Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana przewodów klimatyzacji


tom3k31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów. Trzeba nabić klimatyzację, odwiedziłem kilka zakładów i nic, bo nie ma zaworków. kupiłem przewody z zaworkami ale grubszy nie ma króćca na czujnik ciśnienia. Proszę o wskazówki i pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież zaworek masz w skraplaczu i tam podłączasz machinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chłodnicy niema zaworka tylko podłączone przewody do czujnika. czy do zaworka można podłączyć czujnik ciśnienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja nie wiem co ty masz za klimatyzacje ale jak przedtem działała to musiał byc czynnik a jak czynnik był to musi i byc gdzies zawor do napełniania . bo inaczej to jak by ja nabili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak stoję z przodu silnika to po lewej stronie koło filtra kabinowego mam dwa zaworki i tam zawsze wpinają się do klimy aby nabić.

---------- Post dopisany at 19:13 ---------- Poprzedni post napisany at 18:51 ----------

Pod tym plastikiem mam zaworki.

6ff3242aa81a9f98m.jpg

A tak to wygląda

f8f9de8028320323m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale u mnie jest cienka krótka rurka bez zaworka , a grubsza z czujnikiem a wygląda tak

20120723062_th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech wypowiedzą się koledzy bo u mnie to ori,wydaje mi się że powinieneś mieć podobnie.Pokazałem Ci zdjęcia(poleciałem do garażu i cyknięcia były zdjęć) jak u mnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ktoś kombinował po mojemu,idź po przewodach jak nie ma zaworków to najszybciej będzie wymienić rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś tam sztukował przewód. W oryginale powinno być tak jak Ci kolega przedstawił na zdjęciach. Idź po przewodach i szukaj. Jakoś wcześniej czynnik musieli nabić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedliftach jest tylko jedno przyłącze na skraplaczu i tam się wpinasz. Zrób zdjęcie chłodnicy od frontu i będzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedni właściciel mógł wymieniac chłodnicę na nowszą i dlatego nie ma złącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale jak nawet zmieniał chlodnice to nie po ty by ona tylko byla. Musieli jakos nabijac czynnik. sam z powietrza tam sie nie znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dłuższej nieobecności. zagłębiłem się w temat chłodnicy i jest pewne, że ona jest z lifta czyli 1997. i ma dziure, trzeba wymienić. Chłodnica z zaworkiem do nabijania ma zaworek mniejszy czy większy? Jeżeli jest większy to bez sensu ją zakładać, jak mam większy na podszybiu.klima została nabita przez krućce pod czujnikami. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...