Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 1.9 Tdi AWX Chip od innego B6


sunset

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio rozmawialem z pewnym mechanikiem (zajmuję się diagnostyką , naprawą a także chipowaniem aut) Powiedział mi że jeżeli miałbym kogoś z tym samym autem kto ma zrobionego "chipa" to on mogłbym go przegrać do mojego auta. Mowił też że programy nie są robione pod jeden samochód a wynik z hamowni zależy od kondycji mojego auta. Pytanie brzmi następująco czy jest coś prawdy w tym co mówił? Jestem laikiem w tych sprawach więc proszę nie hejtować tylko doradzić. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł+ chciałbym jechać na hamownie jeżeli ten sposób byłby dobry. Czyli razem 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzaja sie softy z takim samym SW - w takim przypadku mozesz zaryzykowac ... w przeciwnym razie mozesz napotkac skutki uboczne wynikajace z innych wersji softwearowych oprogramowania...

zwiazane jest to przede wszystkim z osprzetem zastosowanym w aucie (ABS/klima/PD etc.)

BTW - jesli zdecydujesz sie na experyment - dobrym porownaniem bedzie wynik z hamowni i porownanie logow obu aut (przed i po zmianie) - jesli program byl "szyty" pod konkretny silnik - u ciebie moze to nie wygladac juz tak kolorowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej zlogujcie auto po takim eksperymencie , choc osobiscie dolozyl bym troszke grosza i zrobil porzadny program .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ostatnio rozmawiałem z moim znajomym który pracuje w pewnej znanej firmie zajmującej sie chipami. Kolega ten tylko potwierdził moje przypuszczenia i powiedział że jeżeli przyjeżdza auto w seri bez żadnych zmian mechanicznych wtryski turbo itd.... wgrywają mu gotowca nikt sie nie bawi i nie pisze za każdym raz nowej mapy mają pod każdy silnik już gotową mape i taką wrzucają ewentualnie robią tylko delikatne poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym nic zlego oprocz tego ze usluga przy takim postepowaniu powinna byc 3x tansza..

No właśnie o to chodzi że za wgranie programu powinni brac koło 200-500 zł a nie 1500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kopiowanie softu może się udać lub nie. Pomimo tego że dwa auta są takie same z tym samym silnikiem mogą się różnić np. pompkami.

Na przykład silnik AWX wychodził z różnymi pompkami między innymi AL i BA i w takim przypadku po przekopiowaniu softu silnik nie będzie pracował poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...