Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przekodowanie centralnego zamka-nie działa


tobi665

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Probowałem dodać drugi pilot do a4 b5 99r i coś popsułem.

Wszedłem w polskaiego vaga w centralny zamek i nacisnąłem przekodowanie i wpisałem 007. Od tj chwili nie reaguje na pilota żadego.

Jak to naprawić?\

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej masz procedurę zakodowania pilotów.

Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować. Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

[Wybór]

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

[Adaptacja - 10]

Wybierz kanał "01" (w niektórych modelach AUDI może to być kanał "21")

[Odczytaj]

W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.

W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).

[Testuj]

Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.

[Zapisz]

Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).

Jeżeli powyższa procedura nie działa - tzn. zarówno kanał "01" jak i "21" nie są dostępne - postępuj następująco:

Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON (nie uruchamiaj pojazdu!). Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

[Wybór]

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

[bloki pomiarowe - 08]

Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

[idź!]

Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika, np.: "0001" informuje o tym, że dopasowany jest jeden pilot i zajmuje on pierwszą pozycję w pamięci sterownika.

Teraz zamknij samochód od zewnątrz ("ręcznie" - nie pilotem!) używając do tego kluczyka zespolonego razem z niedopasowanym jeszcze pilotem (zamykaj drzwi kierowcy).

Teraz w ciągu 5 sekund od zamknięcia drzwi naciśnij przycisk UNLOCK (otwieranie) w niedopasowanym jeszcze pilocie. Ilość naciśnięć przycisku UNLOCK odpowiada za pozycję pilota w pamięci sterownika. Dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania spowoduje zapisanie pilota na drugiej pozycji pamięci, trzykrotne - na trzeciej itd.

Przykład:

Jeżeli chcesz zaprogramować nowy pilot zdalnego sterowania, a przed rozpoczęciem procedury dopisania pilotów w polu nr 2 w grupie "003" (lub "007") bloków pomiarowych widniała wartość "0001", powinieneś nacisnąć przycisk UNLOCK dwa razy. Rezultatem tej czynności powinna być wartość "0011" w polu nr 2.

Po zakończeniu ustalania pozycji programowanego w danej chwili pilota, zaczekaj 5 sekund po czym naciśnij przycisk UNLOCK (na nowo zakodowanym pilocie).

Wyłącz zapłon i wyciągnij kluczyk ze stacyjki. Sprawdź działanie pilota: naciśnij przycisk LOCK aby zamknąć pojazd. Naciśnij UNLOCK - aby otworzyć.

Umieść w stacyjce pojazdu kluczyk z nowo zakodowanym pilotem. Włącz zapłon ale nie uruchamiaj pojzadu.

[Wybór]

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

[bloki pomiarowe - 08]

Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

[idź!]

Nawiązując do podanego wyżej przykładu, pole nr 2 powinno wskazywać np. wartość "0011".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym vagiem to błędy możesz sobie psprawdzać , a nie dodawać kluczyki. Vag com lub vcds tu masz temat do czytania http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/dorobienie-kluczykow-komplet-adapracja-pilota-immo-pin-pompka-centralnego-zamka-266131/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki,ale jak naprawić to co przekodowałem zeby było tak jak wcześniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodać piloty do centralki na nowo w linku który ci podałem jest wszystko opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalwałem vcds i nie chce połączyć sie z aute, a polski vag sie łączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do vcds-a potrzebny jest odpowiedni kabel. Możesz próbować się łączyć przez vag-coma np 3.11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już to zrobiłem polskim vagiem, nawet drugi klucz mi działa, jeszcze tylko pestke immo zaprogramować, ale tego chyba sam nie zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że masz PIN z licznika (to też zrobisz vag comem na lapku z wejściem rs i kablem diagnostycznym z takowym zakończeniem) bo wpierw musisz tak jakby usunąć wszystkie kluczyki z pamięci imo a później je na nowo dodać, odbijam piłeczkę i zapytam dlaczego mi vag nie łączy się z [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek] ??? vag 311.2, b5 1999r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

full a jeśli nie full to nie połączył by (to jakaś "wersja z laptopa" w każdym razie registered)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś problemy z komunikacją. Być może wina samego kabla a może błędna konfiguracja w opcjach programu. Miałem tak samo jednym kablem nie mogłem się połączyć do niektórych sterowników a innym szlo bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To viaken na rs RS-232 tak że po nim bym się nie spodziewał zawodu ale skoro tak sugerujesz to sprawdze na chinolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...