Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie otwiera się szyba


bartek123415

Rekomendowane odpowiedzi

siema :)mam problem odnośnie szyby od kierowcy nie chce się otworzyc szybe od pasażera mogę otwierac od kierowcy natomiast szyby od kierowcy nie mogę kilka razy sie uchyliła to poźniej ani zamknąc ani otowrzyc dodatkowo zginelo podsiwtlenie klamek i przyciskow tylko w drzwiach od kierowcy mało tego nieraz nie chcą się zamknąc drzwi od kierowcy nie zawsze ale nie raz tak jest miał ktoś tak albo wie co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś wskazuje na ułamane przewody w gumowym oplocie na łączeniu drzwi z autem. Od tego bym zaczął, zsunąć osłonę i zobaczyć. Można powiedzieć że ułamane przewody to typowa usterka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nieraz załapie ale później nic najlepsze jest to ze jak jest panel na lewa szybę i prawa to prawą normalnie mogę otworzyć a lewej (od kierowcy) nie no i pytanie odnośnie zamykania samochodu czy to tez ma coś wspólnego ze nieraz mi się nie chcą zamknąć drzwi od kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz działa a raz nie bo przewody raz łączą a raz nie. Sprawdź ciągłość przewodów jak pisał kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu są uszkodzone przewody i od szyby i od zamka.

Przy słupku nie ma takich przewodów, to nie B5.

Tu jest zasilanie 12V oraz komunikacja can.Oczywiście jak któryś przewód nie łaczy to czasem nie działa nic w drzwiach oprócz głośników (inne kable)

Gdyby działało wszystko oprócz szyby kierowcy to winny jest włącznik szyby

Trzeba go rozebrać i przeczyścić blaszki i ścieżki

Jak koledzy wspomnieli zajrzyj do przewodów przy słupku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze nieraz podczas jazdy zapali sie podświetlanie przycisków od szyb a jak wcisnę przycisk żeby zamknąć szybę albo opuścić to podświetlenie gaśnie i szyba nie reaguje od kierowcy prawa normalnie otwieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź kable i daj znać, wtedy będziemy mogli dalej rozmawiać bo tu raczej nikt nic więcej nie wymyśli. A to 10 min roboty:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam podobny problemik . Szyba idzie jakies 10 cm w doł i jest odglos jak by ja cos blokowało . Mam wrażenie że strzela cos w napędzie linki. Tu malo profesjonalny filmik co się dzieje . Na raty później się zamyka. Rozkręciłem wsio i nie widac aby linki były zapieczone czy cos z plastikami . Sam silnik idzie jak trzeba .

https://www.youtube.com/watch?v=fTm0_vZKrQI&feature=youtu.be

Mechanizm taki za 80 zł będzie git czy szukac droższych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...