Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eksploatacja automatu


andrzejqx1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów! Jestem nowicjuszem w jeździe automatem stąd mam kilka pytań, jeśli można:)

1. Czy hamowanie skrzynią automatyczną jest dla niej szkodliwe? Jeśli tak to kiedy?

2. Czy przełączanie na postoju na luz działa podobnie> kiedyś słyszałem że nie ma wtedy odpowiedniego smarowania.

3. Mam skrzynię ZF 5HP - 19. Silnik 2.6 150KM. Czy przeciąganie przed zmianą biegu do 2tyś obrotów czasem więcej, przy zimnym oleju jest normalne? Jeżdżę też Clio z 2000roku i tam nie ma przciągania w ogóle, zmiana błyskawiczna i trochę mnie to wkurza:) Gdy przełączę czasem na luz tuż przed zatrzymaniem to juz po zatrzymaniu jest nieraz szarpnięcie. Cz to znaczy że nie powinno się tak robić?

Wielkie dzięki za sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. raczej nie jest szkodliwe

2. na postoju nie przełącza się na N - np. stojąc na światłach musisz mieć włączone D i trzymać nogę na hamulcu , przy dłuższym postoju wrzucasz P

3. na zimnym normalne , potem w zależności od dynamiki jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym do tego: przy wrzucaniu biegu na postoju trzymać nogę na hamulcu aż skrzynia złapie, zwłaszcza na wstecznym, hamować silnikiem tylko w trudnych warunkach typu jazda z przyczepą/ w górach i nie jeździć na luzie, to nie jest autobus marki jelcz lub autosan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...