nie potrafię odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...